Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez Isten tisztelet...

Szerintetek ez Isten tisztelet? Tényleg Isten dicsőítése áll a központban? 2 perces videó.

Figyelt kérdés

És itt most vonatkoztassunk el a faji hovtartozástól.Rasszista szövegeket nem kérek!


https://www.youtube.com/watch?v=iVfZHU8QJ1Y


2014. júl. 10. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha a zene Róla szól és Ő áll a középpontban, akkor igen, ez dicsőítés. Nagyon sok helyen írja a Biblia, hogy zenével és tánccal imádták Istent, és nem szűnt meg ez a fajta imádat a mai napig.
2014. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
En szabad keteszteny vagyok igaz hogy tancal lehet dicserni az urat,de nem ilyen tancal....ez mar segg razzas!!!es vilagi tanc!!!bem hiszem hogy a meny.o isten dicsosegere igy tancolnanak vagy brekelnenek.,vagy esetleg kevergetnenek.ez mar tul vilagias ez nem istentol van!!!! Ez nekem olyan mintha urat negcsuffolnak vagy a karomolnak!!!!
2014. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Meg tudja bárki fogalmazni a lepontozók közül, hogy miért nulla százalékos a válaszom?

Az, hogy kinek mi jut erről a táncról eszébe, az már csak a maga mocskos bensőjétől függ!!!! Milyen szerencse, hogy nem embereknek kell tetszeni, mert van itt hisztéria rendesen, meg azonnali ítélkezés!

2014. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%os vagyok..... ez a baj amit sokan nem vesznek eszre es mindenre ament mondanak,holott elgondolkodtato ez a video!!!es nem itelkezni akkarok... roma vagyok es nem.szemely valogato,es kereszteny!! Mikor valaki az urban tancol az eggyaltalan nem ilyen..... nem ertem a dicseretet mert nem beszelek ciganyul...de semmiben nem kulombozik attol aki a grofora mulat!!! Valoban lehet tancal dicserni csak itt mar atestek a lo tulso oldalara....
2014. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 yuda ***** válasza:
100%

Valójában nem tudok érdemben nyilatkozni, talán ha erre jár egy roma, beírhatná miről szól nagyjából a dal.

Két lehetőséget látok.


1. Első ránézésre ugyanúgy táncolnak, mulatnak mint egy akármilyen ünnepen, esküvőn. Ez a cigány tánc a kultúrájuk része. Nem tűnik a szöveg-dal alapján, hogy olyan sokat énekelnének, legtöbb benne a la-la la..., de tényleg nem értem azt a kevés szöveget sem.


2. Azt tudomásul kell venni, hogy vannak kulturális különbségek és ez a táncra is igaz. Ha láttatok oroszokat, máshogy táncolnak, magyarok is, zsidóknak is van speciális táncuk, görögöknek is. Jellegzetes, felismerhető, másoktól megkülönböztethető. ..vagy az ír táncot sokan ismerhetitek..stb.

Lényeg, hogy a táncok különbözőek, és azt nem lehet kijelenteni, hogy csak az egyik tánc, mondjuk a visszafogottabb kedves Isten előtt. Ez erős csúsztatás lenne.

Minden nép, minden nemzet a saját tehetségéhez képest, kultúrájához képest eltérően dicséri az Urat. Nincs ezzel gond, vagy legalábbis nem kellene legyen.

2014. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolso:-)en pont roma vagyok es kereszteny..


Ihazad van a dicseretben a lalalala kivul semmit ssm lehet hallani!es tok olyan mintha valami eskuvo.lenne!!! Nos roma kent is azt irom hogy ez minden csak nem az öröm tanc!!sztef David igy tancolt az ur elott ??? Vilagi tanc nem ugyanazz mint a kereszteny tanc... fuggetlenul hogy miluen kulturaban nottunk fel!! Az arabok sem hastancolnak a dicseretre !! Mi mint romak nem.igy tancolunk az urban csillogo ruhaban kilo sminkel labuj hegyen es cifrazuk a tamcunkat... mert itt mar ki mit tud volt,ki tud jobban tancolni !!

2014. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 yuda ***** válasza:
93%

Igazad lehet a romasággal kapcsolatban, és ámbár én nem vagyok roma, ki kell javítsalak pár dologban.

- a cigány népviseletben van ez a csillogós, cifra ruha. Ebbe nem látom hol a probléma. Ez megint egy kulturális különbség. Engem nem zavar és meggyőződésem, Istent sem. Itt ez a lényeg.

Ha valaki szépérzékét zavarja, az a kulturális ízlés miatt van. Nem kell sznobnak lenni és egyik kultúrát fölé helyezni a másiknak. Ennél modernebbnek, világot látottabbnak kellene lennünk a tv-számítógép idejében.

Lehet az ő szemükben mi vagyunk túl szürkék és túl visszafogottak. Legyünk nyitottak a kultúrára, ha nem kifejezetten káros, vagy bűn.


- a sminkelés sem hiszem hogy biblia ellenes lenne. A biblia valójában nem a külső szépség, vagy szépségápolás ellen beszél, hanem arról, -csak kevesen értik sajnos- hogy ne a külsőre tegyék a nők sem a hangsúlyt, hanem a belső, szellemi életre. Ám ha valaki szép ruhát vesz fel, vagy nemzeti viseletet, vagy szépítő szert használ, az nem bűn. Kizárt hogy Istent zavarná, hiszen Ő ennél nagyobb vonalú. Ezek olyan apróságok, hogy beszélni sem érdemes róla. Azok szoktak ilyenekbe belekötni, akik valójában sznobok, vagy valami szuper szellemi keresztények vélik magukat, miközben csak képmutatók.

Nem kell a sminket eltúlozni, nem farsangba megy az ember, sem szilveszteri buliba, de szerintem legtöbb nő ismeri az utcai, társasági, alkalmi sminkelés közötti különbséget. Isten a szíveket vizsgálja amúgy is, ezt nem árt tudatosítani.

- még egy gondolat az arab hastánchoz.

Ezzel sem az a baj, hogy tánc, hanem hogy a célja szexuális indíttatású és a test nagy része fedetlen, így alkalmas a a Jézus által említett szem paráznaság-kívánás elkövetéséhez. emiatt van vele probléma, és kizártnak tartom, hogy az araboknak csak ez lenne az egyetlen táncuk.

Nem ismerem annyira őket, de biztos van valami publikusabb, mások számára elfogadhatóbb táncuk.

2014. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szerintem ez egy buli ahogy komiztam is a video alá .Ez egy buli a dicsőitő szöveg bim bam ,pik puk,tra lala kb ilyen a központban szerintem az önszórakoztatás áll és nem Isten .Kaja pia minden van de csak a szolgálóknak.
2014. júl. 10. 23:17
 9/11 anonim ***** válasza:

7 es koszonom:-)valaszodat... tudod en a ruhazatban arra ertetem hogy pont roma kent... az isten tiszteleten a vezeto pasztor,tanitotast adott le az oltozkodestol sminkelesig feleseg ferj viselkedes kapcsolatarol, lehet en fogalmaztam butan... sot biztos... hogy . Mar ha isten tiszteletre megyek akkor az urnak megadom a tiszteletet azal hogy normalisan szolidan oltozom fel... tehat nem hivalkodoan.... igazad van az ur nem az oltozeket vizsgalja,ha nem a szivet!! Csak azert nem szabad kihivo ruhat felvenni,amivel esetleg parnadagba kiserthetem a masikat .. van 1 strac a videon... majd nezd meg ujra ha van kedved... fekete poloban van es fekete zako... pecset gyuru de akkora es nagy gizdan pittyenget!!!ex sem tetszik!!! Nekem is van sok arany fukszom.... de sosem hordtam gyulibe,mert ne engemet nezzenek mar..... en ugy erzen azzal nem vagyok nagyobb!!! En elhiszem naluk es hagyoman... de akiben igazan isten el,mindent kimunkal a szivben!!! Mert ha eljon az ur... hagyomanyomal nem jutok be a menyorszagban.... es ha nekik ez annyira fontos..

Es mar balvany imadas!! En mar nagyon sok gyulekezetet lattam.....koreai,ukrajna,romania,afrika,cigany, es sehol nem lattam ekkora mulatsagot!!es itt ebben a videoban,normalisan nem is dicsernek.... csak a dicsoito csoport adjak az utemet tercelnek.... de hogy valakit enekelne dicserne szivbol.....àáà hol..... csapasolnak hogy ki tud jobban tancolni.....sajnos ez van....!

2014. júl. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom kinek van igaza, de nem adnánk meg inkább Istennek az ítéletet a saját véleményünk helyett?
2014. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!