Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor lehet a templomban...

Mikor lehet a templomban meggyónni a dolgokat? Van olyan, hogy cska meg szeretnék beszélni valamit a pappal, meg tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki van írva, ki mikor gyóntat (már ha többen is vannak egy nagyobb templomban), de ha hosszabban szeretnél beszélgetni inkább kérj egy időpontot hogy a többieknek ne kelljen várniuk.
2014. júl. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És faluhelyen, ahol csak 1-2 kis templom van, és csak istentisztelet van megjelölve?
2014. júl. 26. 01:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem egyszer egy pap azt mondta, hogy Isten háza mindenki előtt nyitva áll, nincs időhöz kötve. Gondolom, ezt csak illemből mondta, nem? És nem azért, hogx béármikot felkereshetem.
2014. júl. 26. 01:31
 4/6 anonim ***** válasza:
bármikor kérhetsz egy időpontot a beszélgetésre. Azért kell ez, mert -főleg, ahol 1 pap van-, sok a dolga, sokszor több települést lát el, keresztel, temet, gyóntat, haldokló betegeket látogat, hogy azok is tudjanak beszélgetni-ha akarnak.
2014. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában a kiírt szentmise előtt egy negyed órával van lehetőség gyónásra falun, de ha megbeszélhetsz vele egy időpontot, amikor tud veled külön beszélgetni.
2014. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Becixxx ***** válasza:

- Miért fekszik megint egy halott pap a kútban, Don Corleone?

- Gyóntam, fiam.

2014. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!