Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy az egész...

Lehetséges, hogy az egész élet csak egy 1 napos álom, esetleg egy pillanat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A buddhisták gondolják úgy, hogy mindez nem valóság, csupán illúzió. Mások szerint amikor meghalsz, egy másik életben ébredsz fel, és a valódi élet a halál után kezdődik. Érdekes elgondolások. Akárhogy is legyen/ne legyen, én ezt az életemet a lehető legjobban élem, igyekszem erkölcsös maradni és kihasználom a tehetséget és a tudást, amit kaptam. :)

18/L

2012. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A statisztikák szerint pedig elég valószínű, hogy ez az életed el fog majd múlni.

De szerencsére (remélhetőleg) még nagyon sokára.

Addig viszont legyél boldog és mások életét se zúzd szét:)

2012. júl. 12. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Én viszont nagyon remélem, hogy csak ez az egy nekifutásunk van, és vége. Nincs utánna semmi. Ha valami örökké tartana, mi lenne benne a jó? :)
2012. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Viszont aki álmodja, az túl sokat evett lefekvés előtt.....
2012. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak a halálod előtti pillanat, amikor lepereg előtted életed filmje.


És mindjárt pislantasz egyet, eldördül a fegyver, csikorgó fékekkel neked jön valaki, még utoljára megpróbálod kinyitni az ejtőernyődet, az utolsó ezüstös buborékkal elenyészik az utolsó korty levegőd, egy pillanatra még látod a villám fényét, esetleg még hallod a fa reccsenését, ahogy rádől? :)


Milyen ciki is lenne már :)

2012. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen kérdező-- ha belegondolok az életembe akkor a múlt amely mögöttem állítólag 70 esztendeig tartott, mit is mondhatnék úgy érzem, csak egy álom volt, vagy SEMMISE volt csak illúzió? Vagy örökké tartó az élet?


ez mindig attól tudod hogy az embernek milyen a hangulata milyen emlékek szakadnak fel ha rosszak akkor belefárad az ember az életbe egy pillanat alatt.-


ha könnyebb és szép emlékek törnek elő akkor pedig úgy érzi az ember hogy talán mindig él újra és újra születve egy másik életbe.


ebből származnak azok a tévképzetek, hogy majd a mennyországban boldogan tovább élünk vagy a másik, hogy az ember újra leszületik, vagy ami még irreálisabb, hogy egyszer halóporainkból feltámadunk.


Holott az élet egyszeri és megismételhetetlen-- TEHÁT ITT ÉS MOST KELL MINDEN PILLANATOT SZÉPPÉ TENNI, hogy idős korban még szebb lehessen a elnehezült élet ha visszaemlékezünk a megélt boldog napokra.

2012. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!