Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik vallást váltottak?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy x vallású volt de áttért y vallásra.

Milyenről, milyenre váltottatok, és mért?



2014. aug. 5. 16:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Én katolikus voltam és Jehova Tanúja lettem. Hogy miért? Az elsődleges dolog, ami elgondolkoztatott, hogy milyen érdekes, ez az üldözött, lenézett, megvetett nemzetközi kis csoport folyamatosan meg tudja teremni azokat a gyümölcsöket, amiről Jézus a Bibliában beszélt, akik pedig őket alázzák, nem. Meg aztán Isten akaratának a cselekvése nélkül senki sem kerülhet Isten Királyságába, mondta szintén Jézus. Nem olyan népszerű ez a "keskeny út", de hát ezt meg is mondta Jézus.
2014. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Mélyen református voltam, de ateista lettem. Kb ugyan az volt velem, mint Einsteinnel..12 éves koromig mélyen hittem, utána meg ahogyan egyre többet tudtam meg a világról, a hitem is egyre kisebb lett.

Teljesen ateistának nem mondanám magam, de a kereszténység istenét semmiképp sem fogadom el. Nem tudom elképzelni, hogy egy ekkora univerzum/létezés ura egy ilyen kicsinyes isten legyen. (Ezzel nem akartam megbántani senkit se, sajnálom, ha esetleg sikerült)

2014. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Vallást nem váltottam, csak felekezetet. Reformátusnak kereszteltek csecsemőkorban, 12 évesen konfirmáltam, 15 évesen tértem meg egy ifjúsági táborban Tahiban. 18 évesen teológiára készültem, de végül a műszaki pályát választottam. Egyetemi éveim alatt ismerkedtem meg az adventistákkal, megfogott a mély Bibliaismeretük, szeretetük, türelmük. Itt találtam meg azt az igazságot, amit mindig is kerestem.


Üdv. Péter

2014. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2014. aug. 5. 17:16
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Voltam: Keresztény - Karizmatikus

Lettem: Muszlim - Koranita

Minél jobban tanulmányoztam a Bibliát, annál inkább kezdtem azt érezni, hogy Jézus nem Isten, a Biblia nem hiteles, ...

Elkezdtem tanulmányozni az iszlámot, rátaláltam erre az ágára, és ebben megtaláltam azt, amit mindig is hiányoltam... Ezt igaznak tudom tartani.

2014. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Kicsi koromban katolikus voltam.

Most monoteista. (amihez a kerszténység áll a legközelebb -> hangsúlyzom, hogy nem szervezetek).

2014. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jó a felhasználó neved :D
2014. aug. 5. 19:23
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Katolikus voltam, kérdéseim lettek - "szent titok" volt a válasz, vagy - "Isten útjai kifürkészhetetlenek".

Jehova Tanúja lettem és megtaláltam a legtöbbre a választ.

2014. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Miért lett lepontozva mindenki?
2014. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Jó kérdés!

Mindenkinek zöldet adtam aki válaszolt, hátha javít a statisztikán, bár egyedül valószínűleg kevés vagyok hozzá:(

2014. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!