Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt hogy milyen evangéliumot...

Azt hogy milyen evangéliumot olvasnak vasárnap és ünnepnapokon a templomban azt honnan lehet tudni? (Máté, Márk, Lukács, János evangélium? )

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 20:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
ja és a kiindulópont az volt, hogy ennek a magyar kat. egyház hivatalos lapján tuti fent kELL lennie, csak meg kell találni
2010. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak itt, csak most és csak Neled!:)
2010. jan. 12. 22:36
 13/20 anonim ***** válasza:
Csak nem az egyházi iskolába kérik bizonyítékként, hogy ott voltál? :)
2010. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem bizonyíték! Csak sokat foglalkozom mostanában ilyen jellegű kérdésekkel! Még magam sem tudom miert! És még nagyon kezdő vagyok, de próbálkozom erőteljesen!
2010. jan. 12. 22:45
 15/20 anonim ***** válasza:
hajrá! :)
2010. jan. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyébként az egész katolikus fordítású Biblia fennt van az interneten:


[link]


Vagy ha szereted a régies nyelvezetű Bibliát, mint a protestáns károli, itt van annak a katolikus megfelelője, Káldi fordítás:


[link]

2010. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

nem vagyok egy nagy templomba járó, de amikor voltam, még mindenhol láttam táblát a padsorok mellett, amire rövidítéssel ki volt írva, hogy éppen ma mi van soron.

meg az énekek is ki voltak rakva, hogy azt is előre meg tud keresni és ne akkor lapozgassál amikor a pap mondja.

2010. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Most készülök Bibliát venni! :) De még nem határoztam,valószínűleg régies nyelvezetűt vennék, gondolom nehezebb olvasni, viszont gyorsan hozzá lehet szokni. És valahogy úgy érzem az állna hozzám közelebb.

A templombajárás mostanában nálam gyakoribb. De valahogy nem ülök le, mindig csak hátul állok, pedig van hely gazdagon. Állva talán nem kalandozok el....,nem tudom miert van ez így Nálam. Viszont sok mindent észrevettem már. Most éppen az próbáltam figyelni, hogy milyen kereszt van a pap kezében, vagy mi van rajta? De hátulról sokat nem láttam! :) Előrébb kell mennem úgy érzem!

2010. jan. 13. 20:46
 19/20 anonim ***** válasza:
görög templomban jártál?
2010. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen görög katolikus volt. Mintha corpus lett volna rajta,de nem vgyok benne biztos.
2010. jan. 13. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!