Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell a papoknak ijesztge...

Miért kell a papoknak ijesztgetni az embereket az Ördöggel/Gonosszal? Már kezdek én is félni de nem hiszek benne!

Figyelt kérdés

A családom elkezdett templomba járni, meg keresztény kiránduulásokra templomokat néznek, imádkoznak, énekelnek,

Keresztény szokás.


És elkezdtek beszélni arról, hogy van isten a jó, akkor van Ördög a gonosz!


Én nem hiszek se istenben, se gonoszban, de már kezdek félni!

Olyanokat mondanak ebédnél a családom, hogy az Ördög munkálkodik, Ő beszéli rá az embereket a megcsalásra, a hazugságra, a lopásra. A Gonosz műve a földrengés, a hurrikán, és a Gonosz térítette el a Maláj gépet...


Miért nem Hitlert szidják? Arról tudom, hogy emberi, nem pedig egy kitudja milyen erővel rendelkező lény!

Már annyit hallok az Ördögről beszélni a családom, hogy kezdek félni! Habár nem hiszek egy ilyen piros bőrű patás szarvas lényben!


Amíg nem jártak templomba a szüleim, addig sose gondoltam arra, hogy az ördög felgyújtja a házam, meg cunamit idéz elő!


Mit akarnak a papok ijesztgetni, és rémületet kelteni? Miért kell az embereket félelembe tartani?

16/F



2014. júl. 13. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Mert ijesztgetés és a pokol rémisztgetése nélkül a legtöbb ember nem lenne hívő, azért. Osztán kellenek a "bárányok" mert különben üres az akol...
2014. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Ne is mondd, nálunk a hittantanár jön mindig ilyenekkel, aki pap.

Én sem hiszek se Istenben, sem az ördögben, de néha óra végére már olyan hitelesen adta elő a megszállásos történeteit, meg a hasonlókat, hogy néha még én is frászt kaptam.


16/L

2014. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Habár nem hiszek egy ilyen piros bőrű patás szarvas lényben!


Az ördög valójában nem látható. Akár Hitlerként is ábrázolhatod, ha vele testesíted meg a gonoszságot. Csak figyelmeztetni akarnak, hogy a gonosz valóban létezik. Isten nem véd meg tőle teljesen, de kérheted a segítségét. Akkor már nem kell félned, mert jó kezekben vagy, akármit is mondanak a papok vagy a családod.

2014. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Valóban nem jó módszer az "ijesztegetés". Jézus nem rémületet akar kelteni, hanem szeretettel hív. Nemcsak azért, mert különben pokolra jutsz (mert ez is igaz), hanem azért, mert boldoggá akar tenni, meg akar menteni.


Valóban szerencsésebb erről az oldalról megközelíteni. Nem tudom miért a félelem keltést választják mégis sokan, mikor Róla beszélnek. Talán vannak emberek, akik csak a halál tudatában gondolkodnak el az élet súlyáról... nem tudom.


Isten viszont szeretet. :)

2014. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Ijesztgetes? Mi vagy te 5 eves?
2014. júl. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23 éve járok templomba és több papot ismerek szerintem, mint te. Eddig egy sem ijesztgetett ilyenekkel. Szerintem rossz helyen jársz.
2014. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is az ellenségkép gyártás volt a fő pszcihológiai manipulációs módszer. Akár vallásról akár politikáról beszélünk.

A félelem összetartó erejű, egyben tartja a tábort. Egy politikus démonizálása ugyanúgy összetartja a választói tábort mint a katolicizmusban az isten haragjától való félelem, vagy az ördöggel és pokollal fenyegetőzés.

Az egész valójában egy érzelmi terror ha elég közelről megnézzük.

2014. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ha létezik Ördög, biztosan talál jobb elfoglaltságot is annál minthogy egyszerű civilek házait gyújtogassa meg repülőket térítsen el. Sok ember gonoszabb mint bármelyik vallás legszörnyűbb teremtménye.
2015. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!