Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik azt hogy hisznek...

Miért hiszik azt hogy hisznek istenben a primitív bálvány imádók, akár itteni válaszolók? A legbálványimádóbb vallásra gondolok a katolikusra!

Figyelt kérdés

Nem hagy nyugodni a tény most egy ilyen itteni választól:

" Jesszus,mi volna ha nem idèznètek a

bibliabol?Belehalnàtok?Sajàt szòkincsel nem

rendelkeztek?Mar kezdem unni!Akarhogy is

teszitek a szent nèpet,akkor is szekta vagytok!

Ahany jehova tanut ismerek az mind beteg az

agyàra!A sajat csaladjatol elfordul,nem szereti

az unokait! Ennyire hogy lehet az ember

agyat àtmosni?? Rànèzèsre megmondom h ki a

j.tanu mert olyan mint vmi narkòs! NEM

SZÉGYELLITEK MAGATOK? NEM?? PEDIG"

Jó tudom hogy nem lehetünk egyformák és hogy nem egy ilyen alja, álszent ember van, de meg lehet nézni ennek a válasznak az előzményeit:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

Szerintem tök normális hangnemben válaszoltak.

Pont egy ilyen ember veti meg a másikat? Aki képes lenne lecupákolni a pápa ujjáról a gyűrűt még csókolgatja egy (akár pedofil) hamis, hatalalom nélküli emberi lény kezét? Vagy csókolgatni egy mária szobrot? Egy "jézus" szobronak imádkozni?

Meg ki tudja még mit csinálnak fúj…

Na ez kéremszépen a ciki ezen felűl gusztustalan.

Ez már ütközik a 10 parancsolattal. Nem is jehovában hanem szobrokban , emberekben hisznek.

Erre nagyon jó példa egy számítógépes játékból kivett dialógus ami annyira vissza adja a képet erről a hamis vallásról hogy mosolyt kanyarít az arcomra. :)

Egy gyilkos elmegy a paphoz gyónni.

-áldj meg atyám vétkeztem!

-raktál adományt a dobozba?

-igen

-akkor feloldozást nyertél fiam, következő

Vissza térve a kérdéshez. Ha papot is lehet atyámnak (mert ugye isten neve nektek atyám, vagy úr) szólítnai meg ilyen high tech felodozojó van nem nagyobb lény mint maga az ember fia? Ha már kezzél fogható… Bele sem merek gondolni mit tud a pápa.

Mielőtt elítélnének a Jehova tanúit miattam és egy ember alapján itélnétek el ezt az sokkal igazibb vallást, megkell mondjam nem vagyok tanú! De még csak érdeklődő sem.

Sőt reformátusnak kereszteltek, de már nem tartozok egyik vallási felekezet sem. Hozzá teszem utóbbi sem igazibb vallás, még a görög sem.

Én hiszek egy istenben jehovában, (már pedig ez a neve! Mármint ahogy kitudom ejteni :) )olvasgatom a bibliát és tanulok. De amit én eddig tanultam benne az annyira az ellentkezője amit a hamis vallások tanítanak!

Hogy vélkedtek erről?



2014. júl. 26. 03:43
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

Ők az agymosottak? :)

Szerintem ha imádják istent és fia igaz tanításait követik az nem agymosotság.

Ellenben emberket imádni,képeket,szobrokat BÁLVÁNYOZNI az. Vakok vagytok hogy nem látjátok mit tesztek? Miért jó ez nektek? Miért kellett elkorcsosítani az igazságot és abban hinni? Mindegy lenne ha ugyan úgy ókori rómaiak és görgökhöz hasonlóan több istenhitűek lennétek. Ugyan az a hamis hablaty.

2014. júl. 26. 04:10
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Szőrnyű sajnos nem teljesen irracionális álmom volt és megcsípte a lábujjam egy szúnyog, aki már nincs köztünk ebben az életben. Nyugodjon békében.


Nekem csak az volna a kérdésem, hogy te miért használsz fel mások ócsárlásához ismeretlen eredetű kommenteket, általánosítva?


Mellesleg ha az egyik pocsék, attól még a másik nem lesz feljebb a pöcegödörben.

És lehet, hogy az Atyát úgy is lehet nevezni, mint ahogy a tanúk. De nem a neve minősíti a viselőjét, az adott névhez sokszor saját tanítás is járul és rohadtul nem a név számít az erkölcsi igazságban.


Valóban felháborító és gusztustalan néhány válasz, de az sem egy vallást, max egy embert ír le.

Szeretet, megértés, igazság, bölcsesség, ez a lényeg.

Nem babonák, rituálék, varázsszövegek, nem indikolt értelmetlen dogmák és bálványok.

2014. júl. 26. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
Have a sweet dream darling! (ha majd alszol)
2014. júl. 26. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
56%

Miután ez a hamis és hazug vallási szervezet a kezébe sem vette az eredeti iratokat, hanem egy zsidó fordításból fordítottak, miközben nem átalakították azt hazudni, hogy az eredetiből van, miközben még Jézus sem ejtette ki soha a tetragrammont, és az EREDETI újszövetségi iratokban nincs benne ez a szó, ez szerintem inkább magadban kéne rendet tenni, mielőtt másokat mocskolsz. Vedd ki a gerendát a szemedből. A szektátok tele van hazugsággal, így joggal kérdezheti meg tőled is egy keresztény, hogy te miben hiszel egyáltalán? Ráadásul nem is katolikusok szoktak nektek válaszolni, mert azok a Bibliának a közelébe sem mennek, hanem olyanok, akik naponta olvassák.

Például olvasgasd a Róma 1-et bőszen, hogy felfogd agyilag, Jézus nem Mihály. De ne a hazug és átírt vackotokból, hanem keress egy eredeti szöveget a neten, vagy ott van Csia Lajos, ő szó szerint fordított az eredetiből.

2014. júl. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
40%

szerintem egy igaz isten van és mindenki benne hisz, csak mindenki más néven (neveken), alak(ok)ban, és módon hisz benne (iszlám - allah, keresztény - Úr, még az indiaiak is benne hisznek, csak többfelé osztották). Ezek a különbségek azért vannak a hitekben, hogy sose legyen egyenlőség és egyetértés az emberek közt, úgy mint amikor bábel? tornyánál összeleveredtek a nyelvek és senki nem értette meg a másikat. mondjuk szerintem a biblia, a korán meg minden ilyen "Szent könyv"nek kikiáltott dolog csak egy mesekönyv, pont úgy mint pl amiket Stephen King ír (ő jutott először eszembe). Csak ezekre egy gyenge ember régen rámondta, hogy Szent, hogy Isten szavai vannak benne, aki egy feljebbvaló létforma aki azzal aki nem engedelmeskedik szörnyűbbnél szörnyűbb dolgot fog művelni. a mesekönyv, ezáltal hatalmat ruházott arra, akinek volt esze, hogy felhasználja e célból és retegésben tartsa az embereket.


én hiszek istenben, de hogy külön nevet kapjon, hogy egy papirhalmaz alapján létező egyház szerint féljem őt az totál felesleges. érdekes módon eddig akárhányszor szidtam a fejét ugyanúgy pozitiv válaszokt kaptam tőle...

2014. júl. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el, hehe! :D
2014. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Nem is jehovában hanem szobrokban , emberekben hisznek."


Ezzel együtt nagyon sokan egy könyvben hisznek, nem Istenben. Mintha Isten könyvből megismerhető lenne, mintha Isten teória, gondolathalmaz lenne.


Van különbség így egy szobor és egy könyv, gondolat között?

2014. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
52%

Hát én elolvastam, amilyen hülye vagyok...

Még az étvágyam is elment tőle!

Ez egy nagy rakás zagyvaság, mint minden fanatikus blődség.

Sok szót nem ér meg, még válaszolni is fölösleges. Én is csalk azért teszem, hogy a provokációra feleljek...

2014. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
81%
Jobbulást, kérdező! Jehova zokog, annyi ostobaságot hordtál itt össze.
2014. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 homo ludensz ***** válasza:
Mellesleg Jézust rabbinak,tanítónak hívták a követői és a hallgatósága. Ő használta az Atyám kifejezést mikor imádkozott az Atyához melyet sajátjának tekintett. Azt hogy egy felszentelt papot miért neveznek a hívei atyának a katolikusoknál azt én sem tudom.Másutt ez hogyan van azt nem ismerem. Magamat én Istenben hívőnek tartom de azt nem tisztem eldönteni hogy az itt hozzászólók mibe s kiben hisznek és főként azt hogy kinek milyen mély a hite. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie s azt is hogy egyáltalán hisz a Teremtőjében vagy sem. Az élet bárkit sodorhat bárhová olyan élethelyzetbe amit elképzelni sem tudott és akkor bizony rájön hogy neki csak a hite az ami biztos már ha volt neki.
2014. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!