Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Hitgyülisek, és mindenk...

Kedves Hitgyülisek, és mindenki aki hasonló körben mozog! Megtudnátok nekem mondani, mi az, hogy "zsidó keresztény"?

Figyelt kérdés

Ha egy zsidó megtér mitől lesz keresztény? Hiszen maga Jézus is betartott, minden előírást, amit az Atya parancsolt Izrael népének, és zsidóként élt.Pál úgyszintén. És ha ez így van, hogy aki zsidóként megtért az keresztény, akkor miért foglalkoztok Izraellel? Izrael ugyanolyan ország, mint bármelyik más, emberek szempontjából (bűnösek),ez az Izrael nem lehet az Úrtól. Az ó szövetségben, Isten mindig világosan különválasztotta Izrael elhívott részét és a bűnös részét. Ézsaiás pedig ezt hirdeti Izráelről:

"Ha Izráel fiainak száma annyi volna, mint a tenger fövenye, akkor is csak a maradék üdvözül..."

A kérdést nem provokatívnak szántam, tehát ne vegyétek annak, a válaszotokat nagyon várom, köszönettel..



2014. júl. 6. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy feltétellel írom meg a helyes választ,ha meg írod,mikor tértél meg ,és milyen gyülekezetbe jársz.

Írhatsz privibem is ,ha netán nem publikus a megtérésed.

2014. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 megfelelő ***** válasza:
79%

Külön kell választani a nemzetekből megtérteket és a zsidókat, mert mindkettőre más vonatkozik. Jézus azt mondta a zsidó hívőinek, hogy tartsák meg a Tórát, de ne kövessék a rabbik gondolkodását. Az apostoli tanács is ezt mondta.

A nemzetekből lett hívőknek, nem kellett megtartani, csak 4 dolgot.


Pálék szabadok voltak, mert Jézus a pogányok között felfüggesztette illetve megengedte nekik, hogy ne különüljenek el. Jó példa erre Péter látomása, de Pálnak a zsidók között meg kellett tartani a Tórát.


Isten válogatás nélkül a Szinájon az egész Izraelt választotta, nem tett különbséget, de nyilván csak az volt az igazi népe, aki ragaszkodott hozzá és igyekezett megtartani a parancsolatait.

2014. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Isten válogatás nélkül a Szinájon az egész Izraelt választotta, nem tett különbséget, de nyilván csak az volt az igazi népe, aki ragaszkodott hozzá és igyekezett megtartani a parancsolatait."

Ennek függvényében(mivel magam is így gondolom) lehet-e a mai Izrael Istentől??

2014. júl. 6. 21:33
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Ezékiel könyvét tanulmányoztad már?

Vagy Jeremiás könyvét ,de elejétől végéig ,szép lassan versről versre ,hogy meg is lásd a kérdésedre a választ.

Mindenki aki nem ismeri a Bibliát ,hasonló cipőben jár.

Hát meg kéne ismerned még jobban a leírtakat!

2014. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hm fura, ennyi Hit gyülis van itt...?
2014. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hmm.hát nézik a tvét.
2014. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Szervusz!


"Ha egy zsidó megtér mitől lesz keresztény?"


Gondolom ebben egyetértünk, hogy Jézus velük kapcsolatban is elsősorban a hitre helyezte a hangsúlyt:


Ján 8:24 Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én >>vagyok<<, meghaltok a ti bűneitekben.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"És ha ez így van, hogy aki zsidóként

megtért az keresztény, akkor miért foglalkoztok

Izraellel? Izrael ugyanolyan ország, mint bármelyik

más, emberek szempontjából (bűnösek),ez az Izrael

nem lehet az Úrtól."


Kérlek hallgass meg figyelmesen! :-)

A kérdésednek prófétikus jelentősége van. Szerintem egy hívő kereszténynek azt kell várnia, hogy a próféták jövendölései szó szerint beteljesedjenek. A Szentírásból teljesen nyilvánvaló, hogy azoknak a dolgoknak amelyek hamarosan be fognak következni, a zsidó emberek, és a zsidó nemzet áll majd a középpontjában.

Mi okozza a problémát?

Sajnos nem értelmezik sokan a próféciákat szó szerint. Ami Izraelnek szól, azt az egyházra vetítik ki. Hogyan alakult ki ez?


- Az Izrelre vonatkozó próféciák allegorikus értelmezésének kialakulása:


1.

Jézus Krisztus idejében eléggé nyilvánvaló volt, hogy a zsidók az Ószövetségi próféciák szó szerinti beteljesedését várták.

2.

Jézus Krisztus Szentírás-szemlélete teljesen világos. Azt hirdette, hogy minden 'pontnak és vesszőnek' be kell teljesednie, és hogy nem eltörölni jött a Törvényt vagy a >>prófétákat<<. (Máté 5:17)

3.

Polykarp és Iréneus II. századi írásaiból még mindig világos, hogy a Szentírást még mindig szó szerint értelmezték.

4.

Krisztus után a III. századtól Origenész és Filo megpróbálták a Szentírást tudományosan összeegyeztetni Platón filozófiájával. Arra a következtetésre jutottak, hogy az egyetlen mód arra, hogy az isteni eredetű Írásokat a filozófiával összhangba lehessen hozni, az, ha a Szentírást, mint allegóriát fogjuk fel, ahelyett, hogy szó szerint értenénk. Nagyjából a következő század folyamán ez volt az álláspont, amelyet miután a kereszténységet törvényesítette Nagy Konstantin, a Katolikus Egyház is magáévá tett.

5.

Krisztus után a IV. században egy másik egyházatya, Augusztinusz, hatalmas szolgálatot tett a hívőknek abban, hogy a tanulmányain és a befolyásán keresztül nyilvánvalóvá vált, hogy az allegórikis megközelítés lerombolta a hit valóságát, valamint a megváltás és az Egyház alapvető tanításait. Ágoston azonban nagyon rossz szolgálatot tett a hívőknek, amelynek a hatása a mai napig fennáll. Bár ettől kezdve minden tanítást szó szerint kellett értelmezni, de sajnos az >>>eljövendő dolgokra vonatkozó próféciákat az allegória kategóriában hagyták<<<.

6.

Az ezután bekövetkezett sötét korszakokat részben az eredményezte, hogy Isten Igéjét elzárva tartották az emberek elől. Az Írások értelmezéséhez papra volt szükség.

7.

Krisztus után a XIII. században Luther aki felügyelője volt a tiltott könyveknek, felfedezte bennük ezt az igazságot, hogy az igaz az ő hite által él. Majd elindította a reformációt és a protestantizmust. Kálvin, Zwingli és mások követték. Bár nagy hálával tartozunk ezeknek az embereknek a tanítások megtisztításáért és rendszerezéséért, azonban nem voltak tévedhetetlenek. Magukkal vitték a próféciák Ágostoni értelmezésének temetői öltözékét. Az ő idejükben a legfőbb feladat az volt, hogy a hit, a megváltás, és az Egyház nagy tanításait megtisztítsák. A jövőbeni próféciákat még ők is úgy tekintették, mint ami allegórikus és szimbólikus: Izrael végérvényesen félre van téve. Az ígéreteket szellemi értelemben az Egyházra kell alkalmazni.


Emiatt van, hogy hogy egyes protestáns felekezetek nem fordítanak figyelmet az Izraelre vonatkozó bibliai próféciák szó szerinti beteljesedésére.


Folyt. >>>

2014. júl. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

"...ez az Izrael

nem lehet az Úrtól."


Izrael létezése nem lehet csak politikai képződmény. Kezdetben Isten egy embert választott ki a meglévő nemzetek közül, és tőle származtatott egy népet a saját isteni céljaira. Kijelentette Ábrahámnak, hogy "általa nyer áldást a Föld minden nemzetsége". A Mózes 2-5 könyve tartalmazza az Isten mindenre kiterjedő rendelkezéseit, hogy felkészítse a zsidókat erre az egyedülálló küldetésre. Ebben a küldetésben kudarcot szenvedtek, de a jövőben nagy szenvedések árán, de be fogják tölteni a rendeltetésüket.

Az Ószövetségben a zsidók számára rejtve volt az Egyház korszaka. Ez a 2000 éves korszak, amiben most élünk, a >>>"Krisztus és az Egyház"<<< a zsidók számára "megasz misztérion", felette nagy titok volt. (Efezus 5:32)

De Pál apostol szintén leírta azt is, hogy az is "misztérion" = titok, hogy az Izraelre vonatkozó megkeményedés csak részben történt, >>csak addig<<, ameddig a pogányok teljes létszámban csatlakoznak az Egyházhoz. (Róma 11:25) Addig is kábult szellemet kapnak: (Róma 11:8) Amikor majd a zsidóság az evangéliumot meghallja és megérti, akkor valósítja meg azt a célt, amire Isten elrendelte, amikor Ábrahámot elhívta.


Aki azt állítja, hogy a zsidók már nincsenek benne Isten programjában, az a Szentírással és Istennel vitatkozik. Nem vetette el Isten az Ő népét. Isten a népével hasonlóan bánik mint az Egyházzal. Nem feledkezik meg az Ábrahámi szövetségéről amiben megesküdött, hogy örökre nagy néppé teszi. A Jeremiás 31:35-37 azt mondja, hogy előbb fognak a nap, a hold és a csillagok elmúlni, mint a zsidó nép:


Jer 31:35 Ezt mondja az Úr, aki adta a napot, hogy világítson nappal, aki törvényt szabott a holdnak és a csillagoknak, hogy világítsanak éjjel, aki felháborítja a tengert és annak habjai zúgnak, Seregek Ura az ő neve:

Jer 31:36 Ha eltűnnek e törvények előlem, azt mondja az Úr, az Izraelnek magva is megszakad, hogy soha én előttem nép ne legyen.


Isten soha nem utálta meg, és soha nem is fogja megutálni az Ő népét:


Jer 31:37 Ezt mondja az Úr: Ha megmérhetik az egeket ott fenn, és itt alant kifürkészhetik a föld fundamentomait: én is megutálom Izraelnek minden magvát, mindazokért, amiket cselekedtek, azt mondja az Úr!


Az Ézsaiás 66:22 kijelenti, hogy amilyen bizonyos, hogy az új ég és új Föld megmarad Őelőtte, éppen úgy Izrael is meg fog maradni:


Ézs 66:22 Mert mint az új egek és az új föld, amelyeket én teremtek, megállnak én előttem, szól az Úr, azonképpen megáll a ti magvatok és nevetek;


Ezek a próféciák szó szerint beteljesedtek eddig is Izraelen.

A zsidók nem csak a kiválasztás, hanem a prófécia népe is. A kiirtásukra történt erőfeszítések ellenére léteznek, ahogyan Isten megmondta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"Megtudnátok nekem mondani, mi

az, hogy "zsidó keresztény"?"


Ezt már részben érintettem, de mégegyszer összefoglalom:

ha a próféciák szerint Izrael soha nem szűnik meg, akkor jelenleg két testülettel foglalkozik egyszerre Isten. Izraelt a szétszóratásban tanította, és az összegyűjtés után majd megtisztítja, megvédi őket, és megítéli majd azokat a népeket, amelyek rosszul bántak Izraellel. Az Egyház küldetése addig is az, hogy bizonyságot tegyen az egész Földön, és azt a feladatot is kapta, hogy felingerelje őket. (Róma 11:11)


A zsidó-keresztény szóösszetétel nem a zsidók és arabok közti vetélkedés propagandakampányának eredménye. Aki tagadja, hogy a zsidóság és a kereszténység között történelmi kapcsolat van, az hazudik. Összefüggés a zsidóság és a kereszténység között:


- A lázadó emberiség rossz útra tért, többistenimádókká lettek.

- A zsidó nemzet egyedülálló létezése annak az isteni kegyelemnek a ténye volt, hogy megismertesse Önmagát, és a megváltásunkat a Messiáson keresztül elvégezze.

- A zsidókon keresztül Isten ismeretéhez jutottunk.

- Zsidókon keresztül kaptuk meg Isten kijelentéseit, a Bibliát.

- Zsidókon keresztül van megváltónk.

- Zsidó Pál apostol hozta az evangéliumot a nemzetekhez.

- Zsidókon keresztül alapította Isten az ősgyülekezetet.


Ha ekkora szellemi értékekben részesültünk tőlük, akkor nem nyilvánvaló, hogy adósok vagyunk nekik?

2014. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon boldog vagyok, hogy én Isten gyermeke lehetek és nem a népe.
2014. júl. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#4/9:

Rengeteget tanulmányoztam az általad említett könyveket(és az egész Bibliát), és pont emiatt merültek fel bennem kétségek, hogy ez Az az Izrael-e amiről Isten beszél. "Most jóra fordítom Jákób sorsát, és irgalmas leszek Izrael egész házához,mert féltő szeretetre indulok szent nevemért.Akkor elfelejthetik gyalázatukat és mindazt a hűtlenséget amit ellenem el követtek. BIZTONSÁGBAN LAKNAK FÖLDJÜKÖN SENKI NEM RETTENTI ŐKET"- szerinted ez(tekintettel az aktuális eseményekre) beteljesedett????

"Jeruzsálem, Jeruzsálem, aki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, akik hozzád küldettek, hányszor akartam összegyűjteni gyermekeidet, mint a kotlós a csibéit szárnyai alá, de nem akartátok!

13,35 Íme, elhagyottá lesz a ti házatok. De mondom nektek, nem láttok addig engem, míg el nem jön az az idő, amikor ezt mondjátok: Áldott, aki az Úr nevében jön!"(Luk 13,34-39) -Hiszen egyedül CSAK a zsidó hívőket nem engedik be az országba/kitoloncolják ha megtudják!


Engedj meg még egy idézetet:"Kivezetem őket a népek közül, és összegyűjtöm az országokból, azután beviszem őket a saját földjükre; Izráel hegyein, a völgyekben és az ország minden lakóhelyén fogom legeltetni őket." (Ez 34,13)0

"Hazahozom őket Egyiptomból, az Asszíriában levőket is összegyűjtöm, elviszem őket Gileád és Libánon földjére is, de még az sem lesz nekik elég." (Zak 10,1)

Izraelnek még ezért a kis földnyelvért is küzdenie kell, nemhogy még mást elfoglaljon..és Isten minden alkalommal amikor velük volt és Ő segítette győzelemre őket, látszott, hogy Nélküle azokkal a feltételekkel nem sikerült volna. lásd Gedeon története(300 ember)Itt az amerikai zsidók nyomják a pénzt Izraelbe, hogy a legjobb fegyvereik legyenek, EZÉRT tudják legyőzni a környező népeket,mert van erre pénzük.

Isten azt is mondja:

Azon a napon szövetséget kötök javukra a mezei vadakkal, az égi madarakkal és a földön csúszó-mászó állatokkal. Kiirtom az íjat, a kardot és a háborút az országból, és biztonságban élhetnek.-ez mintha nem nagyon történne....

De persze lehet azt hinni, hogy Isten tökéletes népe ott él Izraelben, és mindenben velük van az Úr, de akkor a próféciák, mind hazugságok!Nem azt kérdőjelezem meg, hogy Izraelnek nagy szerepe van- e Isten tervében vagy sem hanem, hogy talán ez még nem az az Izrael akinek a keresztény cionisták hiszik! Ezeknek az embereknek ugyanúgy szüksége van a megtérésre mint bárki másnak,MERT BŰNÖSÖK, és Isten bűnös emberekkel nem vállal közösséget, főleg nem segíti őket!

2014. júl. 11. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!