Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell félni az Istent?

Miért kell félni az Istent?

Figyelt kérdés
Egy paptól hallottam, aki megkérdezte az egyik embertől, hogy te istenfélő vagy-e? Egyáltalán miért kell félni tőle?

2013. dec. 2. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Én bármikor megbirkózom vele :P

Nem kell tőle félni. Én szeretem, nem félek tőle.

2013. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Biztos a haragjától kell.
2013. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Olvasd el az Ótestamentumot, majd megtudod.
2013. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha istenfélő vagy, az gyakorlatilag azt jelenti, hiszel valamiféle istenben, hiszel egy deitásban. Ha nem vagy istenfélő, az azt jelenti, hogy ateista, vagy agnosztikus vagy.


Ha a fenti szavak valamelyikével nem vagy tisztában, javaslom a számítógép használatát, ami előtt ülsz.

2013. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, de félremagyarázza ezt mindenki!

Abban az időben, amikor az Istent félni, istenfélő, istenfélelem, isteni félelem stb. kifejezések keletkeztek a magyar nyelvben, a "félni" még nem csak azt jelentette, hogy cidrizni, hanem azt is, hogy "tisztelni". Egyszerűen csak ennyi.

2013. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Előző vagyok: ha nem hisztek, nézzétek meg a két ige vonzatait. IstenT félni. Ezt ma nem használjuk így más kifejezésben, hanem félni valaki/valamiTŐL szoktunk. És valakiT/valamiT szoktunk tisztelni.
2013. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

"ha nem hisztek"

Én nem hiszek, de amit mondasz, azt elhiszem. Minden további nélkül, ugyanis egész logikus.

2013. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én elhiszem. Azt is hogy a hinni, nem hiszékenyen és vakon bégetni, hanem bíznit jelent (ha lehet értelemből és szívből).
2013. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

A Példabeszédek 8:13 ezt írja: Az Úrnak félelme a gonosznak gyülölése..." /Károli/


A Jelenések 14:6,7 verse leírja hogy milyen jó hírt hirdet az angyal ...és harsány hangon ezt mondta: Féljétek az Istent és adjatok neki dicsöséget, mert elérkezett itéletének órája , imádjátok hát azt aki az eget, a földet, a tengert és a vizek forrásait alkotta!" /Új Világ ford/


Az Istenfélelem nem egy kétségbeesett negatív félelem. Egy mély tisztelet érzése a szeretö Legfelségesebb Isten iránt.

2013. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5-ös, 6-os vagyok: azt akartam írni, hogy hiszitek, nem azt, hogy hisztek, csak nem jött össze...
2013. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!