Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány keresztapja lehet valakinek?

Izebigyo126 kérdése:

Hány keresztapja lehet valakinek?

Figyelt kérdés

Ha katolikus keresztény vallásúak vagyunk, akkor a közös gyermekünknek hány keresztapja lehet??

Két olyan fiú barátunk van, akiknek köszönhetően mi egymásra találtunk, és nagyon nehezen tudnánk választani közülük.

Lehet két keresztapja és egy keresztanyja a gyermekünknek?



2014. júl. 19. 00:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2014. júl. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, csak akkor többféle vallásba is bele kell keresztelkedni. Mondjuk azt egyik katolikus keresztapa, a másik evangélikus a harmadik meg krisnás, vagy valami ilyesmi. Persze érdemes azt a felekezetet utoljára hagyni, amelyik a végleges lesz.
2014. júl. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez egy kamu kérdés. A kérdező megint nem tud aludni és rájött az 5 perc.
2014. júl. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet egynél több sem keresztapa sem keresztanya.

A kérdésedből az tűnik ki, hogy inkább szokásból akarjátok Ti ezt a keresztelőt, mint igaz hitből. :/


Ha nagyon akarjátok mégis, akkor olyan keresztszülőt válasszatok, aki maga gyakorolja is a vallását, így legalább ő odafigyelne a kicsire e téren.


De így mi értelme?


Egy Római Katolikus

2014. júl. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne több keresztapja valakinek? A legokosabb ha az adott településen megkérdezed a papot, hogy neki mi a véleménye.
2014. júl. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Kivéve, ha bérmálkozni is fog, akkor lesznek bérmakeresztszülei is
2014. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

A keresztapaságot arra találták ki hogy ha a gyereked árván marad legyen aki tovább neveli.


Tehát egyszerre csak egy lehet elméletileg.


Ám nem látom okát hogy ne állíthatnál fel egy sorrendet, és úgy már lehet több is.

2014. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem négy keresztapám és négy keresztanyám van de szerintem a keresztszülőknek párba kell lenni nem uúgy most egy pár és szerelmesek hanem csak párossával kell lenniük
2014. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nos...

Akkor tisztázzunk pár fontos kérdést!


1. A kérdés nem kamu, és nem azért írtam éjszaka, mert nem tudtam aludni, hanem mert éppen éjszakás műszakban voltam! Ez biztos hihetetlen a mai világban...

Te barátom pék vagy, hogy hajnali fél hatkor írtál??

Ilyen hülyeségeket én is ki tudok találni.


2. Nem szokásból keresztelném meg a gyerekem. Sem a család, sem a környezet nem várja ezt el tőlem, semmilyen nyomásnak nem vagyok kitéve, ami miatt ezt szeretném, ennek egyetlen oka van, hogy én hiszek ebben. Mindkét ember olyan közel áll hozzánk, hogy baj esetén bármelyikre rábíznánk a gyermekünket! Bár a magyar törvények alapján úgyis egy rokonhoz kerülne, de ez már részletkérdés, remélhetőleg erre sosem lesz szükség.

Köszönöm a hithű katolikus kommentelőnek, hogy simán ítélkezik felettem, pedig semmit sem tud rólam.


3. Nem kívánok vallásról vallásra vándorolni. Az a vallásom, ami... És ezen nem kívánok változtatni.

Próbáltam olyan katolikus vallási oldalakat keresni, hogy egy valóban hozzáértő ember válaszát kérhessem, de kérdezési lehetőséget nem találtam sehol.


Köszönöm a teljesen használhatatlan, kötekedő és ítélkező kommentelőknek, hogy csak a választ nem tudtam meg a kérdésemre, de azt megtudhattam, hogy még a vallási kérdéseket is nagyjából azon a szinten képesek itt megválaszolni, mint a "Terhes lehetek-e attól, hogy a barátomra gondolok maszturbálás közben?" típusú kérdéseket.

2014. júl. 21. 22:49
 10/16 anonim ***** válasza:
Itt kaptál választ. Az egy dolog hogy nem tetszik, de ettől még nem a teljes válaszolóközönség a hülye... Megírták, hogy ha katolikus vagy, akkor egy keresztfater és egy keresztmuter dukál. Erre itt hőbörögsz hogy te hiszel abban hogy több is lehet. Ennyi. Ha nem tetszik, akkor nem muszáj katolikusnak vallanod magad, alapíts egy neokatolikus vallást, és annyi keresztszülőd lehet, amennyit nem szégyellsz.
2014. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!