Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó dolog az, hogy...

Szerintetek jó dolog az, hogy úgy érzem Allahban hiszek, és iszlám vallású szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje ezt érzem. A kultúrával foglalkozok, és lehet hogy ezért? Azt olvastam, hogy Koránnal rendelkezni kell és napi 5 imát kell elvégezni. Nem tudom, hogy negteszem -e ezt a lépést, mert a szüleim kiakadnának, és nem engednék, hogy vallásos legyek.:(

2014. szept. 2. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha iszlamista szeretnél lenni, akkor legyél az.

Az pedig elég beszűkült látásmódra utal, hogy nem engedik, hogy azt a vallást gyakorold, amit akarsz. A szüleid ateisták? A vallásosságot nem engedik, vagy csak az iszlámot?

2014. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed :)


Ha fővárosi vagy, látogass el a fehérvári úti mecsetbe, szívesen kiokosítanak a részletekről, és utána dönthetsz minden ismeret birtokában.

2014. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos messze lakok Budapesttől.:/ A szüleim hisznek Istenben de nem olyan szinten, hogy templomba járjanak. Szerintük az iszlám az egy fanatikus vallás, és nem szeretik. Ezért sem engednék.
2014. szept. 2. 14:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vagy titokban csinálod, elköltözöl otthonról, vagy felvilágosítod a szüleidet az iszlámról.


Szerintem a második megoldás a legegyszerűbb, de ahogy nekem az írásodból lejött, az még elég sok idő mire megteheted.

2014. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Az iszlám fanatikus vallás. De mielőtt elveted a kereszténységet, előtte miért nem ismered meg Istent?


Tények: a Bibliát már számos lelet alátámasztja, ahogy Jézus létezését is. Az, hogy ma is él, milliónyi keresztény állítja, mert a hitünknek nem az a lényege, hogy azt hisszük, hogy van valami felsőbbrendű izé, hanem azt, hogy bizalmunk van felé. Hogy segít, hogy támasz, hogy választ ad az imáinkra.

Isten, aki emberré lett azért, hogy elhordozza a bűneidet, ahogy az enyémet is, hogy ne kelljen érte fizetni (mert gondolom tudod, hogy mindennek van következménye), az a megtestesült szeretet. Nem kéri, hogy imádkozz napi ötször, nem kéri, hogy ragaszkodj a hagyományhoz. Nem kér tőled semmit, csak annyit, hogy bízz benne, add át neki az életedet és szeresd a többi embert úgy, ahogy ő is szereti.

Azt akarja, hogy mindenki megmeneküljön, de vannak, akik nem kérnek belőle. A hit nem az, hogy tetszik neked egy kúltúrának egy látható része, hanem az, hogy befogadod Jézust a szívedbe és hagyod, hogy ő irányítson. Úgysem tudod sem az időt irányítani, sem az életedet. Én is, ahogy a többi keresztény testvér, megkérdezzük Istent egy-egy döntés előtt. Ő még sosem tévedett, én már igen. Megesik, hogy megyek a makacs fejem utána, a következmény pedig nem jó. A döntéseimben jóakarat van legtöbbször, de néha benézem és elrontom, ő pedig ott van és kijavítja azt, amit én elcsesztem.

Olvastam már a Koránból és nem tudom hogyan tudnád elfogadni a most még nem látható részt. Jézus a szeretet tanítja és övé a bosszúállás joga, ezzel levéve rólunk az emberi életek felöli döntés súlyát.

A kereszténység nem vallás, Isten nem napi ötszöri imádkozó embereket akar, akik annyira hagyománytisztelők, hogy számukra nem létezik semmi más. Hanem szeretni akar téged, és mindenkit, kérdés, hogy ki az, aki elfogadja a szeretetét.

2014. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért a válaszolók véleménye dönteti el veled, hogy mi az élet igazsága. Ez nem tetszés kérdése. Minden ember azt követi, ami szerinte biztos, tény. Ha te nem érzed annak, felesleges felvenned. Ha annak érzed, azt egyértelműen észre fogod venni. Szerintem tanulmányozd a vallást. Olvasd ki minimum egyszer a Koránt, olvass róla könyveket, internetes oldalakat (pl.: iszlam.com), facebookon is vannak csoportok, ott felveheted muszlimokkal a kapcsolatot. Ismerd meg, milyen irányzatai vannak, miben térnek el egymástól, és találsz e olyat, amiben teljes szívvel tudsz hinni.
2014. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Hát persze, csak az iszlám fanatikus.

Mert a keresztény fanatikusságot mindenki takargatja.

2014. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

5#

Tudsz egyáltalán bármit is az iszlámról? Vannak szélsőséges, és mérsékelt irányzatai, ugyan úgy, mint a többi vallásnak. Az, amit te most csinálsz, kb olyan, mint ha a kereszténységet az IRA-ról ítélnéd meg

2014. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Hány levágott fejet mutassak, akik az iszlám nevében végeztek ki? Irányzat? Mikor a korán is leírja, hogy kivégeztető az, aki nem hódol allah előtt? Vagy nektek több koránotok van? Tudtommal nem. És mohamed, az ő áthozott prófétája is ezt hirdette.
2014. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
áthozott=átkozott
2014. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!