Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az az elementális, végső...

Mi az az elementális, végső igazság a lelketek legmélyén, ami meggyőzött Titeket arról, hogy inkább van Isten, mint nincs?

Figyelt kérdés
Teljesen szkeptikus ember vagyok. Annyira, hogy azt ugyanúgy helytelen állításnak tartom, hogy nincs isten, mint azt, hogy van. Egyikre sincs se bizonyíték, se cáfolat a legjobb tudomásom szerint. Legyetek szívesek, változtassátok meg a legjobb tudomásomat. Nem vagyok a vallások ellen, csak én nem tudtam igazolni racionálisan Isten létét vagy nemlétét.

2014. aug. 27. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

A legtöbb vallásnak már igazából gőze nincs róla, mi az az Isten.


Igazából azt kéne inkább feltenned kérdésnek, hogy mit értesz Isten fogalom alatt?


Teljesen nyilvánvaló, hogy nem egy nagy szakállas bácsi ül valami felhőn, és jól megbüntet, ha rossz vagy. Sokan azért gondolják, hogy nincs Isten, mert annyi eszük van, hogy rájöjjenek, hogy ez egy baromság.


Isten egy matematikai, halmazelméleti megfogalmazása: E. E az a halmaz, amelynek minden halmaz részhalmaza.

Tehát az egész univerzum összes anyagi dolga beletartozik, de a nem anyagi dolgok is, legyen az: elektromágneses hullám, fény, olyan energia, amit a mai technológiai eszközeinkkel detektálni sem tudunk, de ilyen nem anyagi dolognak számítanak a gondolatok is. Egyszóval minden.

Innen jöhet egy feltevés, hogy ez a "minden" miért ne lehetne akár intelligens is. Ha tényleg minden benne foglaltatik, akkor korlátlan erőforrásokkal és számítási kapacitással rendelkezik.


Tudom, ez sem bizonyító erejű.

Az viszont talán nyom a latba, hogy szinte az összes nagy elme és felfedező vallásos volt. Einstein, Tesla, stb.

És hiába volt a tudományos tudásuk kiemelkedő, ez számukra sosem ütközött a vallásos nézeteikkel.

2014. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A Biblia(mint irodalmi mű) olvasása közben jöttem rá Isten létezésére! Megdöbbentő tapasztalás volt. Rájöttem(felnőtten), hogy semmi nem az, aminek látszik! És sok minden nem úgy van, ahogyan tanítottak, ahogyan megtanultam. Azóta van értelme az életemnek :-)

2014. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 KZitus ***** válasza:
Talán még annyit, hogy nincsen attól felemelőbb érzés, mint azt tudni, hogy jó kapcsolatban vagyok Istennel, a Teremtőmmel:-)
2014. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel, hogy egy dolog sincs a világon, ami nem az, aminek látszik. Olvastam a Bibliát, katolikus vagyok (voltam?), bérmálkoztam és egyházi suliba jártam, 4 évig heti 2 hittanon tanultam dogmatikát, Bibliaismeretet és minden teológiai izébizét.


Első, addig teljesen logikus, hogy Isten az alaphalmaz, de az, hogy "miért ne lehetne tudata", az nem egy logikus következtetés... Istennél kisebb halmazok is vannak, amik rengeteg információt és energiát tartalmaznak, mégsincs tudatuk... Úgy tudom a hivatásos álláspont az emberi tudatról is az, hogy illúzió.


Zitus, hány évesen tértél meg?

2014. aug. 27. 19:18
 5/19 anonim ***** válasza:
Az tök érdekes volt, amit az első írt. Erre még nem is gondoltam...
2014. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Én úgy vélem, Isten a fejünkben létezik, azért hogy reményt adjon az embereknek, hogy higgyenek abban, hogy van valami a halál után és ne féljenek. Ezen kívül hogy legyen valaki aki figyel, bűntet, ha rosszat cselekszünk, ezért igyekezzük ne rosszat cselekedni. (elítélem a gyónást, ugyanis mindenki vétkes a saját bűneiért és ezzel nem lesz feloldva, csak az igazi megbánással)


Valamint Isten és a "serege" a gonoszt legyőző erő. Gonosz, mint ami elcsábít, a függőség stb. De emiatt nem kell úgy élned, hogy minden jóról lemaradsz. Csak tiszteld embertársaidat, igyekezz nem rosszat okozni és nem bántani meg senkit. Azért igyekezz, mert erre még a legbölcsebb ember sem mindig képes.


A többi vallással kapcsolatban ugyan ez a helyzet. Akkor van probléma, amikor valaki(k) "felűlírják" az alapvető tanításokat és saját maguk játszák az Istent. (szent háború)


A legfontosabb pedig, sohase vedd el ezt a reményt senkitől!

2014. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sandor76 ***** válasza:

Egy utoset amire azt mondanad;na ez igen,tenyleg van Isten,ilyet nehez mondani.

De ha megvizsgalod mi,miert van,es egy kicsit azok alapjan godolkozol el ami a Bibliaban van,az apro kepek,amik most csak mesenek tunnek osszeallnak.

Erre mondta Jezus;keresni,kutatni kell,mint rejtett kincsek utan.

Azok meg jol el vannak bugva.

De meg lehet talalni.

2014. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 megfelelő ***** válasza:

"ugyanúgy helytelen állításnak tartom, hogy nincs isten, mint azt, hogy van"


Hogy lehet valaki egyszerre létező és nem létező? :-))

2014. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#6 ez szép és jó, de mi az a végső igazság, ami meggyőzőtt, hogy van Isten?


sandor76: igen, ez így egyszerű megközelítés, csakhogy a Biblia igazságát végső soron Isten léte igazolja. Tehát a Biblia nem adhat igazolást, mivel csak akkor fogadom el a kinyilatkoztatottságát, igazságát, ha valaki kinyilatkoztatta, nem?


megfelelő nevű: épp ezt mondom, hogy nem állítom egyiket sem, mert nem tudom semmivel alátámasztani. Te melyiket gondolod igaznak és miért?

2014. aug. 27. 21:08
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem pszichedelikumoktól lett spirituálisabb a világképem.


Amúgy szerintem részben jó úton jársz. Csak el kéne fogadnod azt ahova eljutottál. Azaz abból, hogy nincsenek racionális érvek ebben a kérdésben le kéne vonni a következtetést, hogy ez nem egy racionális kérdés. Nem egy levezetés vége lesz az, hogy van isten vagy nincs. Más jellegű mozdulat ez a dolog. Közelebb áll az érzékeléshez, mint a következtetéshez.

2014. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!