Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavar sok embert, ha én...

Miért zavar sok embert, ha én nem zsidó-keresztény, hanem csak keresztény vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az Ószövetségre magasról teszek. Hiszen, mint tudjuk, Jézus tanításainak semmi közük a zsidó hithez, sokkal közelebb állnak pl az esszénus kereszténységhez vagy a későbbi manichaeizmushoz. És pl a korai keresztény iratokből ez egyértelműen kiderül (ezért sincsenek benne a Bibliában, mert nem illenek az Ótestamentumhoz).

2014. aug. 25. 17:12
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Mégis hogyha megemlítem ezt valami judeo-kereszténynek az úgy néz rám, mintha én lennék a sátán lánya. Pedig mi a valódi kereszténység, ha nem Jézus követése?
2014. aug. 25. 17:19
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
igazad van,és ne törődj a véleményekkel (a "semmi köze" résszel nem értek egyet, mert Krisztus tanítása FELÜLÍRTA a héberek vallását - többek közt ezt nem tudták elviselni. Az Ószöv.-ben megjelennek az erre vonatkozó próféciák: "hússzívet adok a kőszív helyett" vagyis a kőbevésett előírások/ parancsok helyett a jelenben együtt-érzően szeretettel kell dönteni. Mindig. (szombaton is:D mehehe ) Egyébként a maicheusok duális szemlélete sem Krisztus tanítása. Az Evangéliumokat kell olvasni, az apokrifeket is (Tamás ev.), az egyházatyákat, a szerzeteseket, Meister Eckhartot..
2014. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
58%
Miert zavar teged, hogy masnak mi a keresztenyseg? Az igazi keresztenyseg Jezus kovetese, de O azt keri, hogy kritizaljunk mast, akinek mas az utja? Milliardnyi ut van a Mennyek orszagaba, csupan kiralyi nincs. Csak remenykedhetunk benne, hogy a hit es a josag elvezet a celba. Biztos vagy benne, hogy ahol ezeket olvastad, ott nem irtak semmit at? Vagy epp lehet, neked van igazad es a Bibliat irtak at... Csak O tudja. A mi dolgunk a hit.
2014. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

ma 17:35 - A manichaeizmus csak "látszólag" duális, ha mélyebben beleásod magad, akkor rájössz, hogy a sötétségnek semmi esélye Isten ellen.


ma 17:36 - Engem nem zavar mások hite, hol olvastad ki ezt az írásomból? Pont az a lényeg, hogy ők azok, akik nem tudják elfogadni ezt a hitrendszert.

2014. aug. 25. 17:58
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

"mint tudjuk, Jézus tanításainak semmi közük a zsidó hithez"


- Ha valamit, ezt eddig bztosan nem tudtam. Azt hiszem, nekem egy egészen más kiadás van meg a Bibliából ezek szerint.

Az meg teljsen abszurd, hogy a manicheizmushoz hasonlítsuk a kereszténységet

2014. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"hogy a sötétségnek semmi esélye "

A duális tudatállapot nem erről szól.

Hanem -számokkal kifejezve-, hogy : egy van. Nem kettő a kettő "fölé" lehet lépni. (ketteske vok)

2014. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

Azért kedves, mert ha kinyitod a szádat, és ezt és igy prezentálod, akkor az emberek nem csak azt tudják, hogy nem vagy keresztény, hanem tisztában lesznek veled, hogy fogalmad nincs arról, mi az hogy történelem, mi az hogy hit, hogy ismert, amit egy keresztény ember még ha mustármagnyi hite is van-tudja.

Szerintem tényleg a legjobbat akkor teszed, ha nem nyitod ki a szádat. Mert igy legalább annyit el fogsz érni, hogy nem fognak ostoba, bolond embernek tartani.

2014. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

nem vagy keresztény, hiába mondogatod bőszen, és hirdeted, hogy te bizony keresztény vagy.


Nem vagy. Amit te igazolsz, a beszéded által.

2014. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

1 Hogy akarsz követni olyat akiről azt sem tudod ki az, honnan származik, és miért tette azt amit.


Van egy kiváló példa neked, olvasd el a 10 szúz példázatát mit mondott Jézus a balga szüzeknek:



'Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket.'

2014. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Elképesztő, hogy mennyi ember van, aki nem olvassa el rendesen a Bibliát, csak úgy, hogy egy öreg pap áll a vállukon és mondja, hogy mit hogyan kell értelmezniük. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy más iratokat Jézusról nem is olvasnak el (amikből sokkal több van). Akkor hogyan rakhatják össze a képet? Sehogyan...

A Bibliát Jézus halála után kb 200 évvel szelektálták össze... ugyanezek az emberek kegyetlenül kiirtották a valódi békés Jézusi kereszténységet hirdetőket "eretnekség" vádja alatt ...miért baj az, hogy én nem bízok ezekben a gyilkosokban?

2014. aug. 25. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!