Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben?

Ti hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Ha igen/nem, miért?

2014. máj. 27. 17:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
41%
Igen, feltétlenül.
2014. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%
2014. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim válasza:
65%
Az ember teremtette Istent nem fordítva. Isten az ember végterméke egy napon az ember megteremti majd a valódi Istent, akit visszaküld az időben.
2014. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Kényes téma, nekem furcsa kapcsolatom van vele, mert bárhogy szeretnék nem hinni benne, valami úton módon mindig megviccel és enged egy kis sejtést arra nézve, hogy mégis van?!(viccen kívül..)
2014. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 homo ludensz ***** válasza:
29%
Volt néhány kritikus élethelyzetem (műtét) és t u d t a m hogy nincs miért aggódnom mert Ő velem van. Vigyorogva másztam fel a műtőasztalra és nem kértem kedélyjavító tablettát. 3x szabták át a jobb kézfejem és csak ez egy akkori megtapasztalás. Igen! Amennyiben nem lenne az Istenbe vetett hitem tényleg azon a szinten lennék mint egy földigiliszta,elől behabzsolom a táplálékot s hátul kiürítem. Közben haladnék mint te vagy mások mert az idő telik és minden botnak két vége van.Eleje és vége.
2014. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert nincs okom feltételezni, nem lehet logikusan indokolni a létét, viszont ismerem a lélektani hátterét annak, hogy miért van igénye az embernek istenségeket kitalálni és hinni bennük.
2014. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
64%
Én magasabb erőkben hiszek.
2014. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
23%

Inkább igen, mint nem.


Ha földön van élet akkor feltételezem más bolygókon is. Ha más bolygókan élet van, akkor pedig lehet, hogy az egyiken ott csücsül Isten is.

2014. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
73%

"A hit nem véd meg. Az orvostudomány meg a légzsákok... ezek azok, amik megvédenek. Isten nem véd meg. Az értelem megvéd. A felvilágosodás. Kézzelfogható dolgokba vesd a hited. Mennyi ideje már annak, hogy valaki a vízen járt? A modernkor csodáit a tudomány teremti meg... a számítógépeket, védőoltásokat, űrállomásokat... még a teremtés isteni csodáját is. Anyagot a semmiből... egy laborban. Kinek kell Isten? Ugyan már! A tudomány az isten."


/Dan Brown: Angyalok és démonok/

2014. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
26%
Igen.
2014. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!