Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mi Atyánk imában Jézushoz...

A Mi Atyánk imában Jézushoz vagy Istenhez imádkozunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy és ugyanaz a két személy, de mégis kit képzeljek el?

2014. júl. 23. 21:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 9-es


öntsünk tiszta vizet a pohárba. Hagyjuk ki a vádaskodást.

Minek mindjárt a pokollal fenyegetözni? Talán olyan kegyetlen lenne ez a háromság Istened?



Te azt írod, hogy természetesen a feje a Jézusnak a háromságtanban az Atya....de itt van a de


...meg tudod magyarázni, ha egyenlö Jézus az Atyával, ugyanakkor elismerted hogy Pál apostol igazat írt, hogy a Jézus feje az Atya..... de itt van egy hasonlat, hogy a férj feje a Krisztus....akkor a férj és Krisztus is egyenrangú? Tudod én szeretek gondolkodni.....Még nem olvastam a Bibliában, hogy ezt nem szabad :)

2014. júl. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jézus = Atya, akkor ez miért van:


Mk 13,32

Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya.


1Sám 2,3

Ne szóljatok oly kevélyen, oly nagyon kevélyen;

Szátokból ne jőjjön kérkedő szó,

Mert MINDENTUDÓ ISTEN AZ ÚR,

És a cselekedeteket ő ítéli meg.


Egy mindentudó Isten, aki a saját bevallása szerint az utolsó nap időpontját nem ismeri?


Nektek ez nem furcsa?

2014. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Jézus és Isten nem egy személy. Különálló személyek.
2014. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

NÉHÁNYAN helyénvalónak tartják, hogy Jézushoz imádkozzanak.

A Biblia szerint Jézus valóban igen magasrendű tisztséget tölt be az égben. Azt jelenti ez azonban, hogy hozzá kellene imádkoznunk? Talán azok közé tartozol, akik Jézus iránti szeretetükből hozzá imádkoznak. De mit gondolt maga Jézus ezekről az imákról?

Először is, miért merülnek fel egyáltalán ilyen kérdések? Mert a Biblia azt mondja, hogy Jehova Isten a könyörgés meghallgatója. Aligha meglepő hát, hogy Isten ókori időkben élt szolgái például az izraeliták kizárólag Jehova Istenhez, a Mindenhatóhoz imádkoztak.

Hajtsd füledet szavaimra, ó, Jehova! Értsd meg az én sóhajom. Figyelj segélykiáltásom hangjára,Ó, Királyom és Istenem, mert hozzád imádkozom( Zsoltárok 5:2, 3;).

Vajon megváltoztak a dolgok, amikor Jézus, az Isten Fia a földre jött, hogy megszabadítsa az emberiséget a bűntől és a haláltól? Nem, továbbra is Jehovához imádkoztak. Amikor Jézus a földön volt, ő maga is gyakran imádkozott égi Atyjához és másokat is arra tanított, hogy hasonlóképpen tegyenek. Gondolj csak a mintaimára az Úr imájának vagy a Miatyánknak is szokták nevezni , amely az egyik legismertebb ima a világon. Jézus nem tanított arra minket, hogy hozzá imádkozzunk, hiszen ezt a mintát hagyta ránk: Te azonban, amikor imádkozol, menj be a szobádba, és miután bezártad az ajtódat, imádkozz Atyádhoz, aki rejtve van; akkor a te Atyád, aki titokban néz, megfizet neked. Ti tehát így imádkozzatok:

Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. (Máté 6:6, 9)

Hogy megtudják , hogy te, akinek neve Jehova,egymagad vagy a felséges Isten az egész földön.(Zsoltárok 83:19 Károli

Az ókori Izraeliták nem hittek a háromságban, tudták , hogy Isten csak egy van.

Én vagyok Jehova, és nincsen más. Rajtam kívül nincs Isten. Jól felövezlek, noha nem ismersz(Ésaiás 45:5).

De milyen szerepe van Jézusnak imáinkban?

Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő, Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,

(1Timótheus 2:5)

Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által. (Filippi 4:6, 7)

2014. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szeressük egymást ***** válasza:

Termeszetesen szabad Jezushoz imadkozni, hiszen a hivo elet Jezus Krisztushoz valo ODAFORDULAS. (Zsido 12:22-24)

Mivel Jezus az ujszovetseg kozbenjaroja. Ez szo szerint azt jelenti, hogy O KOZVETITI AZ ISTEN HALALA UTANI VEGRENDELETEBEN RANKHAGYOTT JAVAKAT.

2014. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 TapiJ válasza:

Ez az egész hitben a legbonyolultabb kérdés, hiszen százféle keresztény van( gondolok: szabadkeresztény, baptista, pünkösdiek, evangelisták).

Sokukat ez a vélemény választja el a többitől.

A katolikusok és a szabadkeresztények is egylényegűnek tartják őket. Csak ezekez merem konkrétan mondani, mert részt vettem a miséken, alkalmakon, amikor ezek elhangzottak.

Viszont olyan alkalom "konferencia" is volt ahol a baptisták és pünkösdiek is a szabadkeresztényekkel együtt voltak.

Én is sokszor feltettem a kérdést, amit te.

Olyan választ kaptam, hogy az "én szavaim nem a ti szavaitok, az én cselekedeteim nem a ti cselekedeteitek".

Mi nem tudjuk felfogni, de Ők egyek.

Bár ha úgy nézzük, az Úr mindenhol ottvan, így már nem is olyan lehetetlen. :)

2014. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
sziasztok, sok szó esett a szentháromságról itt.. rákerestem egy online bibliában de még nem találtam meg sehol ezt a kifelyezést. ha ez annyira lényeges dolog akkor minek nem leltem semmit? vagyhol volt ez először említve akkor meg
2014. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!