Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Messianikus...

Mit gondoltok a Messianikus Judaizmusról?

Figyelt kérdés

Ez egy lényegében keresztény felekezet, akik magukat zsidóknak vallják, a lelkészeiket is rabbiknak hívják, tartják a körülmetélést, a kóser étrendet és zsidó ünnepeket pl. hanuka ünnepelnek, de hisznek benne, hogy Jézus Isten fia és megváltó.


[link]



#zsidó #judaizmus #messiás #messianikus judaizmus
2014. aug. 9. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az jön le a leírásból, hogy ez a judaizmusnak és a kereszténységnek a szinkretizált fajtája.

Kiválogatja a kettőből azt, ami szerinte jó, helyes, szükséges, és egybegyúrva gyakorolja abban a formában.


Számomra van ellentét:

valaki vagy keresztény, vagy zsidó (vallását tekintve).

Ha valóban hiszi valaki, hogy Jézus Isten fia, aki Megváltó, mert feltámadt, akkor elhagynák pl. a körülmetélést (ugyanis a keresztények "lélekben metéltek"), nem hanukát ünnepelnének, hanem húsvétot, a szombati nap már nem is olyan jelentős, hiszen vannak pl. az adventisták, akik szombatot tartanak. De a keresztények(leszámítva kisegyházakat) a vasárnapot tartják.

2014. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfogadom, mint minden vallást, sőt azok közé a "klasszikus zsidók" közé tartozom, aki zsidónak is elfogadja őket, ha már egyszer annak vallják magukat. Elvégre annyiféle felekezet/látásmód létezik köztünk is, miért ne férhetne el egy ilyen is? :)

Ismerek 1-2 messianisztikust, kedves emberek. Mint hívő zsidó egyetlen egy komoly problémám van velük, és az a térítés, ebben nagyon eltérnek minden minden más általam ismert zsidó felekezettől. Sajnos egyikőjüket emiatt meg is kellett kérnünk, h inkább ne látogassa az i.tentiszteleteinket, mert többszöri kérésre sem hagyta abba a térítést.

2014. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Õk zsidók, annak is vallják magukat, csak annyiban térnek el a zsidó vallástól, hogy efogadják Jézust, ahogy a keresztények. Vagyis azt vallják, amit az elsõ keresztények Pálig. add+g ugyanis leresztény csak zsidó lehetett, ha pogány akart, elõbb be kelette térnie, Pál ötlete volt, hogy nemkell.


Tehát mondom, õk zsidók és a zsidó vallás szerint ( azt hiszem ez közhely ) akit zsidó anya szült, az a zsidó közösség elõtt zsidó, ezen nem változtat akármennyi keresztvíz, vagy bármi.


Más kérdés, hogy - amennyire az oldalukat olvasgattam - zsidó szmmel zagyvaság, fából vaskarika, ugyanis ahogyan a kereszények Jézust felfogják, az a zsidó vallásba egyszerûen nem fér bele.


Amúgy, ha gonoszkodni akarnék, megkérdeném tõlük, hogy értik, hogy "meg vagyunk váltva"? :)

2014. aug. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! :)


Nem tudom még aktuális-e a kérdés. Mindenesetre azért írok pár dolgot:


Őket sajnos megtévesztette a keresztény propaganda és az áldozataivá váltak. Jézus 100% hogy NEM volt Messiás és ezért hibát követnek el azzal, hogy elfogadják.


Én is zsidó vagyok és régebben sajnos én is elfogadtam Őt, de mára már rájöttem hogy hiba volt még a nevét is a számra vennem. :(


[link]


Ezt ajánlom olvasgatni. Meg ezeket szintén:


[link]


Röviden annyi a lényeg, hogy félrefordított és félreértelmezett bibliai szakaszok által próbálják bizonygatni az igazukat. :)


Ráadásul még a kontextusból is rendre kiragadják...


Na most ehhez jön még hozzá az ugyebár, hogy Jézus nem teljesítette be azokat az ígéreteket, amiket Isten a Messiással kapcsolatban ígért. :)

2015. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!