Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az istened mennyei ígérete,...

Mi az istened mennyei ígérete, miért éri meg oda jutnod, miket lehet ott csinálni, milyen élvezetekben lehet ott részesülni?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel, nem provokációból kérdezem. Azaz foglalkoztat, melyik vallás mit ígér a helyes, igaz, jó életedért cserébe. Vagyis onnan kezdjük, hogy úgy éltél, ahogyan egy jó keresztény, zsidó, muszlim, hindu, taoista, zoroasztriánus, stb. Mit kapsz ezért a túlvilágon, mi a jutalom, milyen kielégülésekben lehet részed ott?


KÉREM, AZOK NE ÍRJANAK, AKIK EL AKARNAK TÉRNI A JUTALOM TÉMÁJÁTÓL, és azok se, akik elítélik azt, aki a jutalom miatt hinne bármelyik isten túlvilágában és ígéreteiben!!!



2014. aug. 7. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mit lehet csinálni a mennyben, még sosem voltam ott.

ugyan nem vagyok szentfazék (vakbuzgó vallásos), de szerintem az örök életnek része az örök boldogság, elégedettség, szeretet. ha belegondolok, szerintem minden ember ezt a három dolgot hajszolja az életében.

boldog akar lenni - hosszabb rövidebb időre talán sikerül.

elégedett akar lenni - szinte soha nem az, mindig kell még valami az elégedettséghez.

szeretve akar lenni - vagy összejön vagy nem.


ha ezeket mind megkapja a mennyben, és hozzá még extrákat is - mert miért ne -, amikről nekem fogalmam sincs, mert nem terjed addig a fantáziám, akkor már megérte jónak lenni, nem?

2014. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kimaradt:

határtalanul, mindig, örökkön örökké, stb megkapja a boldogságot, szeretetet, elégedettséget...nem kell érte küzdeni, egyszerűen csak ott van, érzi, tapasztalja.

1-es voltam.

2014. aug. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Istennel lenni, ismerni, látni, tapasztalni, megérteni Őt, szeretni Őt, szeretve lenni, tisztának lenni, megismerni a mindenséget, boldognak lenni, másokat boldognak látni.
2014. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress rá youtube-on Kar Kerr bizonyságtételére. De rossz nyomon jársz, mert nem attól kerül oda egy keresztény, mert jó.
2014. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Örök élet, örök boldogság... az örökkévalóságig ismétled ugyanazokat a dolgokat, nincs bűn, nincs csíny, nincs veszély és száguldás, nincs adrenalin, nem sok marad, amit szabad.
2014. aug. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sandor76 ***** válasza:

Itt elhetek a foldon ,betegseg nelkul,halal nelkul,es minden fatja emberi gonoszsagtol mentesen.

Teljes mertekben meg fogom tudni tenni,amiket szeretnek,mert tokeletes testem lessz,es az agyunk is fejlodni fog ,hogy ki tudjuk hasznalni amire eredetileg meg lett alkotva.

Fel fogom tudni fogni az egesz teremtesmuvet,mi miert van es hogyan mukodik.

Lathatom a gyerekeimet betegsegek nelkul felnoni es elni mas emberekkel eggyutt.

Isten pedig fokozatosan fogja arasztani az aldasokat,amiket most el sem tudok kepzelni milyenek lesznek.

2014. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!