Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a magyar emberek...

Szerintetek a magyar emberek közül hány hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ehhez nincs közöm, de azért kiváncsi lennék, a templomba járók közül(főleg falun) hányan hisznek és hányan mennek csak hogy lássa a világ... Szerintem nálunk a presbiterek nagy része nem hisz...

2014. júl. 15. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon kevés. Ha azok, akik állítják magukról, hogy hisznek, valóban hívók lennének, akkor itt tejjel-mézzel folyó Kánaán lenne.
2014. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért mennek templomba, hogy a világ lássa... Hiszen ki figyelné? Csak a többi öreg... Azért mennek oda, mert ott élnek társasági életet. A templom a "klub".
2014. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is az a legnagyobb kérdés, hogy hisznek-e vagy sem. Mert akik például karácsonykor elmennek az éjféli misére, azok hisznek Jézus Krisztusban, az más kérdés hogy az ő hitük az életükre semmilyen hatással nins, és olyan életet élnek, mintha nem hinnének Krisztusban.


A Biblia nem ilyen hitet akar adni az embernek.

2014. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondanám, hogy kevesen, de azt sem, hogy nagyon sokan. A legtöbbjük katolikus, vagy református lehet.
2014. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az attól függ hogy gyakorolja-e a vallását, vagy nem. Egyetért a szentírással, vagy nem... Szóval sok szempont lehet. 18/F Ateista.
2014. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

2.843.492 fő pontosan!


De a viccet félretéve: szerintem nincs olyan nép a földön, ahol legalább a népesség fele ne hinne valamelyen módon egy természetfeletti 'lényben', 'akaratban', 'erőben', ki hogy nevezi.


Különben is:

"Milliók vannak, akik semmilyen vallást nem gyakorolnak, és semmiféle istenben sem hisznek. Ők az ateisták. Ismét mások, az agnosztikusok úgy hiszik, hogy Isten ismeretlen, és valószínűleg megismerhetetlen. Ez azonban nyilvánvalóan nem azt jelenti, hogy ők elvek vagy etikai alapok nélküli emberek, mint ahogy azok sem feltétlenül rendelkeznek ezekkel, akik valamilyen hithez tartozónak vallják magukat. Ámde ha valaki úgy fogja fel a vallást, mint „bizonyos elvekhez való ragaszkodást; szigorú hűséget vagy lojalitást; lelkiismeretességet; kegyes jóindulatot vagy ragaszkodást”, akkor valamilyen módon a legtöbb ember vallásos, még az ateisták és az agnosztikusok is (The Shorter Oxford English Dictionary)."


Az emberiség Istenkeresése - részlet (Jehova Tanúi kiadványa)

2014. júl. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26% full hívő biztos van , köszönhető a "Sohasem hazudok" nevű Vezérnek :):):).
2014. júl. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagyunk sokan igazán hívők, akik a minden vasárnapi templomba járás mellett még otthon is imádkozunk és tényleg tapasztaljuk a kegyelmeket, amelyek boldogabbá teszik az életet, viszont én ilyen környezetből jövök és szerencsésnek tartom, hogy több ismerősöm is igazán hívő. Nem ún. vallásos, akiknek csak a külsőségek fontosak, hanem igazán a hitnek élők. Viszont bizonyosan nem vagyunk túl sokan.
2014. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sokan!!!
2014. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevesen. Sokszor egymásról is tudják, hogy a másik se hisz, de közben mindketten úgy beszélnek és viselkednek, mintha hinnének. Ez az elvárás, így kényelmes. Időnként még gyorsabb is az "ügymenet", azokkal kell többet foglalkozni, akik valóban hisznek vagy kételkednek. Beszéltem már ateista, megélhetési pappal, és mikor látta a köztünk lévő hasonlóságot, olyan gyorsan és kényelmesen végeztünk is, hogy öröm volt az egész. Amelyik pap hisz, illetve rólam is feltételezi, hogy minimum kételkedek, el akar beszélgetni velem, foglalkozni akar velem, stb. Ez az, ami nem hiányzik. :)
2014. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!