Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének, mit hisztek a...

Keresztyének, mit hisztek a feltámadásról?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, hogy mindenki írja a válasza mellé, hogy melyik egyházhoz tartozik.


Mi történik a halál után?? Leírhatnátok, hogy hogyan történik ez. Pl.(tömören) meghalsz, egy helyre kerülsz életviteled szerint(Ábrahám kebele, a tüzes oldal), feltámadsz és a mennybe vagy a pokolra kerülsz, stb.


És hogy milyen testben lesz a feltámadás? Hús-vér vagy szellem testben?


És erre kérnék még egy véleménynyilvánítást:

A Tórát tisztelő szadduceusok viszont nem vallották a feltámadást. Kérdőre vonták Jézust, hogy nevetségessé tegyék a feltámadásról szóló tanítását. A meghalt ember hét feleségének a túlvilágban melyik lesz a felesége, ha már máshoz is hozzámentek az asszonyok? Jézus válaszában így felelt egyik sem, mert ott nem házasodnak. a Tórát idézte Isten szólt a csipkebokorból: "Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene". Jézus arra a szadduceusok által vallott nézetre utalt, hogy Isten az élők Istene. Tehát ha - a már meghalt - Jákob és Izsák Istene, akkor ők élnek. Egyet értett velük, Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké (Mt 22.21). Tehát a meghaltak is élnek. Forrás: Wikipedia


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 28. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

„Mi történik a halál után??”

Meghalunk. A halál nem élet, tehát abban a semmi állapotában leszünk, amibe születésünk előtt voltunk.


„És hogy milyen testben lesz a feltámadás? Hús-vér vagy szellem testben?”


Szellem test? Az meg milyen? A test anyagi test, a szellem meg szellem.

Amúgy testben.


A meghaltak is élnek nem azt jelenti, hogy a halál pillanata utáni pillanattól egy másfajta létezési síkba kerülnél. Hanem azt, hogy Isten felette áll időnek, térnek. Ő jelenleg is a múltban van és ebben a pillanatban is a jövőben. Nem függ az időtől. Aki meghalt számunkra, eltemettük, az Isten szemében él. Te is élőnek neveznéd, ha 100%-ig hinnél a feltámadásban. Aki ha meg is hal, él.

Idevágó rész:

János 5

24. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

25. Bizony, bizony mondom néktek, hogy eljő az idő, és az most vagyon, mikor a halottak hallják az Isten Fiának szavát, és a kik hallják, élnek.


Mt 8,22

Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.


Jézus halottaknak nevezi azokat, akik pedig a mi szemünkben élnek, és élőknek, akik a szemünkben halottak.


Vesd össze azzal a vitatott állítással, amikor azt mondta, hogy amely napon esztek a fának gyümölcséből, meghaltok. Számunkra nem, de Isten számára?


Egyház, gyülekezet: Jézus Krisztus Egyháza (Ne keresd a neten, nem arra gondolok, amit ott találsz)

2014. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mr.megaa válasza:
A feltámadás neked egyenlő a mennybe illetve a pokolba kerüléssel? Amúgy a kérdésedből ítélve eléggé halálfélő ember vagy. Na de amit hiszek: Isten az örök létre teremtett minden élőlényt, ezért aki meghal és rossz ember.volt, az sem fog a pokolba kerülni az örökre. Miért? Mert pár év rosszcselekedetért az.örökké szenvedés és nyugtalanság? Ilyen kegyetlen lenne az Isten? Az Isten mindenkinek megbocsájt, mert olyan bűn nincs, amit ne bánnánk meg. Vannak olyan kérdések, amire senki sem tud választ adni. Az élet rendje kegyetlen és ha Isten az élők istene, akkor miért nem változtat ezen? Mert örökké létünk töredéke az élet csupán? Vagy azt kapjuk, amit megérdemlünk? Mitől függ a jó és a rossz? Miért létezik többfajta vallás? Katolikus vagyok. Bár eléggé hitegyengült.
2014. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 megfelelő ***** válasza:
Kb már 500x megkérdezték. Miért nem keresel rá?
2014. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hús-vér testben történik a feltámadás.
2014. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia.


A halál után mindennemű életműködés megszűnik. Ha a lélegzés, a szívműködés és az agyműködés leáll, a test sejtjeiben fokozatosan megszűnik az életerő működése. A halál az élet ellentéte.

"És hogy milyen testben lesz a feltámadás? Hús-vér vagy szellem testben?"-

Némelyeknek testben és némelyeknek szellemi testben.


Jézus rámutatott, hogy amikor Jehova azt mondta Mózesnek, hogy „én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene”, ezzel arra utalt, hogy a feltámadással kapcsolatos ígéret teljesen megbízható. Miért mondhatjuk ezt?

Amikor Jehova Mózeshez szólt, Ábrahám, Izsák és Jákob patriarchák már réges-rég halottak voltak: Ábrahám 329 éve, Izsák 224 éve, Jákob pedig 197 éve. Jehova mégis úgy fogalmazott, hogy „én vagyok”, nem pedig úgy, hogy „én voltam” az Istenük. Úgy beszélt erről a három patriarcháról, mintha még élnének. Miért?

Jézus ezt így magyarázta meg: „Ő nem a halottak Istene, hanem az élőké.” Gondolkodjunk el rajta, hogy mit akart ezzel mondani. Ha nem lenne feltámadás, az azt jelentené, hogy Ábrahám, Izsák és Jákob örökre a halál markában maradnak. És ha ez így lenne, akkor Jehova halott emberek Istene lenne. Ez pedig azt jelentené, hogy a halál erősebb Jehovánál, mintha Jehova túl gyenge lenne ahhoz, hogy kiszabadítsa hűséges szolgáit a halál fogságából.

Mindezek fényében mit mondhatunk Ábrahámról, Izsákról, Jákobról és Jehova más hűséges szolgáiról, akik meghaltak? Jézus határozottan kijelentette: „mindnyájan élnek őneki” (Lukács 20:38). Igen, Jehova azon szándékának a megvalósulása, hogy feltámasztja a hűséges szolgáit, annyira biztos, hogy úgy gondol rájuk, mintha élnének (Róma 4:16, 17). Mindegyikük ott él Jehova korlátlan emlékezetében, míg el nem jön az ideje a feltámadásuknak.

2014. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!