Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ex-jehovatanúi! Hogyan tértete...

Ex-jehovatanúi! Hogyan tértetek meg és lettetek kereszténnyé?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom, akik korábban jehova tanúi voltak, de hitre jutottak, hogy Jézus Isten öröktől fogva és kereszténnyé lettek, elhagyva, megtagadva a társulat tévtanításait.


Mi segített nektek ebben? Sokan oldalakon, száz-egy-néhány válaszos hiábavaló pingpongozással töltjük az időnket, Jehova Tanúi azonban hajthatalanok, képtelenek/nem hajlandóak a józan gondolkozásra és belátásra. Módszerünk nyilvánalóan nem működik így, ebben a formában.


Nektek mi segített? Hogyan tértetek meg? Hogyan tudtunk mi, keresztények segíteni nektek, hogy felébredjetek?


És mi az, ami taszító volt számotokra,ami hátráltatta a megtéréseteket?


Most már keresztény társainkként tudnátok tanácsot adni, hogyan szolgáljunk feléjük, hogy annak VALÓBAN EREDMÉNYE LEGYEN?



#keresztény #megtérés #ex-jehova tanú #Jézus-Isten
2014. aug. 4. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ateista vagyok, de muszáj megkérdeznem: Honnan tudod hogy az övék a tévtanítás és nem a tietek?

Bár szerintem mindkettő az..

2014. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

"Hogyan tudtunk mi, keresztények segíteni nektek, hogy felébredjetek?"


Hogyan tudunk mi, nektek keresztényeknek segíteni, hogy felébredjetek? (nem vagyok jehovás, se ateista)

2014. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem a kérdező nem gondolja komolyan a kérdést, csupán trollkodik.
2014. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 yuda ***** válasza:
100%

Lehet vannak, akik értelmezni sem tudják a kérdést, de olyan körökben mozgok, hogy értem.

Épp múlt hét közepén mesélte egy extanú, hogyan szabadult meg tőlük. Pontosabban csak vázlatosan, említés szintjén úgyhogy csak annyit tudok mi volt neki a kiváltó ok.

Két dolgot említett.

- Sokat hazudtak neki és rájött, egyszer csak átlátta.

- Amikor egy másik közösségben megérezte Isten jelenlétét az volt végeredményben a meggyőző.

2014. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
#4: Szerencsétlen flótás, cseberből vederbe...
2014. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
Sajnos be kell látni, hogy minden bálványimádót nem lehet megmenteni. Mert a Jeh*va tanui között is sokan vannak, akik hazugságokban AKARNAK hinni, és azokat AKARJÁK szeretni. Az ilyenek pedig menthetetlenek. Csak azért szoktam konfrontálni velük, mert lehetnek olyanok közöttük akik esetleg elbizonytalanodnak és meghasonlanak a szervezet hazugságaival. Fórumon keresztül más hatást nem tudsz gyakorolni rájuk.
2014. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2-esnek:


Nincs szükség átírásra, azért volt a múlt idő, mert olyanoknak szól, akik Jehova Tanúiból lettek keresztények és ezért már felébredtek és ez a felébredásük megtörtént a múltban, ezért a múlt idő, hogyan tudTunk nektek segíteni.


Így érthető, hogy nem akarok trollkodni.


Átírásod jelen időre sajnos értelemzavaró, mert ez esetben a jelenlegi Jehova Tanúihoz szólna, akik még nem ébredtek fel. Ekkor lehetne trollkodásnak is nevezni, mert akkor provokáció lenne feléjük, vita indítás, gyk-n keresztüli térítgetés. POnt ezt fejtettem ki egyébként a kérdésben, hogy nyilvánvaló ennek a gyk-s módszernek a hiábavalósága.


Tehát leszögezem: ugyanazon az oldalon álló, jelenleg keresztény testvéreimhez szól a kérdésem, akik belső megtapasztalásból tudnak válaszolni, hogyan élték meg JT-ből kereszténnyé válásukat, és mi az, amiben segített nekik a mi bizonyságtételünk.


Egész pontosan arra vagyok kíváncsi, hogyan lehet szolgálni Jehova Tanúi felé, hogy megtérjenek, és arra, milyen hibákat kell elkerülni, amivel még inkább csak az ellenkezőjét érjük el, hogy jobban belebetonozódnak a hazugságokba.


Így kell érteni a kérdésemet, nem volt ezen semmi trollkodás.

2014. aug. 5. 10:24
 8/12 A kérdező kommentje:

#2-es:

Ja, most olvastam el részletesebben, hogy szerinted nekünk keresztényeknek kellene felébrednünk, azaz se Jehovás se nem ateistaként valami másban hiszel és akarsz minket felébreszteni.


Hát ez sajnos nem volt értelmes válasz a kérdésemre, én erről gondolom azt, hogy trollkodás...

2014. aug. 5. 10:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Ami a tanítás beli meggyőzést illeti az majdhogynem kizárt hogy egy tanút ez alapján gondolkoztass el. Ha frontális támadásként indítasz akkor esélyed sincs.

Türelem és idő kérdése. Kérdezni kell és hagyni kell hogy a kérdésekre az adott tanú kerese meg a választ.

Pl. Tényleg kapcsolatban volt az Őrtoronyszervezet az ENSZ-szel?

Természetesen erre létezik egy válasz az Őrtorony szervezet részéről.

Csak hogy a fiatal tanú generáció nincs tisztában sokszor még azzal sem hogy valaha tényleg volt egy bizonyos kapcsolata a szervezetnek az ENSZ-szel. Azzal meg pláne nem hogy mit is kell ilyenkor válaszolni.

De a legjobb az egészben hogy átbújhatod az összes Őrtorony kiadványt 1980-tól napjainkig. Semmit nem fogsz ezzel kapcsolatban találni bennük. Persze írnak az ENSZ-ről. De a velük való bizonyos kapcsolatról nem írnak.

Kérdés miért nem írnak ha elismerik azt ha hibáznak és valamit nem jól értelmeztek? Ez lehet egy kiindulási alap. De ennek is csekély az esélye hogy eredményes lesz.

De a lényeg akkor is a türelem és a finom óvatos megközelítés.

De mind ez semmit sem ér ha nem imádkozol azért hogy Isten segítsen megtalálni az eredményes utat. De azok a tanúk akik elhagyták a szervezetet azok 95% saját maguk jöttek rá hogy probléma van. Természetesen most nem azokról van szó akiket erkölcsi okból közösítettek ki.

Az ilyen dolgok vitán felülállnak.

De a tanításbeli egyet nem értés miatti kiközösítés ,az már egy másik kategória.


Tehát a lényeg az hogy nincs bevált recept. Ez kb. olyan mint hogy ahány ház annyi szokás. Az egyik ezt veszi észre a másik meg azt. S aztán amikor olyan történik ami miatt kutatni kezd na akkor lehet eredményeket elérni. De honnét tudhatod egy tanúról hogy nem csak az Őrtorony kiadványokat kutatja?

2014. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen, ez hasznosnak tűnik. Én is elkezdtem imádkozni értük. Rájöttem, hogy ez az egyetlen megoldás, az összes többi hiábavalónak bizonyult.


Ami azt illeti, még a tényekre való hivatkozás, amit javasoltál, az sem tűnik használhatónak. Ugyanis létezik náluk az "állandó-csikicsukizós-véleménykiigazítás" tana, ami azt mondja ki, ők is emberek csupán, tévedhettek, "fokozatosan világosodnak meg". Ezzel gyakorlatilag elzárják magukat a tények elől, és felmentik társulatuk hazugságait.


Arra gondoltam, hogy esetleg imaközösséget kéne szervezni, és sokszor megtapasztaltam már a böjttel összekötött imameghallgatást. De egyedül nem akarok belekezdeni. Ha van keresztény testvérem, aki ezt indokoltnak tartja, úgy igen, ha nem, azt is visszajelzésnek veszem, hogy nincs megerősítve a szándék létjogosultsága.


Várom tehát a visszajelzéseket.

2014. aug. 6. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!