Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha lopott pénzből építettem...

Ha lopott pénzből építettem magamnak életet akkor az egész életem hazugság és minden bűnös benne?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy sikerült annyi pénzt lopnom amivel el tudtam kezdeni az életem.

Albérlet(foglaló akár három hónapra előre),jutott belőle amíg munkát találtam,jogosítványra, nyelvtanfolyamra, iskolára,továbbképzésre,stb... Akár mindez külföldön !

Vagy el tudtam menni belőle külföldre nyelvet tanulni, ahol munkát kaptam hála a nyelvtudásnak.


Akkor minden ami az életemben jelen van bűnös, mert bűnös módon tudtam hozzájutni, a feltételeket megteremteni?

Mindenhez bűn tapad?


Mi van akkor ha megbántam, hogy loptam,de élvezem ez életem amit a lopott pénzből tudtam teremteni?

Vagy eleve nem is bánhatom meg őszintén amíg élvezem a következményét,a hasznát? Tehát azt, hogy el tudtam indulni az életen?



2014. aug. 29. 22:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van akkor ha megbántam, hogy loptam,de élvezem ez életem amit a lopott pénzből tudtam teremteni? "

Hát ez ellentmondásos. A megbánás a jóvátétellel együtt teljes. Amit lehet, jóvá kell tenni. (a példában: vissza kéne adni a lopott pénzt)

2014. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 yuda ***** válasza:
94%

Ha tegyük fel, -merthogy nem derül ki, illetve nem jön át a bejegyzésedből, hogy hívő lennél, de tegyük fel az vagy...

Akkor van olyan bibliai szereplő, aki elismerten nagy részében bűnös szerzeménnyel kereste a kenyerét, és egy részét visszaadta azoknak akiktől elvette. Egy része pedig nála maradt.


Hogy ez milyen formában és kinek az életében, hogyan történik, -ez úgy gondolom teljes egészében személyre szabott.

Utalva a kezdeti feltételezésemre, hogy hívő lennél, imádkozz, keresd az Urat és meg fogja mutatni a vagyonod mennyi részét és hogy használd jóra.

Egyébiránt pedig ha mondjuk loptad az egészet, ami azért szerintem sarkított, de legyen így, -és azóta szorgalmasan és becsületesen forgattad, akkor az azóta való rész már tiszta a dolognak.

Nem mondható tehát a teljes rész bűnnek, csak az indítás.

Az sem dicsőség, és ne ismételd, de ami megtörtént, megtörtént.

Hozott anyagból dolgozol te is. Indulj ki innen és tedd, amit az Úr mutat és többé ne vétkezzél.

2014. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem lehet és nem is kell megbánni, ha valami segített vagy életet adott neked és másoknak.

Azt lehet megbánni, hogy másnak kárt tettél. Ezt lehet esetleg jóvá tenni.

Minden helyzet más és egyedileg köll vizsgálni.

2014. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
30%
Minden bűnöd eltörlődik, elég csak koptatnod a térded.
2014. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%
[off: #4 56% -Neked semmi értelmes tevékenységed nincs? Ebből áll az életed, hogy itt nyomod 24 órában az igen sekélyes szöveget a hívők/vallások/ és Isten ellen? Roppant szánalmas. Egész nap minden vallásos szövegre ráugrasz, mint tyúk a takonyra.]
2014. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 sandor76 ***** válasza:

Mivel ezt megkerdezted ,mukodik a lelkiismereted,ha elgondolkozol rajta magad is ra fogsz jonni.

Amit megtettel az mar ugy marad,de tudsz valtoztatni a dolgokon,hogy a jovoben ilyesmit ne kovess el.

Ehhez nagyon jo alapot ad,sot az eggyetlen jo alapot a Bibliai torvenyek,es alapelvek betartasa.

Itt kutathatsz utanna;JW.org.

2014. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
2014. szept. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Az szolgál Jézusnak aki életét adja másokért.
2014. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Ahogy elolvastam nekem Timár jutott eszembe Jókai Az aranyember c. regényéből. Na az az ember pont így indult és nem lett valami jó vége. (Mondjuk ő kettős életet is élt, de azt is ennek a következménye volt.)

A múltat már nem tudod megváltoztatni, nem tudod visszacsinálni, már az vagy, akivé így lettél. De kérheted Isten bocsánatát a lopás miatt ilyen helyzetben is. Ha őszintén megbántad Isten még ebből a helyzetből is tud jót kihozni. Tegyük fel, hogy ismerted azt, akitől loptál, akkor neki is valld be, és add neki vissza a pénzt kamatostól!

Ha a kérdés arra ment ki, hogy elindulj-e ezen az úton, akkor ne tedd! Nem lesz jó vége! Istennek meg van a terve az életeddel, azt akkor is véghezviszi, ha most még kilátástalan a helyzet. Ezt tapasztalatból mondom.


8-asnak: Nem arra gondolsz, hogy "Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja barátaiért."

(János 15, 13), mert ez azért nem teljesen ugyanaz, amit te írtál. Inkább fordítva van: Jézus szolgált nekünk azzal, hogy az életét adta értünk.

2014. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Mi van ha nem ismerem?

Nincs annyi(m), hogy jelenleg visszaadhassam.

Ha jól tudom a kamat tiltott dolog.

Tudom, hogy ami megtörtén azon változtatni nem lehet.

De mi van ha tényleg bánom amit tettem,teher egész életem hátralévő részére,egy titok amit cipelhetek-már van egyfajta büntetés-,de élvezem és örülök annak, hogy sikerült elindulni,talpra állni az életben?


Ha a kérdés arra vonatkozna, hogy elinduljak-e ezen az úton akkor mi legyen ha nem látok más megoldást. Sajnos pénz kell az élethez. Sajnos egyre több. Nem élvezetből csinálnám hanem, hogy legyen induló tőkém az élethez.


Mi van ha isten így tesz próbára? Vagy Ő így nem tesz? Nem kísért?

vagy

Mi van ha agy elveszni,hogy aztán később rátalálhassak?

2014. szept. 4. 11:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!