Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, hogy Isten felment...

Van olyan, hogy Isten felment a saját fogadalmad alól? Mintha azt sugallná, hogy, , hidd el, nem kell lemondanod róla! "

Figyelt kérdés
Megfogadtam valamit Istennek...hogy inkább ezt vegye el, mert ez nem olyan fontos, mint egy illető. És most, szinte az utolsó pillanatokban, mikor már komolyan lemondtam arról a dologról (nagyon fájó szívvel, de igen), mintha végig olyan jeleket és sugallatokat kapnék, hogy mégsem kell lemondanom róla. Hogy nekem azzá kell válnom, és nem kell más (könnyebb) szakra mennem....Mint amikor Ábrahám feláldozta volna a saját fiát is Istenért, de mégsem kellett, mert az Úr angyala megállította a kezét az utolsó pillanatban.

2014. aug. 2. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Isten ma semmilyen sugallatot nem ad az embernek. Másrészt, ha valamit megígértél Istennek, akkor azt meg kell tenni.(Prédikátor 5:4, 5).
2014. aug. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy van,miért ne lenne? ("Mintha azt sugallná, hogy, , hidd el, nem kell lemondanod róla!")

De nem "felment" a fogadalmad alól.Isten bölcs,senkitől nem kéri,hogy fogadkozzon,ígérgessen,vagy alkudozzon vele.

2014. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy felmentett a fogadalmad alól, hanem arról, hogy elfogadta áldozatkészséged, viszont szeretné, ha mégis arra mennél tovább, amire eredetileg hivatott. Kérdezd meg újra Istent, hogy mi a szándéka veled, és szánd el magad arra, hogy bármire is hívj, arra menj!
2014. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Őszintén!
2014. aug. 2. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Az a kérdés, hogy a lelki életedben az a fogadalom számít-e valamit. Azt gondolom, ha nem papnak akartál tanulni, vagy valami vallásos dolog az, amit megfogadtál(apáca pld[nem tudom milyen nemű vagy], vagy csak simán a cölibátus, akkor az elméd szerette volna csak ezt a dolgot. Anyagi szintű dolgokat felajánlani Istennek nem sok lelki haszonnal jár. Ez a milyen "szak" szerintem nem lelki dolog.


Bármi is az, amit felajánlottál, mint lemondást, áldozatot, stb. lelki értelmeben ha van értéke, akkor a "sugallat" a saját akaratod, nem Istentől jön. Még így sem...


Amiben boldog tudsz lenni, abban fogod tudni boldogan szolgálni az Urat. A kényszervágányok csak a lelki sírod ássák meg...

2014. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!