Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tenne Krisztus napjainkban...

KZitus kérdése:

Mit tenne Krisztus napjainkban, ha itt lenne a földön?

Figyelt kérdés

Mit szólna például a sokféle keresztények vallásához, hitéhez?

Taníthatna, járhatna faluról falura, városról városra, ahogyan a Lukács 8,1 írja ?



2014. aug. 18. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Jehova tanúin zokogna.
2014. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Érdekes kérdés. Ateista vagy?


"...az Isten országa ti bennetek van."

2014. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik aluljáróban osztogatná a kiadványokat, és még lehet hogy hozzád is becsöngetne.
2014. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
A királyságterembe ostorral menne be. :)
2014. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Élne a névváltoztatás lehetőségével! :)


es

2014. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kzs ***** válasza:

Hát az biztos, hogy jónéhány egyház tanításain, gyakorlatain megbotránkozna.


Az is biztos, hogy ha bemenne egy katolikus templomba, és meglátná az ő képeit, meg szobrait, rájuk mutatva ezt kérdezné: "Ez ki?"

2014. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi pedig ezt mondanánk:

"Bro' (Testvér)! Ez Te vagy - ahogy mi elképzeltünk eddig."


Gondolom, nem haragudna meg, mivel Istenként tudja, hogy az ember nem képes megragadni a kép nélkülit. Elmondanánk azt is neki - bár ő ezt is tudná magától - hogy "NEM a képet imádjuk, az csak egy szimbólum számunkra, embereknek." Aztán megkérdeznénk Tőle:"Készíthetünk Rólad olyat, amilyennek valóban kinézel? Vagy Tilos még emlékeztető képet is készíteni Rólad? Tudod, az emberek kiforgatják a Bibliát, adj nekünk személyes útmutatást, kérünk!"


És ha már itt lenne, leülnék a lábához, hogy Tanítson!


es

2014. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keresne egy keresztfát.
2014. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kzs ***** válasza:

@ #7-es válaszoló


Ezt írod: "Gondolom, nem haragudna meg, mivel Istenként tudja, hogy az ember nem képes megragadni a kép nélkülit."

> De igen. Ez ember a Szent Szellem által válik képessé megragadni a kép nélkülit. Jézus a búcsúbeszédében a Szent Szellemre ígéri, hogy igazságra vezet (lásd: János 16/13-14). Nem emberi alkotásokra, hanem a Szent Szellemre vonatkoztatva mondja.


Egyébként amikor Péter a Máté 16/16-ban megvallja Jézust, mint Isten Fiát, Jézus azért mondja boldognak őt, mert nem fizikális, hanem szellemi kijelentést kapott.

Vagyis ez is a Szent Szellem kijelentése.

-----------------

Ezt írod: "Elmondanánk azt is neki - bár ő ezt is tudná magától - hogy "NEM a képet imádjuk, az csak egy szimbólum számunkra, embereknek."

> elmondhatnád, bár Jézus ezzel tisztában van.


Egyébként a protestánsok közül senki sem vonja kétségbe, hogy a képek használata csupán szimbólum, és arra valók, hogy közelebb hozzák Istent.

Sőt, az is igaz - és ezt protestánsként magam is aláírom - hogy az Ószövetség ideje alatt számos esetben fordult elő tárgyak megmunkálása és használata vallásos célból (lásd például: 4Mózes 21/8-9).


Csakhogy! Erre azért volt szükség, mert abban az időben a Szent Szellem nem töltetett ki általánosságban, csupán bizonyos prófétákon nyugodott meg (pl. Ésaiás, Ezékiel, Joel, Elizeus, Jeremiás, stb.).


Az Újszövetség pedig az az időszak, amikor Isten Szellemét korlátlanul veheti bárki, aki kéri, és Ő (mármint a Szent Szellem) igazságra viszi azt az illetőt.


Mindezek tudatában, nagyon nagy a gyanúm, hogy Jézus igencsak megharagudna, amiért sokan vannak, akik elveszik a Szent Szellemtől azt, amivel Jézus a János 18/ 13,14-ben megbízta, és az Isteni kijelentést, a szentséget tárgyak által fizikálisan próbálják befogadni, és nem úgy, ahogy azt Jézus adta (a Szent Szellem szerint).


Jézus szent haraggal kérdezné, hogy vajon melyik ember alkotta festmény, szobor képes arra, hogy megjelenítse, hogyan került fel az Engesztelő Vér a Szentek Szentélyébe az Atyához, hogyan volt képes örök váltságot és engesztelést, bűnbocsánatot adni?


És akkor talán megvilágosodnátok, hogy ki tudnátok mondani: "Nem, erre egyetlenegy festmény sem képes. Erre csakis Isten Szelleme képes: Őt fogjuk követni, figyelni, tanulmányozni - és nem ember alkotta tárgyakra hagyatkozunk."

-------------

Ezeket a kérdéseket tennéd fel Jézusnak: "Készíthetünk Rólad olyat, amilyennek valóban kinézel? Vagy Tilos még emlékeztető képet is készíteni Rólad?"


> Jézus erre azt mondaná: "Én vagyok az Ige, az Ige pedig én vagyok. És én azt mondtam János apostolon keresztül, hogy az Igazságnak Szelleme fog elvezérelni titeket minden igazságra. Ő pedig a Szent Szellem, akit pünkösd óta kitöltöttem rátok. Miért nem hívjátok? Miért akartok ti más igazságot én rólam? Figyeljétek és kövessétek, hívjátok az örökkévaló Szent Szellemet, aki a Vígasztaló és engem dicsőít. És Ő, csakis Ő emlékeztethet titeket énrólam, mert Ő maga az Igazság Szelleme."

-----------

De egyébként is, mondd meg nekem, hogy az Újszövetségben hol olvasol olyat, hogy a korai tanítói egyház képviselőjének bármelyike is használt volna bármiféle tárgyat? - Nem, Ők Szent Szellemmel beteljesedve szólták Isten Igéjét, és nemcsak szólták, hanem jelekben, erőben és csodákban mutatták be Isten Országát. Ilyen volt pl. Pál apostol.

-------------------

Ezt írod: "Tudod, az emberek kiforgatják a Bibliát"

> Igen, tudja.


majd így folytatod: ",adj nekünk személyes útmutatást, kérünk!"

> Jézus mit felelne erre?

Nagyjából ezt: "Óóó, a személyes útmutatás nem más, mint a SzentÍrás. Mióta is van a kezetekben?"


"És hol beszéltem én arról, hogy Máriának kultusz-szerű tisztelet járna, és hogy imádkozzatok hozzá?

Beszéltem én purgatóriumról, vagy éppenséggel védőszentek tanáról?

Hát nem! De azt megmondtam a Márk 7/7-8-ban, hogy semmiféle emberi parancsolatokkal nem közösködök!"

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Na, akkor gondolkodj el ezeken, légyszives.

2014. aug. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!