Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Kinek fontos az én lelkem?...

"Kinek fontos az én lelkem? Rajtam kívül egyedül Istennek. A saját egyéni felelősségünk az, hogy lelki táplálékhoz jussunk. " (Részletek a kifejtős részben. )

Figyelt kérdés

A kérdésem gyakorló katolikus testvérekhez szól!


A mai misén a Szentlélekről és az emberi lélekről volt szó kiemelten.


Elhangzott az idézett mondat is:

"Kinek fontos az én lelkem? A saját egyéni felelősségünk az, hogy lelki táplálékhoz jussunk."

Majd még ilyen is elhangzott:

A lélek az, ami éltet minket, így az a legfontosabb. A test annyiból fontos, hogy az a lélek temploma, a lélek eszköze, "járműve", stb.

Tehát a testet sem szabad elhanyagolni, mert akkor a lélek eszköze sérül...


Ugyanakkor az emberek a testet látják, többség azzal foglalkozik.


De "Kinek fontos az én lelkem? Rajtam kívül egyedül Istennek. A saját egyéni felelősségünk az, hogy lelki táplálékhoz jussunk."



Ha valóban csak a saját egyéni felelősségünk az, hogy tápláljuk a lelkünket is, akkor mi végre van a közösség?


Ti mit gondoltok a misén elhangzottakból idézett gondolatokról?


2014. jún. 7. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármit reagálnék, mivel katolikus testvérről van szó, az elején szeretném tisztázni, hogy a lelki táplálék nem az ostya és a bor, de látom, hogy hála Istennek ez világos.


A másik, hogy a normális embereknek nem csak a saját lelke a fontos.


Az elcsépelt kijelentés szerintem arra akart célozni, hogy nem csak Istennek kel közelíteni hozzá, hanem nekünk is.

De egyetértek veled kedves kérdező.

A közösségre szükség volna, de hát ottan nem nagyon van.

2014. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Habár tuti, hogy a pap bácsi valami elvont izéra gondolt a lélek alatt, amihez semmi köze nincs a személyiséghez sem, csak osytával berreg.
2014. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi alapján tudjátok elkülöníteni a lelketeket a testetektől, de kíváncsi lennék rá. Nagyon szép a lélek fogalma, a halhatatlan én, ami meghatároz minket. De teljesen felesleges, amíg nem lehet elválasztani a testtől.

Eddig még nem sikerült sehogysem kimutatni a lelket.


Hol van a lélek?

A szívben? Hát ott csak vért találtak eddig..

Az agyban? Hát ott se találtunk még, sok titka van, de nincs benne anyagtalan fehér fátyolszerű lélek.

Az agy módosításával pedig az emberek személyisége is változik, én ebből azt vonnám le, hogy a lélek egyenlő az aggyal. De mi értelme egy újabb szónak az agyra?

2014. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"A saját egyéni felelősségünk az, hogy lelki táplálékhoz jussunk."


Én ezzel olyan szempontból egyetértek, hogy másért csak imádkozni tudok, hogy a szíve ne keményedjen meg.

Vagy még példamutatással járni előtte, azzal segíteni őt.

De helyette Istenhez közeledni, a lelkét táplálni más ember nem tud(ja).

Én ezt így értelmezve elfogadom.

Köszönöm az első választ!

Ha megengeded, reagálnék is rá.

Íme:


"Mielőtt bármit reagálnék, mivel katolikus testvérről van szó, az elején szeretném tisztázni, hogy a lelki táplálék nem az ostya és a bor, de látom, hogy hála Istennek ez világos."

Miért? Van, aki szerint az ostya és a bor a "lelki táplálék"?



"A másik, hogy a normális embereknek nem csak a saját lelke a fontos."

Ezzel egyetértek, kiegészítve az első pontban írttal.

Hiába fontos számomra a másik lelke, van egy pont, amin túl mindenkinek magának kell "elszámolni" Isten felé, stb.



"Az elcsépelt kijelentés szerintem arra akart célozni, hogy nem csak Istennek kel közelíteni hozzá, hanem nekünk is.

De egyetértek veled kedves kérdező.

A közösségre szükség volna, de hát ottan nem nagyon van."


Sajnos nekem is az az észrevételem, hogy mostanra inkább emberi tömegről beszélhetünk és nem közösségekről.

Viszont ez nem befolyásolja szerintem Isten tervét.

Tehát nem mondhatom azt, hogy mivel széthullanak a közösségek, így azért nem jutok "lelki táplálékhoz".

És ezen a ponton jöhet be az, hogy "A saját egyéni felelősségünk az, hogy lelki táplálékhoz jussunk.":

Ez magába foglalhatja azt, hogy másik közösséget keresünk, vagy csak néhány olyan embert, akivel közösségben lehetünk.

Továbbá ott van az elsődleges forrás: a Biblia. Az Ige, amely éltet, amely maga az Élet.

2014. jún. 7. 19:10
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2. és 3. válasz írója gyakorló katolikus keresztény volna?! O.O
2014. jún. 7. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha,fontos lenne a lelki egészséged akkor nem járnál ilyen ostoba,agymosót keresztény birkacsordába!

""Kinek fontos az én lelkem? A saját egyéni felelősségünk az, hogy lelki táplálékhoz jussunk." "-Ez vicces kérdez már meg a "papod" hogy hol van a lélek?Hogy néz ki?Mit lehet vele csinálni?Kíváncsi lennék az adószedők válaszára! :D

2014. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 selvian ***** válasza:

Szia!


Ez arra értendő, hogy rajtunk múlik, mennyire foglalkozunk a szellemi vagy más szóval érzelmi szükségleteinkkel, ami a Bibliában arra utal, hogy fontos, hogy tanulmányozzuk isten Szavát, mert ez is kell a teljes élethez.


Máté 5:3

„Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága.


Természetesen foglalkoznunk kell másokkal, hiszen Jézus azt tanította, hogy onnan fogják megismerni az Ő igaz követőit, ha szeretet van köztük.

Ezt foglalja magában az aranyszabály,


Máté 22:39

"»Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.«"


De ezek mellett Jézus rengeteg olyan parancsot adott, amelyek által megtanította, hogy előrébb kell helyeznünk másokat mint saját magunkat.


Ha ezeket figyelembe vesszük, akkor igenis oda kell figyelnünk embertársainkra. :)


De a saját szellemi (lelki) tudásunkért, mi magunk vagyunk a felelősek.


Remélem így érthetően magyaráztam el :)

2015. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!