Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten tiltja a bálványimádá...

Ha Isten tiltja a bálványimádást, akkor sok katolikus miért állít Jézus-szobrot és hasonlókat és azt imádja?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, hívő vagyok és nincs azzal bajom, hogy sok helyen ki van téve a kereszt, rajta Jézussal. De akkor ezek szerint ez nem bálványimádás?

2014. júl. 6. 14:37
1 2
 1/14 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Az a fránya matéria, mindig az jut eszébe az embernek, ha a bálvány szót hallja. Pedig: "...az Isten országa bennetek van.” Nagyobb gond, ha egy gondolati forma rögzül és térít el Istentől.

2014. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
A bálványimádás az, amikor a bálványhoz imádkoznak. A katolikusok nem teszik ezt.
2014. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 yuda ***** válasza:
67%

Igen, amit előttem való írt, általában ez az indoklás.

Jómagam is említettem már jóhiszemű katolikusoknak, hogy ez amit művelnek templomokban, ez a giccses parádé, szobrok, festmények tisztelete, azoknak tulajdonított isteni szerep, vagy közvetítői szerep, vagy előttük való leborulás, vagy bárminemű természetfelettivel való összekapcsolásuk mind-mind bálványimádás.

Erre ők azonnal visszavágnak, hogy valójában ezek csak jelképek...stb.

Bevallom, én kívülről úgy látom, hogy sokan leborulnak előttük és isteni rangban, vagy valamiféle olyan közvetítői pozícióban tisztelik, emelik ezeket a kegytárgyakat, ami már messze nem normális. Sokan előttük csúsznak-másznak, csókolgatják, simogatják a holt anyagot, nyakukba veszik...meglátják utcán és babonás kereszteket vetnek.

Mi ez, ha nem bálványimádás?!

Jézus ilyet nem csinált, sem a tanítványok.

Persze, mondom én a kívülálló, mert még nem találkoztam olyan katolikussal, aki ugyanígy látná, hiszen attól a pillanattól meghasonulna a a vallásával.


Egyébiránt a bálványimádás másik kézenfekvő bizonyítéka náluk, hogy a tízparancsolat idevágó részét, mégpedig hogy ne is készítsenek ilyeneket, -kivették/kitörölték a bibliájukból és hogy mégis meglegyen a tíz, egy másik parancsot ketté vágtak, így látszólag darabra stimmel. :D

2014. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A parancsolat két részből áll.Az első része azt mondja "ne csinálj magadnak",a második azt,hogy "és ne imádd azokat" Tehát a katolikusok helytelenül teszik mindenképp,mert ezek szerint készíteni sem szabadna.
2014. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pietrosol ***** válasza:

# 3. és # 4.


Hol kezdődik az alkotás? Amikor az ember valamit megvalósít, az hol jelenik meg először?

2014. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na most még jobban összezavartatok, mert azt hittem, olyan kérdések jönnek, hogy ez a szoborkészítés nem számít annak! De akkor a katolikusok úgy bűnöznek, hogy nem is tudják, vagy pedig nem ismerik el?
2014. júl. 6. 15:39
 7/14 A kérdező kommentje:
Javítanám: * olyan válaszok jönnek a kérdésemre!
2014. júl. 6. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

Szia, mivel Isten szellem, ezért fizikai módon nem lehet őt ábrázolni, és nincs is szükség erre, hisz maga Jézus sem használt semmilyen eszközt az imádatban.

Az Ésaiás 44:9-11 szavai is rávilágítanak, hogy mennyire hiábavaló ezek használata.

Üdv.

2014. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Hol kezdődik az alkotás? Amikor az ember valamit megvalósít, az hol jelenik meg először?"


Az elméjében.De mit akarsz ezzel mondani pontosan? Azt,hogy a bálványimádás már az elmével való azonosulásnál megkezdődik?

2014. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pietrosol ***** válasza:
52%

# 9!


Igen. Ami keletkezik az el is múlik. Nincs ez másként a gondolatokkal sem. Az őr nélküli tudat a múlandót teszi múlhatatlanná és bármilyen rögzült, stabillá vált gondolati építmény az öröktől térít el.


Ezt a gerendát kellene mindannyiunknak észrevenni magunkban.

2014. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!