Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy az iszlám...

Miért van az, hogy az iszlám vallásban a Prófétai hagyományokban leírtakhoz (szunnák) ugyanúgy ragaszkodnak a hívők, mint a Korán szavaihoz, holott egy csomó dolog nincs a Szent Koránban megparancsolva?

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 22:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban olyanok írjanak,akik ismerkednek/ismerkedtek a vallással,vagy gyakorolják azt.
2008. nov. 20. 22:08
 2/9 yuda ***** válasza:
92%
-a válasz benne rejlik a kérdésedben-azért mert hagyománytisztelők.-egyébként a zsidóknál is hasonló van...
2008. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Igy van ,a hagyomàny miatt.

Ragaszkodnak,pedig nincs megparancsolva,azért mert ezt érzik helyesnek.

Pàrom muszlim,én még csak gyakorlom ezt a vallàst,és ö is nagyon ragaszkodik a Szent Korànban leirtakhoz.

2008. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Azérd ragaszkodnak a muszlimok a Szunnához, mert a Szunna nem más, mint a Próféta (BLV) istenszolgálati hagyománya, hitelesen Mohamedtől (BLV) származó mondások, cselekedetek összessége.

Magyarán mondva: a korán az "elméleti rész", melyet Mohamed (BLV) a gyakorlatban is kivitelezett, példát mutatva a muszlimoknak, hogy hogyan kell eljárni vagy viselkedni bizonyos szituációkban.


Ahhoz, hogy valaki jó muszlim legyen, követnie kell a Szunnát.

Azt mondta egyszer Allah Küldötte (BLV):

"Nem lesz teljes egyikőtök hite sem, egészen addig, míg nem követi azt, amit én elhoztam (az Iszlám összes tanítását)". (An-Navaví)

2008. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Megint én: természetesen Korán, nagybetűvel, csak a bal shiftem néha nem működik...
2008. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,örülök,hogy megosztottátok velem.
2008. nov. 21. 18:42
 7/9 anonim válasza:
50%
Szerintem Ali pártján állók nem kevésbé tisztességes muszlimok, béke legyen velük. ( :-) )
2008. nov. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Talán, mert még nem olvasták a blogomat.

:))


[link]

2010. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

SELAM :)


belınkelek neked egy oldalt a Magyar Muszlımok Egyhazanak magyar nyelvü weboldala nagyon jol szerkesztett mındnre fogsz valaszt talalnı,remelhetöleg:


[link]


Mert ugyanolyan lenyeges ugyanıs Mohammed profeta volt akı peldat mutatott hogy elhetünk az iszlam szerint es az Ö cselekedeteıt,mondasaıt feljegyeztek erre van egy hıteles lancolta es ezek a Szunnak...de mındent meg fogsz ertenı csak olvasgass.Pl erröl a weboldalrol tudsz rendelnı magyar nyelvü KORAN-t ıs amıben mındjart magyarazatok ıs vannak az AJA-k vagyıs versek melle ıgy talan könnyebb a megertese mındennek.

2014. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!