Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan egyiptomiak,...

Vannak olyan egyiptomiak, akik még mindig a régi istenekben hisznek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Miért, vannak újabb istenek?
2014. aug. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát ez engem is érdekelne. Néhány évvel ezelött mondta egy ismerösöm, hogy állítólag ezek az "istenek" még nem "halottak" vagyis vannak csoportok, akik imádják öket.


Most az a divat, hogy keveredik a kereszténység és a keleti meg egyébb filozófia...amolyan gulyásleves féle

2014. aug. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyiptomban az emberek 90%-a iszlám vallású, a maradék meg keresztény.


#1:

Közel 3000 istent alkotott meg eddig az emberiség. A régi istenek alatt, a régi kultúrák, mitológiák isteneit értjük. Görög mitológia, germán mitológia, skandináv mitológia, egyiptomi mitológia, stb. Az "új" isten alatt pedig a zsidó-keresztény mitológia istenét értjük. Ez egyébként ugyanaz az isten, akiben a muszlimok hisznek.

2014. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy Egyiptomban vannak-e, de máshol vannak olyanok, akik próbálkoznak az ősi egyiptomi vallás felélesztésével. Kemetizmus a vallás neve.

Egyébként meg nem haltak ki a pogány vallások. Vannak még ma is druidák, ásatrúarok, hellenisták. Ha nem is olyan nagy számban, mint régen, de vannak.

2014. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

"Közel 3000 istent alkotott meg eddig az emberiség. A régi istenek alatt, a régi kultúrák, mitológiák isteneit értjük."


Megkérdezhetem, hogy ezt a számot honnan vetted? Csak mert pl: shintoizmusban 8 millió isten létezik, a hindu mitológiában meg feltehetőleg 300 millió. És ezek is vannak olyan régiek, mint a skandináv istenek.

2014. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Természetesen vannak, de nem csak egyiptomiak hanem a világ bármely pontján, de előttem ezeket teljesen jól leírták. Nekem egyik barátom például a skandináv mitológiát vallja:D

Én sem értek egyet ezzel a 3000 istent alkotott volna meg eddig az emberiség.. márcsak azért sem mert mint az előttem lévő is írta, egyes vallásokban milliós nagyságrendű istenségek léteznek. Napjainkban szerintem meg ahány ember annyi isten, mert még akik egy istenben hisznek, azok is másként viszonyulnak hozzá.

2014. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Biztos hogy vannak, ahogy északon is vannak olyan hagyományőrző csoportok, akik a régi skandináv istenekhez imádkoznak és fohászkodnak, mint Odin, Thor, Baldr, Heimdall, stb.
2014. aug. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már nekem is eszembe jutott :) meg az is hogy vannak-e olyanok akik a görög istenekben hisznek.
2014. aug. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Olvasd el akkor ezt:

[link]

Nem éppen mostani, de attól még érdekes.

Meg itt van egy dokumentumfilm is:

https://www.youtube.com/watch?v=Ibz4Ti3NszE&list=PLfWVNluhoV..

Bár nem láttam, de érdekesnek néz ki

2014. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Hetek nem egy hit gyülis újság?
2014. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!