Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki olvassa ezt a kérdést,...

Aki olvassa ezt a kérdést, van köztetek olyan, aki magát kereszténynek vallja, ugyanakkor azt gondolja önmagáról, hogy nem jó keresztény?

Figyelt kérdés
És itt nem arra gondolnék, aki egyfajta kötelezőnek vélt (ál)szerénységtől vezérelve mondaná magáról, hanem aki valóban úgy gondolja hogy alkalmatlan Isten országára, ha lehet így mondani...

2014. aug. 21. 17:19
 1/10 anonim válasza:
Igen, én nem gondolom magam jó kereszténynek, mert sok olyan dolgot követek el újra és újra, amit tudom, hogy nem kéne, mégis sokszor ugyanabba a bűnbe esek. Van olyan eset, amikor nem is bánom amit teszek, csak jóval később, amikor már visszafordíthatatlan következményei vannak. Mégis úgy gondolom, hogy idővel talán ez változni fog és csak jelenleg nem vagyok alkalmas Isten országára.
2014. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tamás321 ***** válasza:
Szintén.
2014. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is keresztény vagyok, de nem tartom magam jó kereszténynek. Járok szentmisére, de áldozni nem megyek el, mert az egy hatalmas hazugság lenne. Azért járok még templomba, mert érzem a vágyat, h higgyek, de egyszerűen nem "jön".
2014. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, de rájöttem, hogy Jézus vére megszabadított. Ebben az életben önerőnkből nem tudnánk Istennek megfelelni, ő viszont nagyon szeret minket, ahogy a szülő szereti a gyerekét. Az is biztos, hogy nem Isten vádol téged, hanem a sátán, így ha rosszul érzed magad, akkor mondd ki hangosan, hogy te Jézusé vagy és tűnjön el onnan.

Ha bűnben élsz, ami a gyengeségedből fakad és nem azért, mert szándékosan akarattal csinálod, azt is add át az Úrnak, majd ő megoldja.Egyszerű ez, nem kell erőfeszítést tenni sem, elég a hit, mert ha erős a hited, akkor Isten bármit megold neked.

2014. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat! Az az igazság, hogy E/1. személyben, kijelentő módban, illetve állításként is megfogalmazhattam volna sajnos a dolgot. Mégis reménykedem hogy mindegyiktekkel találkozni fogok majd hazaérve, abban a mennyei otthonban egyszer.
2014. aug. 21. 23:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jézus nem azért jött, hogy a bűneidben halj meg, hanem azért, hogy megváltson, és meg is szabadítson, és meg is tisztítson azokból. Olvasd ezt el:


"És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk. Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság. Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk; Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt." 1 Ján 2:3-6


"És tudjátok, hogy ő azért jelent meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn. Aki ő benne marad, egy sem esik bűnbe; aki bűnbe esik, egy sem látta őt, sem meg nem ismerte őt. Fiacskáim! senki el ne hitessen benneteket: aki az igazságot cselekszi, igaz az, amiként Ő is igaz: Aki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa. Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született. Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az sem, aki nem szereti az ő atyjafiát." 1 Ján 3:5-10


"Tudjuk, hogy valaki Istentől született, nem vétkezik: hanem aki Istentől született, megőrzi magát, és a gonosz nem illeti őt." 1 Ján 5:18


Nincs olyan, hogy valaki "rossz keresztény". Két lehetőséged van csupán: a széles úton jársz, és akkor elkárhozol, vagy pedig a keskeny úton jársz, és akkor üdvözülsz. Szentség nélkül senki se láthatja meg az Urat, csak azok, akiknek a szívük tiszta. Ha bűnben élsz, akkor akármiben is hiszel, nem ismerted meg Őt! Vedd komolyan Jézus szavait, és keresd Őt!


Isten áldjon!

2014. aug. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Minél többet olvasod a Bibliát, egyre inkább felismered, mennyire bűnös, sokt botladozó ember vagy. Erről beszélt Jakab apostol is. Felismerjük azt, hogy képtelenek vagyunk sikeresen irányítani az életünket a "lépteinket".

De ez nem jelenti azt, hogy Isten előtt ekfogadhatatlanok lennénk. Ő tudja a "forméltatásunkat", vagyis azt, mire vagyunk képesek, és mi az, amihez gyöngék vagyunk. Például nem várja el tőlünk, hogy tökéletesen tegyük azt, anire a Fián keressztöl tanított.

De, képesek vagyunk amennyire az erőnkből telik, azt tenni, ami helyes az Isten szemében.

Ezt így fogalmazta meg Jakab:

"Jakab 1:25

De aki beletekint a szabadság tökéletes törvényébe, és megmarad annál, az az ember, minthogy nem feledékeny hallgatóvá, hanem a munka cselekvőjévé lett, boldog lesz annak cselekvésében." - na ez az amit elvár tőlönk Isten.

2014. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Folyamatosan fejlődnünk kell, míg tökéletlenek vagyunk. De ez nem jelenti azt, hogy nem jó keresztények vagyunk. Jézus tanítványai is sokszor megbotlottak, de mint Péter is, nem adták fel, tovább szolgáltak.
2014. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tamás321 ***** válasza:
Itt arról van szó, hogy az öntelt emberek, akik azt gondolják magukról, hogy ők helyes életmódot élnek, valójában nagyobb bűnt követnek el ezáltal, mint azok, akik tényleg küszködnek a bűneikkel. Péter is így viszonyult Jézushoz: "Látván pedig ezt Simon Péter, Jézusnak lábai elé esék, mondván: Eredj el én tőlem, mert én bűnös ember vagyok, Uram!" De ott van az egyházi elöljáró és a vámszedő imája. Ott is büszke volt magára a farizeus, hogy mennyire megfelel ő maga Istennek, de a vámszedőt elmarasztalta, tudván, hogy az bűnös. De aztán Jézus mondta, hogy aki magát felmagasztalja, megaláztatik, és aki magát megalázza, felmagasztaltatik.
2014. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jó, vagy rossz keresztény. Keresztény van és kész. Ez nem minőségi jelző, hanem milyenségi. Azt szokták mondani, hogy nem lehet diófább, egy diófa. Nem leszel keresztényebb tíz év múlva, legfeljebb lesznek a cselekedeteidben, gondolataidban változások, reméljük jó irányban.Senki nem csinál mindent jól, én sem. Isten az, aki megigazít, helyrerak, ha hagyjuk.
2014. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!