Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének! Miért akarjátok...

Keresztyének! Miért akarjátok néhányan megmenteni a Földet?

Figyelt kérdés

Adott ugye az ökogyülekezeti program. Ez mind szép és jó lenne. Csakhogy sokszor beszélnek a Föld megmentéséről.

Ezt komolyan gondolják??

Úgyis eljön ennek a (jelenlegi) földi életnek a vége, legalábbis jelen formájában már nem sokáig marad így.

Másrészt Isten se hinném, hogy azt várja, hogy egyesek azt az ábrándot kergessék, hogy majd kisközösségként szembeszállnak Kínával, Amerikával és a hatalmas vállalatokkal.


2014. máj. 23. 10:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Dávid is legyőzte Góliátot.

Ahm, inkább foglalkozzanak ilyesmivel. Mindent nem lehet megmenteni, de van, amit igen. Valahol el kell kezdeni. A hatalmas környezetpusztító vállalat sem nagyban indult.

Szóval ők is kevesen vannak, de idővl egyre több embert győzhetnek majd meg.

2014. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az egész egy h___ség.
2014. máj. 23. 10:58
 3/25 eric_one ***** válasza:
Szerintem Te a keresztényeket összekevered a greenpeace-esekkel, no de sebaj. Mindenesetre egy jóérzésű emberben igenis felháborodást vált ki az a tény, hogy egyesek a profit érdekében mások élőhelyét teszik tönkre, vagy állatok kínlódnak, és pusztulnak ki egész fajok miattuk, és a "haszonszerzés mindenáron" gondolkodás mód miatt.
2014. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Akkor ne csinálj semmit. Nem mindegy, hogy 35% a mocsok, te minél előbb teljes pöcegödörben élnél?
2014. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nos, leszögezem én nem veszek részt ebben az "ökugyülekezeti programban". Viszont lássuk a tényeket:


Abban teljes mértékben igazad van, hogy ennek a történelemnek vége lesz egyszer, hiszen Dániel könyve 2. fejezetében is megvan jövendölve, ráadásul drámaian lesz vége. A történelem tehát halad a beteljesülés felé, amikor Isten lezárja ezt a korszakot, és felállítja a maga országát.


Azonban egyéneket meg kell mentenünk isteni segítséggel, és amennyire rajtunk áll, a környezetvédelemre is oda kell figyelnünk, hogy amíg itt vagyunk a történelemben, addig a lehető leghigénikusabb körülmények között tudjunk élni, hiszen akkor kevesebb az esélye a betegségnek. Azt gondolom azonban, hogy az, hogy egyszer lezárul a történelem nem jelenti azt, hogy amíg itt vagyunk a jelenben nem kell nekünk is valamit tennünk a környezetünkét. Noha megjegyzem, ez nemcsak a keresztények, hanem mindenki felelőssége lenne, hogy odafigyeljünk a környezetvédelemre.


Természetesen az ilyen "ökugyülekezeti" programokat én is túlzásnak tartom, hiszen ezzel azt a látszatot lehet kelteni, hogy a földet végső soron nem lehet megmenteni, viszont amennyire rajtam áll odafigyelek a környezetvédelemre, és ez szerintem minden józanul gondolkodó emberre elmondható, függetlenül attól, hogy milyen a világnézete.

2014. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Egykis javítás:


*azt a látszatot kelti, hogy a földet végső soron meg lehet menteni, viszont nem lehet megmenteni."

2014. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

A Földet nem is kell megmenteni, mert a Föld megvan az emberek, az orángutánok, a jegesmedvék, a cápák és az esőerdők nélkül is. Ha felrobbantunk egy atombombát, még akkor is ugyanúgy keringeni fog a Nap körül.

Max. az élőlényeken lehet segíteni. És főleg ezáltal magunkon is. De amikor majd már mindenki csak maszkkal léphet ki az utcára és madárcsicsergés sem lesz, lehet megváltozik az értékrend is.

2014. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Annyi mindent lehetne tenni a környezetvédelemért, amivel a jelenünkért, magunkért teszünk. De mindezek mellett elmennek az emberek, abban a naiv ábrándban élve, hogy ők megmentik a Földet - tudom, nem a Földet kell megmenteni, akkor az emberiséget... tök mindegy, ez már csak filozófia, tudjuk, miről beszélünk!


Ez olyan, mintha egy rákbeteg mindenféle sarlatán gyógymódokkal kísérletezne magán, hátha meggyógyul, így elmegy amellett a lehetőség mellett, hogy minél elviselhetőbbé tegye utolsó hónapjait, tehát alávesse magát a kemoterápiának, de mellette éljen aktívan, táplálkozzon a lehető legegészségesebben.

Aztán a vége az, hogy meghal, de nem tett érdemben magáért.

2014. máj. 23. 11:16
 9/25 anonim ***** válasza:

A mamám kezeltette magát rendesen, de annál a pontnál nem igazán számított már, mit is élt meg addig. Legalábbis nem hiszem. Aki volt már végig rákos beteg mellett, az tudja szerintem.

Próbálkozzunk addig, amíg lehet. Hátha csoda történik. Egyébként a természet rendje, hogy eltűnnek egyes fajok, mások meg átveszik a helyüket. Lehet ezt kéne megérteni az embereknek. Mert attól még, hogy valami menteni akarnak, azzal ugyanúgy egy folyamat ellen dolgoznak és lehet nagyobb kárt követnek így el.

Pl. az eset a macskákkal. Mindenki cukinak tartja őket, se agyoncsapni vagy kilőni nem engednék a kóborokat sem. Pedig ezzel tucatnyi madár életének tesznek keresztbe, olyanoknak is, amik veszélyeztetettek.

Ezért írtam, hogy mérlegelni kellene, mit menthetünk meg és mit nem.

De szerintem egyértelmű, hogy ami az ember miatt történik, azt megpróbálja helyrehozni. Ez inkább olyan ösztönféleség vagy lelkiismeret és nem csak nemes gondolat.

2014. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Éltem már rákos mellett és jelenleg is élek.

A fenti részemről egy példa volt.... De mindegy..


Szerintem az EMBERT kellene megvédeni - legalábbis a környezetvédelem célja ez -, és az ember egészségét.

De nem a globális felmelegedés ellen kellene védekezni, hanem lokális szennyezések ellen.

2014. máj. 23. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!