Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért hiszik...

A keresztények miért hiszik hogy Jézus szeplőtelenül fogant meg Máriában? Van rá bizonyítékuk?

Figyelt kérdés
És akkor hogy lehet hogy azóta nem történt ilyen? Hogy csak akkor egyszer?

2014. aug. 10. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

A Biblia tele van olyan dolgokkal, amik azóta nem történtek meg, csak (állítólag) akkor egyszer.


Nincs rá semmilyen bizonyíték, éppen ezért "hit" és nem "tudás".

2014. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És nem gondolnak bele hogy egy csomó dologra ami a Bibliában van 0% esély van??:D Vagy annál is kevesebb.
2014. aug. 10. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem gondolnak bele sajnos :D
2014. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

"És akkor hogy lehet hogy azóta nem történt ilyen? Hogy csak akkor egyszer?"


Úgy lehet, hogy a krisztus megszületése nem egy véletlen baleset vagy csoda volt. Hanem az Atya akarata. Ennyire egyszerű.


Tőlem meg lehet egy törvénytelen gyerek is, ugyanolyan értékes.

2014. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Én abban nem hiszek, hogy te nem létezel, hisz csak a betűidet látom. Tehát nem vagy, mert nem látlak. Ha ideállna ma valaki és azt mondaná, hogy márpedig ezt te írtad és a te létezésedet vonom kétségbe, akkor is nekem van igazam, mert senki sem látta, hogy ezt te írtad, így semmi bizonyíték nincs rá. Bocs. Előbb bizonyítsd, hogy ezt te írtad.


Amúgy a válaszomnak pont annyi értelme van, mint a te kérdésednek. Mi lenne, ha nem ide írnád ki, hanem tájékozódnál? Van az a fura dolog, az a könyv nevezetű izé, amit manapság ciki elővenni és olvasni szokták. Jó, tudom, nem számítógépes játék, de attól még lehet szeretni.

De nekem a google is megteszi, mint kiinduló pont. Kutass a témában, aztán kérdezz, mert így csak egy tudatlan röhög egy másik tudatlannal, rajtatok meg egy rakás ember szánakozik.

2014. aug. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Én abban nem hiszek, hogy te nem létezel, hisz csak a betűidet látom. Tehát nem vagy, mert nem látlak."

Most akkor hiszed, hogy létezik, vagy nem?


Egyébként a kérdező léte (és az, hogy ezt ő írta) még akár bizonyítható is IP-cím meg hasonló furfangok segítségével. De ez mindegy is, mert valószínűleg 2000 év múlva nem fogják azon ölni egymást az emberek, hogy Gipsz Jakab írta-e ezt a kérdést, vagy nem.


A probléma nem az, hogy bizonyít(hat)atlan dolgokban hisznek, hanem az, hogy a sok huszadrangú baromság között elvész a lényeg.

Számít az, ha Jézus nem az Atya, hanem a postás kölyke? Változtat valamit a te életeden az, hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot?

Nem.


Lehet élni Jézus tanításai szerint úgy is, hogy közben nem hiszed el a körítést.

Meg lehet évezredes társadalmi szabályokat követve köpködni a lányokat az abortuszklinika előtt - a szeretet és a megbocsátás nevében.

2014. aug. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert csak így logikus. A fél Ószövetség, Jézus egész élete (és főleg halála) arról szól, hogy Isten megtestesült a földön. Ha Jézus nem lenne testben is Isten, akkor az egész húsvét követezetlen és megalapozatlan lenne. Nem feltételezünk Istentől ilyen következetlenséget - miért csinálta volna az egészet, ha az elején nem csinálja rendesen? Ezért hisszük, hogy Jézus valóban, a szó testi értelmében is Isten Fia, tehát nem József fia.
2014. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyetlen bizonyítékuk egy, ember által írt több ezer éves (mese)könyv.

A Bibliát és a logikát inkább hanyagoljuk egy légtérben használni, mert megnyílik a mennyezet (égbolt) és Zeusz villámokat fog szórni.

2014. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem...........Bizony!
2014. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert ezt találta ki az egyház.Abszolút semmi jelentősége nem lenne ha így is született volna,de kellett valami,amivel imponálhatnak az embereknek.
2014. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!