Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs Magyarországnak...

Miért nincs Magyarországnak saját egyháza?

Figyelt kérdés
Itt gondolok olyanra, mint pl Anglia anglikán egyházára? Senki ne értsen félre, nincs semmi bajom egyik itt lévő felekezettel sem, csupán egy sem magyar, ezért külföldről irányítottak, azok értékrendje is mind messzi országokból fejtik ki hatásukat Magyarországon. Láthatjuk azt, hogy a vatikánt nem zavarja az, hogy Erdélyben egy román pap pl a sátán nyelvének titulálta a magyar nyelvet. Miért nem alapítanak például egy Magyar Keresztény Egyházat vagy Kárpáti Magyar Keresztény Egyházat (véletlenül sem Kárpáti Keresztény Magyar Egyház ) vagy valami hasonlót?

2014. júl. 6. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Arra még nem gondoltál, hogy a Sátán tényleg magyar és lehet, hogy az a pap nem is mondott akkora butaságot?:D


Mellesleg inkább a pap fejecskéjével kellene elbeszélgetni és nem még jobban tönkretenni a kereszténységet, ahogy az elmúlt évszázadokban sikeresen megtörtént....


A kereszténységnek egyébként sem az volna a célja, hogy erősítse az ellentéteket, hanem hogy összhozza az embereket.


Ha valaki nem képes elfogadni a másik nemzetségét, kultúráját stb. + nem a belső értékek alapján ítéli meg a másikat, hanem a beteges téveszméi és sztereotípái alapján, az ne menjen papnak..

Nem megoldás nyitni egy magyar román ellenes keresztény klubbot.

2014. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként kis egyházak sok helyen vannak, akiknek nem a pápa a feje vagy nincs feje.
2014. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan felekezetek, amelyek magyar alapításúak, és (szinte) csak magyarokra jellemző. Például az untitáriusok, vagy a hitgyüli.
2014. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy vannak magyar alapítású egyházak, de egy Igazi Kárpáti Egyház megalapításához egy igazi karizmatikus személyiség kell, egy uralkodó. Egy uralkodó, aki összefog, aki szimbólum lesz az utókor számára. Egy olyan személy, aki végső kiindulópontként megszabja a Kárpátban élők egységének alapéletelveit, hova- és egybetartozását. Aki egyfajta erkölcsi és vallási alkotmányt képviselne. Valamint multi nemzeti érték alpkő lenne.
2014. júl. 6. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Azta te mit szívsz?

Gondolom kb 14 éves lehetsz.

Amúgy meg ott a hit gyüli, Magyarország minden suttyósásga koncentrálódik benne.

2014. júl. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Hit Gyülekezete, Magyar Unitárius Egyház

És még tucatnyi kicsi felekezet. Ennyi nem elég? :D

2014. júl. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ezt a román papos sztorit, de kicsit nem vagy képben, mivel a román pap 99%, hogy ortodox volt, így nem is tartozik a Vatikán alá...

Az itt leírt sérelmek maximum a Katolikus Egyházra lennének igazak, mivel a reformátusok és evangélikusok bár valóban nem magyar alapításúak, viszont nincs olyan hierarchia, mint a katolikusoknál. Így az eredetileg valóban német alapítású Evangélikus Egyház Magyarországon nem tartozik semmilyen német vezetőség alá.

Katolikus résznél lehetne ez probléma, de kicsit azért másról szól azért a kereszténység és az Egyház küldetése. Alapvetően nemzeti érzelmű vagyok, tehát nem "hazátlan, magyarellenes liberálisként" írok. A Katolikus Egyház egyetemes. Maga a katolikus szó is azt jelenti, hogy egyetemes. Ez azt is jelenti, hogy nem kötik a nemzetiségi korlátok: bárki lehet katolikus, legyen bármilyen nemzetiségű. A Szentírásban is Jézus azt mondja, hogy "Tegyetek tanítványommá minden népet", Szent Pál pedig azt írja, hogy mind Isten gyermekei lettünk a keresztségben, mindegy, hogy valaki minek született, mert Isten nem tesz különbséget. A katolikusságom engem nem gátol meg abban, hogy magyar is legyek, sőt én büszke vagyok arra, hogy a népem már 1000 éve ezt a hitet követi. Egyébként meg a Magyarországon működő felekezet hivatalos neve Magyar Katolikus Egyház, tehát nem veszítjük el ezzel a magyarságunkat.

2014. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ebben a cikkben megtaláljátok, azt amiről írtam.


[link]

2014. júl. 7. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!