Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt Ásatrú hívők?

Vannak itt Ásatrú hívők?

Figyelt kérdés

..Esetleg hellenisták, druidák?

Kérnék mindenkit, hogy aki nem tudja miről van szó, az ne trollkodjon a témában..Köszönöm.



2014. júl. 22. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ásatrú engem nagyon érdekel.
2014. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Engem is :) Remélem, van itt olyan, aki foglalkozik vele.
2014. júl. 22. 23:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Szeretnél valamit tudni az északi hitvilágról, vagy kifejezetten csak az Ászok hitéről szeretnél informálódni?
2014. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Inkább az utóbbi, hogy hogyan élik meg a hívek a mindennapokat, hogyan is működik ez a vallás.
2014. júl. 23. 10:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban nem tudok segíteni mert nem vagyok tagjuk.

Gondolom követik az ősi rendet, a viselkedésminták és világnézet terén. Megtartják a hagyományos pogány ünnepeket mint a téli napforduló ünnepét (Yule) stb...

Mivel hisznek az északi istenekben, germán szokásnak megfelelően tisztelettel adóznak előttük, valamilyen áldozat (Blót) formájában, bár kétlem hogy ténylegesen állatokat áldoznának.

Ha hisznek bennük, valamilyen formában kapcsolatba is kerülniük velük, tehát kell lenni közvetítőknek mint az ősi völvák, akik rituálék közepette (seidr) kapcsolatba kerülnek az istenekkel.

2014. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy milyen egyéb dolgaik vannak azt nem tudom, de ez az alap biztos meg kell hogy legyen.
2014. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként annyira örülök hogy valakit ez is érdekel. Most néztem körben a vallás kategóriában és észrevettem hogy mindenkit szétkergettek már innét az agresszív újkeresztény szekták tagjai (Jehova tanúi, Hitgyüli).

Amikor utoljára nézegettem föl erre az oldalra, még több értelem volt jelen ebben a topicban, volt értelme írni.

Na, nem számít csak ez kijött belőlem.

2014. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen. Én magam is ebben a hitvilágban hiszek.
2015. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hellenisták ?

Mi köze a druidának a hellenizmushoz és Ásátrúhoz ?

Atya ég, itt nagyon keverődtek a fogalmak !!!

2016. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 félelmetes lutra válasza:
Engem is nagyon érdekel,de elég kevést írást találok róla.
2017. ápr. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!