Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint lehet...

Jehova Tanúi szerint lehet valakinek üdvössége anélkül is, hogy hozzájuk tartozna?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk katolikus az illető, attól még szerintük (szerintetek) üdvözülhet, elnyerheti az örök életet?
2014. márc. 7. 21:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kérek minden nem Tanút, hogy ne szítsunk vitát, ne provokáljuk a Tanúkat. Válaszolnak, amit válaszolnak, tartsuk tiszteletben. Megpróbálom én is. Köszönöm!
2014. márc. 7. 21:28
 2/17 sandor76 ***** válasza:
Igen.
2014. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

A Biblia Isten szava:

(Máté 15:9) 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”

(Márk 7:8) 8 Az Isten parancsolatát elhagyva, az emberek hagyományához ragaszkodtok erősen.”

(Máté 7:14) . . .szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.


(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Ezek a biblia versek mondják meg, hogy Jézus mit gondol a vallásokról, melyek eltértek Jézus tiszta tanításától és maguk az emberek jó nagy része oda tartozik a világ vallásaihoz, de a gyümölcseikről lehet látni, mi az amit tesznek, és Jézus tanítása szerint élnek vagy sem.



Más részt a jelenések könyve a következőket mondja a 18:4. versében

(Jelenések 18:4, 5) 4 És hallottam, hogy egy másik hang ezt mondja az égből: „Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból. 5 Mert bűnei egészen az égig halmozódtak, és megemlékezett Isten az igazságtalanságairól.


Ha elolvasod az egész 18. fejezetet, akkor láthatod, hogy János egy látomásban a világban levő vallásos szajháról beszél, akiket Isten megfog büntetni a tetteiért

Mert részét alkották Sátán világának, Belefolytak a világi és politikai ügyekbe....Stb /gyerek kereskedelem, korrupciók, pedofilia, stb/

S ráadásul a szentek vérétől még részeg is ez a szajha, annyi vér tapad a kezéhez, nem beszélve a spiritiszta szokásairól amiket a "vallásába" beengedett.


A föld királyai vele paráználkodtak...

szerinted mit jelent ez?

Hogy meg nem engedett kapcsolat volt a "magukat keresztényeknek" nevezők és a politikai és egyéb emberi uralmak között.

Jézus kifejtette, hogy az Ő királysága nem része a világnak, és a követői sem azok bár itt kell élniük.

Egyrészt mert ez Sátán világa, Más részt itt Jézus az aki vezeti a népét, nem emberi uralkodók.


A világ vallásai hamarosan megkapják "jutalmukat", és akik oda tartoznak azok is,ezért szólítja fel a vers azokat, hogy akik tehetik minél hamarabb hagyják el ezeket, ha nem akarnak osztozni a büntetésben.

A jelenések 17-18 fejezete ezeknek a vallásoknak a büntetéséről szól. A nagy vadállat, vagy is a politikai hatalom az ENSZ-el az élen véget vet az Ő fényűzésüknek hamarosan.ahogy írja:

kifosztják, és mezítelenné teszik, ezt a vallásos szajhát.

minden vagyonukat elveszik és a leleplezése is folyamatban van, mert 2017-ig az ENSZ-nek el kell számolnia ezekkel az ügyekkel amik miatt sok van már a rovásukon.

s ami érdekes, hogy a politikai szeretőit fogja Isten felhasználni erre, akivel most még jókat mulatnak.


S végül a kérdésed másik része:

Nem Jehova Tanúihoz kell tartozni, hanem Jehovához, és annak Királyához Jézus Krisztushoz.

ahogy Régen Jehovának volt választott népe, most is van azok akik megtermik azokat a tetteket, gyümölcsöket tökéletlenül is, amit Isten kér, mert tudják, hogy az engedelmesség jobb minden áldozatnál.


Ezeket a biblia írja Nem Jehova Tanúi találták ki

Jézus egy imádatot, hitet, és életutat tanított és mutatott be

Sehol nem olvassuk azt amit gyakran hallok a szolgálatom során:

"Azt a vallást válaszd ami hozzád, az egyéniségedhez közelebb áll"

Vagy: "Nekem meg van a "saját" vallásom"


Jézus ezt tanította volna: Mindenkinek legyen saját vallása.

s akkor hol az egység, az egy hit,

A zsidóknak is egyféle imádatot kellett bemutatni, nem úgy, hogy egyénenként kinek hogy tetszik, vagy nem tetszik.

s akik csatlakoztak a zsidókhoz, ugyan azt kellett betartaniuk a másikat el kellett hagyniuk, ha akarták Isten helyeslését nyerni.

Jézus nem akarta ezt a vallásos felfordulást és ez kizárt.


ezek után szabadon döntsd el a Biblia fényében, hogy Jézus mit tanított arról, "hova" kell tartozni vagy nem tartozni.

Én nem dönthetek helyetted, csak a Biblia verseket írtam le, a Többi a Te dolgod. :)


Katy Weaver

2014. márc. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kérdező :) Isten "népe" nem egy vallás vagy szervezet követői hanem mindazok az emberek akik felismerték bűnös létüket és térdre borulva Jézus előtt bevallották bűneiket. Ennyit kell tenni ahhoz,hogy Isten népéhez tartozz.

Jézus az út!

Nincs más út..

2014. márc. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A Bibliában az van írva: "Aki Jehova nevét hívja segítségül, megmentésben fog részesülni"


Az Ókorban Jehova Isten ismert volt nem csak a zsidók között. Az archeológiai leletek bizonyítják, hogy ez tényleg igy van. /pld Moáb kö/


Bárki, aki a zsidókon kívül Jehovát kereste, imádta,MINDENKI oltalmat talált nála.

Még a Jézus Krisztus nemzetségi táblázatában is két asszony van, az egyik Rúth, a másik a /volt parázna/ Raab, akik nem voltak zsidók, hanem azelött pogány isteneket imádtak.


Ma ugyanez a helyzet. Imátkozzuk a Mi Atyánkban, hogy szenteltessék meg a Te neved. Jehova neve az Armageddoni csatában meg lesz szentelve véglegesen, és mindenki megmentésben részesülhet, aki Öt fogja imádani /nem a szobrokat, ezt Jehova nem türi el/ ....erre kizárólagos joga van.

Egy szeretö, igazságos Isten. Elég észrevenni az alkotásait. Még humorérzéke is van. Ha megfigyeljük az állatokat, a kisgyermekeket, mennyi sokat tudunk nevetni...és ezt Ö adta nekünk


Katy

2014. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves első eddig Te vagy az egyetlen a Tanúk között, akik egy eldöntendő kérdésre határozott igennel – nemmel válaszolt. Köszönöm!


Katy!

A válaszod bő lére engedett írása arra enged következtetni, hogy szerinted például egy katolikus nem üdvözülhet. Mivel a válaszod alapján nem lehet egyértelműen ezt kijelenteni, kérlek egy igennel, vagy egy nemmel válaszolj. Mivel szívesen idéztél a Bibliából, én is teszek egy ilyet. Jézus urunk is ezt mondta:

Mt 5,37 Hanem legyen a ti beszédetek: Úgy úgy; nem nem; a mi pedig ezeken felül vagyon, a gonosztól vagyon.

Tehát?


Az ötös válaszod alapján kérlek, ne térjünk el a témától. Ha nem szimpatikus a négyes válasza, akkor beszéljétek meg privátban, vagy tegyetek fel egy erre vonatkozó kérdést.


Köszönöm.


Várom Katy a megerősítő, illetve konkretizáló válaszodat, illetve további Tanúk válaszait!


Mivel egy nyilvános kérdést tettem fel, bemásolom Isandor privátban küldött válaszát, mivel semmi bizalmasat nem írt:

„Egy egyszerű gondolat lenne a válaszom. Jézus arról beszélt, hogy csak azok részesülnek Isten helyeslésében, akik a keskeny úton haladnak, vagyis csak az igaz vallás élvezheti Isten helyeslését, és csakis azok, akik az igaz valláshoz tartoznak. A Jelenések 18: 4 azt mondja, hogy az igaz imádóknak ki kell szaladniuk a hamis vallásból, vagyis az, aki nem tagja az igaz vallásnak, az nem is lehet igaz imádó, hisz ők a Bibliavers fényében mindenképpen az igaz valláshoz "szaladnának".”


Az Ő válaszából nekem az derül ki, hogy csak Jehova Tanúi üdvözülhetnek. Isandor, kérlek Te is erősítsd meg ezt nekem. Igen vagy nem? Egy katolikus nem nyerheti el az örök életet? Igen, vagy nem? Köszönöm.

2014. márc. 8. 10:58
 7/17 anonim ***** válasza:

...kérlek, mi a célja a kérdésednek?


Miért nem elég neked a Biblia vers?


Nézd egy katólikus is üdvözülhet, elnyerheti az örök életet. De amíg nem ismeri meg Jehovát, honnan tudja, mit kell neki csinálni, hogy megismerhesse az Isten akaratát?


a János 17:3 ezt írja: "Az jelent örök életet, hogy megismerjenek téged az EGYEDÜLI igaz Istent, és akit elküldtél a Jézus Krisztust.


Ha valaki még Jehova Tanuihoz tartozik, ez magában nem jelenti, hogy Isten elismerésében részerül, ha nem úgy viselkedik ahogyan azt Isten megkívánja.


Az emberi bíróságokon sokszor felteszik a kérdést, és kényszerítik az illetöt igen vagy nemet felelni. Mi az eredmény? Sokszor elítélik az ártatlant.


Katy

2014. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanú !


Katy : Igen v Nem . ennyi


Ha mindent Isten akarata szerint teszel szerintem bárki ismétlem bárki üdvözölhet. Az semmin nem változtat hogy Istent hogy hívod. Nem fog "eltaszítani" azért ha Istenek hívod de azért sem ha Jehovának.


Sokszor ezért nem értem a JT ket. Egy egyszerű választ nem adnak .

2014. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nézd Katy!


Az, hogy arra kérlek, válaszolj köntörfalazás nélkül, határozottan, ahogy egy hitében határozott ember tenne, nem hinném, hogy emberi bírósággal kellene szembesíteni ezt, de nem érdekel.


A Biblia vers azért nem elég, ha már megkérdezted, mert a Bibliából neked ma bebizonyíthatom, hogy valami fehér, és holnap bebizonyítom ugyan abból a Bibliából, hogy fekete. Szeretem a Bibliát, hiszem minden szavát, de a legtöbb különböző felfogású keresztények mind ugyan azt a Bibliát lengetik maguk fölött. Nem akarok tiszteletlen lenni, de ezt a kérdést, amit feltettem, Biblia nélkül is meg lehet felelni, ezért nem érdekelnek az idézetek ezzel kapcsolatban.


Akkor leírnám én a válaszodat, mivel te nem tetted meg, csak kikövetkeztetni lehet:

„Jehova Tanúi szerint lehet valakinek üdvössége anélkül is, hogy hozzájuk tartozna?”

Igen.

„Tehát ha mondjuk katolikus az illető, attól még szerintük (szerintetek) üdvözülhet, elnyerheti az örök életet?”

Igen.


Ez miért lényeges kérdés, és mit akarok kihozni ebből?

Azt, hogy ezek szerint, hogy elnyerjem az örök életet, nincs szükségem arra, hogy Jehovának szólítsam Istent, és nem üdvkérdés, hogy melyik egyházhoz tartozom. Tehát nincs szükségem arra, hogy házról házra járjatok, mert Krisztus az, ki üdvözít, és az Ő kegyelme számít.

Lehet idézni, és válaszolni erre, de ha egy eldöntendő kérdésre nem tudsz felelni egyértelműen, komolyabb vitát sem szeretnék, ha kezdeményeznél. Főleg nem kétes idézetekkel, amiket oda csűrök csavarok, ahogy akarok.


Sziasztok, és köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 8. 14:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia.


(1Királyok 18:21) 21 Illés akkor odalépett az egész néphez, és így szólt: „Meddig sántikáltok még kétfelé? Ha Jehova az igaz Isten, kövessétek őt, de ha Baál, akkor őt kövessétek!”. . .


Hogyan követheti egy ember Istent ha nem is ismeri, és nem tanult soha róla, és arról mit kell tennie, hogy az imádata elfogadható legyen.

Jehova soha nem osztozkodott az imádaton, kijelölte mit kell Tenni, ezért volt egység,


Hogyan tud egységes imádatot bemutatni mondjuk velem egy református, amikor nem is ismeri Jehovát, soha nem is tanult tőle, és nem is tudja mit kell csinálni?


S ha ez így volna ahogy írod, akkor Jézus feleslegesen vezette be a világméretű prédikáló és tanítványképző munkát , hogy az emberek ismeretet szerezzenek Istenről és a szándékáról, úgy is megmenekül.

s akkor ennek a próféciának sincs semmi értelme:


(Ézsaiás 2:2–4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


s akkor minek fogja Isten megbüntetni a világ vallásait?

Ha így nézzük, akkor az egész Biblia egy fals megtévesztés, és az egyik szavával vágja a másikat.



Katy Weaver

2014. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!