Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény házasok szerint...

Szeressük egymást kérdése:

A keresztény házasok szerint mit jelent a házasok háborúsága a testben?

Figyelt kérdés

Pál apostolnak Korinthus városba írott levele 7. rész 28. vers:


Hogy ha feleséget veszel is nem vétkeztél, és ha a szűz leányzó férjhez ment, nem vétkezett. De az ilyeneknek háborúságuk lesz testben...


2014. aug. 19. 10:02
 1/4 anonim válasza:
Szerintem a 32-34-es versszakot hozzáolvasva lesz teljes a kép. A háborúság a testben lehet, hogy ezt jelenti: nem "csak" Istenre, a szolgálatra gondol, hanem "világi" dolgokra is, sőt feladat is van (pl. hölgy: háztartásvezetés, gyerekek gondozása stb. férj: család eltartása, gyerekek nevelése stb.). Én még ide érteném a szexuális életet is (a házastársak gondolnak már erre is, míg a hajadonok arra figyelnek, hogy szentségben őrizzék meg a testüket)....de ez persze csak az én véleményem...
2014. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Elkerülhetetlen, hogy nehézségek merüljenek fel, és naivságra vallana, ha a házasságot fontolgató párok arra számítanának, hogy felhőtlenül boldog lesz az életük. Az 1Korintusz 7:28-ban a Biblia őszintén elismeri, hogy a férjeknek és a feleségeknek „nyomorúságuk lesz a testükben”. Miért? Egyszerűen azért, mert a férjek és a feleségek tökéletlenek, és mert „nehezen elviselhető, válságos” időkben élünk (2Timóteusz 3:1; Róma 3:23). Ezért időnként még az egymással harmonikus házasságban élő, szellemi gondolkodású párok is nehézségekkel néznek szembe.

Ennyi lenne az ertelme. Udv: Judit!

2014. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Soha nem szabad kiragadni egyetlen mondatot és azt önmagában értelmezni. Ez a gondolat így néz ki teljes egészében: "Feleséghez köttettél? Ne keress elválást. Megszabadultál feleségedtől? Ne keress feleséget. De ha veszel is feleséget, nem vétkezel; és ha férjhez megy is a hajadon, nem vétkezik; de az ilyeneknek háborúságuk lesz a testben. Én pedig kedveznék néktek. Ezt pedig azért mondom, atyámfiai, mert az idő rövidre van szabva ezentúl, azért akiknek van is feleségük, úgy legyenek, mintha nem volna." (27-29).


Pál apostol szerint "jó az embernek úgy maradnia", ahogyan van, azaz a hajadonoknak férjhez nem menni. Ezt egyáltalán nem a szüzesség magasabbrendűségével, vagy a test megvetésével igazolja, hanem azzal, hogy Krisztus küszöbön álló (görög "enestósan" = már beállott esemény) visszajövetele miatt (lásd 31. vers "elmúlik a világ formája") már nem érdemes új életformát kezdeni. "A hátralévő idő rövidre van szabva". A legjobb magatartás e helyzetben az, hogy aki „feleséghez köttetett” vagyis nős, az ne keresse az elválást, aki viszont „feloldatott” ebből, az ne keressen feleséget, akár felesége halála, akár az annak kezdeményezésére létrejött elválás miatt vált szabaddá.


Ez a legjobb magatartás, de nem az egyetlen lehetséges legitim magatartás! Mert, aki megnősül, nem vétkezik, aki férjhez megy, az sem, egy azonban biztos, az ilyeneknek sok testi, mindennapi szorongattatása, gondja lesz, és Pál ezektől megkímélni szeretné őket, azaz kedvezni kíván (görög "feidomai") nekik. Még egyszer hangsúlyozottan az utolsó idők nehézségei közt!


Üdv. Péter

2014. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor ha én most hajadon vagyok, ne keressek társat?

Az a "jobb" döntés? :)

2014. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!