Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, egy komoly...

Jehova Tanúi, egy komoly kérdés! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egy erkölcsi kérdést szeretnék feltenni, szeritetettek bűnnös cselekedet-e Jehova szemében, ha néha kéjgázt szívok? Kérlek részletesen, bibliai álátámasztással válaszoljatok!

2014. júl. 4. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Teljesen mindegy mit csinálsz,az bűnös cselekedet,mert az ember a bűnben él.A bűn zsoldja a halál.meg kell halnod,és megjelenni Krisztus ítélőszéke előtt.

Ha csak Isten kegyelmi ajándékát ,Jézus Krisztust el nem fogadod,személyes megváltódnak.


Egy igazi tanú,Krisztus tanúja.


ui.mivel Jehova ,Jézusban emberi formát vett fel,ezért bátorkodtam írni.

2014. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Náluk a hülyeség, amit összehordanak már nevezhető drognak. Amikor házalnak az olyan, mint a dilerkedés. Börtön járna érte.
2014. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Ó, köszi első, máris megyek és kinyírom magam, mert oly mindegy, hogy gyerekeket gyilkolok, vagy ételt osztok az afrikai éhezőknek, így is úgy is bűnös vagyok, mely alól csak a halál a feloldozás.

Persze ha ugyanezeket teszem, miközben elfogadtom a Jézuskát, akkor már nem bűn....

Értem.

2014. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Jajde hüje vagy ,kedvea halálba rohanó!

Gondolkozni szoktál?

Tuti,hogy nem tudod mi a bűn és mi a halál.

De ha így folytatod ,sajnos meg fogod tudni.

szerintem nézz utána mi az igazi élet ,Jézus nál.

2014. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező! Az első válaszoló NEM Jehova Tanúja, csak egy provokátor - persze lehet, hogy tudtad magadtól is ...


Ugyanaz vonatkozik az élvezeti célból alkalmazott "kéjgázra", mint bármely más veszélyes tudatmódosító szerre, mely beszennyezi a testet és a szellemet.


(2Korintusz 7:1) "Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében."


Egy Tanú


Ui: ami még segíthet:


[link]

2014. júl. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit elfelejtettem:


[link]

2014. júl. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért akarsz kéjgázt szívni? A problémákat a psychológusok, psychiáterek szerint sem helyes ilyen módon rendezni. /bár sokszor azok is szívnak ezt vagy azt :D /
2014. júl. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne bűn egy fájdalomcsillapító, altató-anesztéziás szer használata?

A sok bibliai idézet helyett ajánlom a "tanúknak" ezt a linket, hogy legalább fogalmuk legyen, hogy miről is van szó:

[link]

Ámbár az olyan emberek részéről, akik inkább meghalnak, sőt, gyermekeiket is hagyják elveszni, mert a "vérátömlesztés bűn", semmin sem csodálkozom...

2014. júl. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom, hogy a kedves kérdezö, nem az orvosi témát akarta tárgyalni....


Aki informált, okos ember, nem fog bedölni olyan szamárságnak, hogy a tanúk nem veszik be a fájdalomcsillapítót. Talán a mütétet is végeztetik magukon altatás vagy egyébb fájdalomcsillapitás nélkül?


Nem hiszem, hogy van ilyen buta ember, aki ilyet elhinne...vagy annyira hiszékeny, hogy mindennek bedöljön :(...


éppen tegnap vettem be egy fájdalomcsillapítót, mert fájt a hátgerincem, és nem vagyok hajlandó csak azért szenvedni, hogy esetleg valemelyik butuska embertársam meg akarja nekem tiltani....


Katy

2014. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj,kedves 4. hívő hülye (ly!), mert te aztán tudod mi a halál. Amúgy komolyan elhitted, hogy megölném magam? XD
2014. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!