Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények és nem keresztény...

Keresztények és nem keresztények! Mit gondoltok a kereszténység bűneiről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Engem reformátusnak kereszteltek, de felnőtt fejjel már inkább a gnoszticizmus felé hajlok. Van pár hithű, főleg katolikus ismerősöm, akik leszólnak ezért, és elvakultan védelmezik a vallást. Én hiszek Istenben, Jézus Krisztusban, de hiszek az Istenanyában is, viszont nem tudom elfogadni a papok hatalmát és az egyház szabályait, sem az emberek által cenzúrázott Bibliát. Pl.: inkvizíció, gyilkolás Isten nevében (keresztesháborúk), az indiánok kiirtása pápai támogatással, vagy pl amik most vannak (jezsuita szabadkőműves pápa, pénzmosás a Vatikánban, nem sorolom). Továbbá az is érdekelne, hogy miért mondja sok ismerősöm, hogy pl a muzulmánoknak, buddhistáknak, stb meg kellene térniük Istenhez, mert ez az egyetlen igaz vallás? (Ha nem teszik szerintük elkárhoznak). Miért ki dönti ezt el? Jézus pl azt mondta, hogy minden vallást el kell fogadni és támogatni kell, ha a szereteten alapszik. De akár arról is beszélhetnénk, hogy mit gondoltok arról pl, ami a Bibliában le van írva? (Gondolok itt a gyilkosságokra, amiket Isten állítólag elkövetett. (Egyiptomban, mikor minden első szülött gyermeket megölt, akik nem kenték be az ajtót vérrel, özönvíz, amikor elpusztított gyermekeket és ártatlanokat is, Sodoma és Gomora a két bűnös város elpusztítása, a benne lakó ártatlanokkal együtt, ugyanis nem hiszem, hogy mind bűnös lett volna. És azt sem hiszem, hogy az én Istenem embereket gyilkolna, legyenek bűnösök vagy sem. Ez Jézus tanaival is ellentétben áll). Nekem olyan meglátásom van, hogy a kereszténység lényege a megfélemlítésben rejlik: Bűnösnek születtünk. Én mindezt nem hiszem el. Nem születtünk bűnösnek. Szerintem tökéletesnek születtünk, mert Isten a saját képére formált minket és tökéletesnek teremtett. Szóval, ti mit gondoltok ezekről a dolgokról? 18/L

2014. szept. 2. 18:09
1 2
 1/17 openyoureye ***** válasza:
47%
Tökéletesen egyetértek veled és az elmondottakkal. Valójában neked az egyházi tanításokkal és hozzáállással van bajod, nem a hittel. A felsorolt ellentmondások arra engedik következtetni az embert, hogy valami itt nincs rendben. Jó lenne, ha erre egyre több ember jönne erre rá és ébredne fel! Sajnos az emberek elképzeléseit nehéz de legtöbbször lehetetlen megváltoztatni, főleg akkor, ha nem is akarják. De dícséretes, hogy rámutatsz ilyen dolgokra és próbálod felnyitni az emberek szemét. További sok sikert hozzá ;)
2014. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Jézus nem mondott olyat, amit írtál. A többiből is sugárzik az ismeret hiánya, viszont biztos vagyok benne, hogy ha valóban keresed Istent, akkor meg fogod kapni a válaszokat.
2014. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

*Én hiszek Istenben, Jézus Krisztusban, de hiszek az Istenanyában is,


Mt 6,24

Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti.



Nincs istenanya. Akinek van, az az evilág istenéhez ragaszkodik és nem Ábrahám, Jákób és Izsák Istenében hisz.

2014. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


# 3!


"Nincs istenanya."


Csak apaisten van?

2014. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

18 vagy, szerencsére még ráérsz tanulni. Nézz utána a dolgoknak és ne bulvárból, hanem lehetőleg hiteles helyről,inkább könyvekből, amelyek szakmai jellegűek (tehát ami nem csak odáig jut el, hogy VI. Sándor pápa gyerekei kitől származnak).

A leírtakra csak annyit reagálnék, hogy nincs olyan, hogy a kereszténység bűnei. Az ateizmusnak és a gnoszticizmusnak sincsenek bűnei, ezek fogalmak. Az embereknek vannak bűnei. És a kereszténység nevében elég sok jó dolgot is képesek voltak csinálni az emberek, nem csak rosszat, de gondolom az nem izgat, mert nem izgi annyira..

2014. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 I.B.T. ***** válasza:
47%

Én ateista vagyok.

Szóval: az egyház és az vallás (keresztény) nem ugyanaz. Az egyház is olyan mint egy ország. Van politikai hatalma, vagyona, királya (pápa), stb. Ő elkövetett emberi bűnöket. Ezt elítélem, főleg, hogy másra keni (Isten).

Másik:Ha létezik Isten akkor ő nem követett el egy bűnt sem. Mivel Ő minden emberi vonatkozáson felül, kívül létezik. Olyan mintha Ő lenne a teljhatalmú király. Bármit megtehet mert Ő határozza meg mi bűn, mi nem.


Ateista szempontból: A kereszténység azért terjedhetett el mert neki volt a legjobb reklámja. Bünteti azt amit a normális emberek is (ölés, lopás) és dicsőíti azt amihez mindenki (néha képmutatóilag ) hű (család, szeretet, munka).

Arról pedig, hogy bűnösen születünk. Nincs eredendő bűn. Az embert a tettei határozzák meg, és egy 5 perces csecsemő nemigen gyilkolta végig a kórházat...

2014. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos. Igazából nem szeretek belefolyni az ilyen vallásos-ateista vitákba, mert úgyis az a vége, hogy mindenki hülye.


Az egyházról azt gondolom, hogy valószínűleg nagyon régen egy jó célért jöhetett létre, de ebből mára már semmi nem maradt. Hihetetlen pénzsóvárság, kapzsiság, álságosság jellemzi és jellemezte a katolikus egyházat az elmúlt ca. 1500 évben.


Viszont azzal nem értek egyet, hogy az egyház többszáz éves bűneit (amiket te is írtál: inkvizíció, keresztes háborúk) fel kéne hánytorgatni a mai hívőknek. "Ne legyél katolikus, mert inkvizíció." - ez milyen érvelés már. Ezen az elven haladva pl. "Ne legyél német - mert holokauszt." Ez így nem helyes. Persze annak sincs igaza, aki megveszekedetten védi az egyházát.


Ez az a tipikus "mindenkinek igaza van és senkinek nincs igaza" típusú vita.

2014. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem nézek és nem olvasok bulvárt. Rengeteget olvasok viszont a témában normális irodalmat. A gnoszticizmus alapja, hogy van istenanya. Istenanya és Istenapa (nevezzük őket így) az idők kezdetén egyek voltak. Majd szétváltak, de annyira hiányoztak egymásnak, annyira vágyták egymást, hogy szorosan összeölelkeztek és ebből az örömből, szeretetből, boldogságból megszületett a világ. Ez a világ rendje. A nő és férfi kettőse. Ez teremt, ez mozgat mindent. Ebben hiszek és a szüleim is ebben hisznek, pedig már nem 18 évesek. Magyarázd meg a kiirtott népeknek, hogy nincsenek keresztény bűnök. Igenis vannak. Az pedig, aki azt mondta, hogy Jézus nem mondott ilyet, ajánlom, hogy olvasd el az apokrif iratokat. Jézus Krisztus a szeretetet hirdette és az elfogadást. Már a halála után cenzúrázták a tanait. Azon gondolkoztál már, hogy miért lehetnek női papok? :) Ennek is érdemes utána járni :) Nem értem, ha valaki igazán hisz Jézusban miért nem nyomoz azok után a tanok után is, amik tényleg tőle származtak, de a papság, a vezetők eltitkolták a nép elől, hogy uralhassák őket. Én azonban nem ítélkezem felettetek. :) Csak próbálom kinyitni az emberek szemét. A hitem erős, csak nem az egyházba vetett hitem. :)
2014. szept. 2. 22:04
 9/17 A kérdező kommentje:
Jó dolgot is csinálták persze. De most nem az a téma. Alap, hogy egy szereteten (elviekben) alapuló vallás csinál jó dolgokat. De nem szabad elterelni a rosszról sem a szót.
2014. szept. 2. 22:06
 10/17 openyoureye ***** válasza:

Kérdező, hiába érvelsz az apokrifokkal, mert az szerintük nem istentől ihletett :) Nevetséges, hogy ők, mint emberek megmondják mi az ami istentől van és mi az ami nem.


Nézd meg a 2-es hozzászólást:


"Jézus nem mondott olyat, amit írtál. A többiből is sugárzik az ismeret hiánya,"


- Olyan tör pálcát feletted, akinek fogalma sincs arról mik az apokrifok és mik foglaltatnak benne, továbbá hazugságnak tartja a keresztes hadjáratok valóságosságát, a gyilkos istenképpel együtt aki egyszer már kiírtotta az egész emberiséget, másszor 10 csapással és szodoma-gomora teljes elpusztításával súlytotta őket.

Vajon mennyire hitelesek az ilyen ember szavai?


Vagy nézzük a 3-as hozzászólást:


"Nincs istenanya. Akinek van, az az evilág istenéhez ragaszkodik és nem Ábrahám, Jákób és Izsák Istenében hisz."


- Előszöris megjegyezném, hogy duális világban élünk és ez arra enged következtetni, hogy elképzelhető a kérdező állítása. Másfelől a szentháromság tana szerint nem is 2 hanem 3 megnyilvánulása van. Erre mit lépsz?


5-nek:


"18 vagy, szerencsére még ráérsz tanulni. "


- Vagy inkább neked lenne mit tanulnod a kérdezőtől :)



"Nézz utána a dolgoknak és ne bulvárból, hanem lehetőleg hiteles helyről,inkább könyvekből, amelyek szakmai jellegűek"


- Érdekes, hogy ezt mondod, pont ezt akartam írni neked is. Had mutassak valamit:


[link]


"Az embereknek vannak bűnei."


- Van benne valami, de a bűn is lehet relatív: Aki megpróbál megölni és te önvédelemből megölöd, akkor ki is ölt valójában és ki is a bűnös? ;)



7-nek:


"Ez az a tipikus "mindenkinek igaza van és senkinek nincs igaza" típusú vita."


- Ez a kijelentés addig igaz, míg a fejünket a homokba dugva csak a saját elképzeléseinket hajtogatjuk nemcsak magunknak, hanem másoknak is úgy, hogy senki más véleményét nem vesszük figyelembe.

2014. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!