Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden olyan vallás, ami...

Minden olyan vallás, ami emberi magyarázaton alapszik, az a sátáné vagy Istené?

Figyelt kérdés

Több olyan vallás van, akár kereszténynek tartó, mint adventista vagy jehovista, és népeket átfogó, mint iszlám, ami nem más, mint Isten szavának magyarázata egy ember által.

Az adventisták előbb Ellen White-ot fognak, a Biblia szerintük nem magyarázza önmagát. A jehovisták már ki sem nyitják a valódi Bibliát, nekik átírt van és csak az őrtorony magyarázatát fogadják el, nem foglalkozva azzal az igével, hogy nem kell tanító

1János 2,27 de bennetek megmarad a megkenetés olaja, amelyet tőle kaptatok, ezért nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem amint a megkenetés olaja, amely igaz és nem hazugság, megtanít titeket mindenre, és amint meg is tanított titeket, úgy maradjatok meg őbenne!


Aztán itt van az iszlám, aminek a múltja megegyezik a zsidókéval Ábrahámig, majd Iszmael más utat járt be, mint testvére, de ott is jött egy ember, aki AZT MONDTA, hogy ő a kiválasztott és kinyilatkoztatáson alapulva diktálta le azt, ami a fejében megjelent.


Isten a Bibliát nagyon sok emberre bízta, nem egyre, aki majd megmondja az igazat és a Biblia magyarázza önmagát, nem kell tanító, de ha nem megy valami, akkor Istentől lehet segítséget kérni.

Az adventisták is különbnek érzik magukat, a jehovisták is, kiváltságosnak érzett helyzetükben még egyszer sem hallottam egyiktől a két parancsot, amit Jézus adott. Az egyik nap imádó, a másik név-függő. Törvényeket akarnak megtartani, saját maguk cselekedeteiben bíznak, holott Jézus ezt tiltotta.

Az iszlám gyilkolja jelen pillanatban is a keresztényeket Allah nevében, csak mert MOHAMMED azt mondta, hogy szabad. Benne van a Koránban. Sőt, Mohammed mondta, hogy nincs más rajta kívül, aki Isten szavát megfelelően tudná közvetíteni. Ők lehetnek az Ó-jehovisták...


Vajon tényleg Isten emberei ezek és az ő vallásaik?



2014. szept. 4. 09:59
1 2 3
 1/25 megfelelő ***** válasza:
74%
Ha egy Isten van, akkor csak egy féle tanítás származhat tőle. Nem mondhatja egyszer ezt, máskor meg az ellenkezőjét.
2014. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 selvian ***** válasza:
22%

Isten egyféle módon fogadja el, hogy imádjuk Őt. Ez pedig a Bibliába van leírva, mindazt amit Jézus elmondott amikor itt járt a Földön, Isten elvárja hogy betartsuk ezeket.

Az eredeti héber és görög iratokat 1947-ben találta meg egy pásztorfiú egy cserépedényben elrejtve.


Jeremiás 32:14 „Ezt mondja..., Izrael Istene: »Fogd ezeket a szerződéseket, ezt az adásvételi szerződést, igen, a lepecsételtet is, meg a nyitottat is, és tedd őket egy cserépedénybe, hogy sok napig megmaradjanak."


Jehova Tanúi nem saját gondolataik szerint írták át a Bibliát, hanem mikor megtalálták az eredeti iratokat az alapján készítettek új fordítást. Így ők az eredeti szöveghez mentek vissza.

2014. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mese, hogy a Jehova Tanui megtalálták az eredeti Bibliát? Még is hol találhatták volna meg? Vagy ha ők megtalálták, akkor mások miért nem találták meg?
2014. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Ahány vallás, annyi (vélt) igazság.

Hogy melyik az igazi, van-e egyáltalán igazi, vagy mind igaz nem tudjuk.

Az igazsághoz legkönnyebben úgy juthatunk el, hogy kizárjuk azokat a lehetőségeket, amelyekről tudjuk, hogy nem lehet igaz. Kézenfekvőbb, ha azt fogadjuk el igazságként, amit már bizonyítottan tudunk (itt az ateisták előnyben vannak).

2014. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem csak a tanúk vannak ebben a helyzetben, hanem a többi ember is, akik követik a fent felsorolt vallások egyikét.


Tegnap olvasgattam itt iszlám hitű emberek írásait és őket nem tartom hibásnak, mert az ember ember marad, be lehet csapni. Olvastam olyan hozzászólást, aki azt írta, hogy azért választotta az iszlám hitet, ami ugyanígy egyetlen ember magyarázatán alapul, mert nem találta meg a kereszténységben Istent.

Mivel magam is tévtanitás alatt álltam és Isten sehogy sem illet a képbe, ezért jól tudom milyen ez a szenvedés. De van, aki elfogadja, hogy az Úr napot követel, vagy névimádatot, vagy azt, hogy nyakazzanak le minden olyan embert, gyereket is, akik nem fogadják el Allahot és az ő prófétáját.


Vajon meddig áll meg egy olyan tanítás, ami emberen alapszik és nem Jézuson? Ha jól tudom, akkor a múltban is voltak a sátánnak ilyen próbálkozásai, és nem maradtak fenn. De vajon hány emberélet kell ahhoz, hogy ezek a káros vallások az enyészeté legyenek, amik távol tartják az embert Istentől?

2014. szept. 4. 10:41
 6/25 r.sentinel ***** válasza:
0%

Kedves kerdezo !!!


Ha megfigzelted akkor a Fold kulombozo reszein es kulombozo osi hiedelmek es vallasoknal rengeteg leiras es rajz van arra vonatkozoan hogy a multban sok helyen kulombozo tanitok jelntek meg es tanitottak az embereket a vilagamindensegrol pl. csillagaszatra, hogyan kell muvelni a foldeket, az irasok, kulombozo termeszeti kincsek megmunkalasa (ko, fem stb.).

Aki azt gondolja hogy azok akik megjelentek "Isten"-ek voltak az nagy tevedesben van, mert eggyetlen "Isten" se nem jart a Foldon, de tevesen a fejlettsegi szint miatt "Isten"-kent tekintettek ra, akar a jelenlegi vadonban elo emberek pl Ausztraliaban ha megjelennek egy repulovel.

2014. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%
A Bilblia sem magyarul ìródott ès nem tükörfordìtással csinálták amiből kiderül hogy kapásból csakagyarázott lehet, ès amìg az eredeti szöveget nem látod ès èrted mègcsak az ellenkezőjèt se tudod bizonyìtani. Azmeg hogy Jóskaposta pap rabbi mit mond nem lenyegert a pap mèg nem szent. Ugyanúgy átvághat mint bárki más.
2014. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Mivel Jézus tanítása megadja a választ mindenre, és mivel még egy tanító sem mondta rajta kívül, hogy ő Isten, ezért számomra nem kétséges, hogy emberré lett értünk, emberként elhordozta a bűneinket és aki kéri ezt az áldozatot, az meg is kapja. Mert ez az evangélium lényege.


De én nem Jézust hoztam most fel példának, hanem azokat, akik alapítottak egy látszólag kiváltságos vallást, magukat többnek gondolva, Jézust ebből kihagyva. Akik képesek elfordítani az embereket Istentől, csak mert a tanításaik szerint Isten olyan dolgokat követel, amik se a Bibliában nincsenek és nem is jellemző Isten szeretetére. Olyan tanítókról, akik nem halászni tanították meg az embereket, hanem gőgösnek lenni, másokat lenézni, a tanításuk a felsőbbrendűségről szól és az elszeparálódásról. Ezek mind egyetlen emberek voltak (Ellen White, Russel, Mohamed) és követőkre találtak.


Jézus a szeretetet hirdette, nem ezeket.

2014. szept. 4. 10:49
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es: az eredeti Biblia elérhető, szoktam olvasni. Mindenki számára elérhető, aki most e sorokat olvassa.

És nálunk például Istentiszteleteken nem fordult még elő soha olyan, hogy a lelkipásztor önkényesen magyarázta volna a Bibliát. Nem fűz bele saját véleményt, nem erőlteti ránk az ő látását, hanem felolvassa az Igét és beszél róla. De nem állít olyat, hogy a mi egyházunk az igaz vallás, meg azt, hogy ha nem tartunk meg egy napot, akkor végünk, vagy azt, hogy ha nem sikerül valakit megtéríteni, akkor vágjuk le a fejét, vagy jobb esetben tartsuk meg rabszolgának, sem azt, hogy kerüljük el azokat, akik valami miért távol maradnak Istentől, mert esetleg egy másik látást gondolnak igaznak, hanem mindenkit szeretni KELL! Kell! Muszáj! Egymást is, még akkor is, ha haragszom a másikra valamiért, a megbocsátás, a békesség a mérvadó a mi Istentiszteletünk témái között.

Nem tartjuk magunkat többre, azt viszont látom, hogy mivé válik az ember, mikor ilyen helyre bekerül, ahol babusgatják az egóját és elhitetik velük, hogy ők a kiválasztottak. Vagy ebben is nőnek fel.

2014. szept. 4. 10:54
 10/25 csabika1971 ***** válasza:

Nekem ehhez a kérdés körhöz egyetlen hozzá fűzni vallóm lenne: "Az iszlám gyilkolja jelen pillanatban is a keresztényeket Allah nevében, csak mert MOHAMMED azt mondta, hogy szabad."

A bibliában meg az áll, hogy: "Szemet-szemért fogat-fogért." Ez szerintem nem csak a szeretetről való kinyilatkoztatás Isten részéről.

Ráadásul nem ők voltak azok akik ide jöttek irtani minket istenük nevében, hanem mi mentünk oda a keresztes hadjáratok idején.

Ráadásul mi keresztények hajtottuk végre saját magunkon az inkvizíciót is. Tudom nem Isten műve, de az ő nevében zajlott. És csak ő beszélne a szeretetről? Na ne, van azért ott más is a sorok közt.

2014. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!