Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás okozta a legtöbb...

Melyik vallás okozta a legtöbb szenvedést az emberi történelem folyamán?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 20:56
1 2
 1/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
96%
Gondolom, arra értetted a kérdést, hogy melyik egyház, vagy olyan jellegű csoportosulás. Ilyen értelemben a Katolikus egyház, ami miatt az előző pápa bocsánatot is kért. Ha a kérdést olyan értelemben vesszük, ahogy azt leírtad, minden olyan vallás, amely erőszakot hirdet ártatlan emberek felé, az ártalmas. Ha pedig a személyes hitemet is vesszük ehhez, akkor a válaszom, hogy minden olyan vallás, ami nem Jézust hirdeti egyedüli üdvözítőnek, az folyamatosan árt az embereknek, mert sokan ezt elhiszik, és ezért naponta kárhoznak el sokan.
2011. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%

Kedves mab, látom nagyon érdekel mások elképzelése a vallásokról, sok kérdésed láttam már, többre válaszoltam is, ahogy te is 1-2 általam feltett kérdésre :) Engem is érdekel.


Régen sok olyan vallás volt, melynek véres rítusai voltak, és akár többszáz embert is kivégeztek egy-egy áldozat során... én azt mondanám, hogy a kereszténység okozta a legtöbb kárt. A középkori inkvizíciótól kezdve egészen addig a pontig, hogy okos, értelmes embereknek lelki bajokat okoz 1-1 vallási kérdés (pl.: "Megcsaltam a férjem, megbocsát nekem Isten?" hosszas ecsetelés után sem ejtett egyetlen egy szót sem arról az emberről, akivel együtt él, aki szereti, jobb esetben, hogy ő hogyan bocsátana meg neki, stb... kizárólag Isten miatt aggódott, a férjét meg sem említette... vagy a másik:"Mindig maszturbálok, aztán megbánom, és félek, már nem tudok aludni, hogy Isten megbocsát-e, nem tudok ellenállni, bár utána bűntudatom lesz." Na ezt már nem tartom normáils dolognak...)


Tudtommal te buddhista vagy. Talán ez az a vallás, amely a legkevesebb kárt okozta és okozza.

2011. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a muzulmán a Korán miatt. Ahány ember, annyian értelmezik félre. Mellesleg a Bibliát is.
2011. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
Második vagyok. A Korán sem azt mondja, hogy gyilkolásszunk le minden hitetlent... ahogy a Biblia sem, hogy öljünk meg mindenkit, aki onanizál (mivel Isten megölte Onan az onanizálás miatt), mégis van 1-2 elvakult, aki halálos bűnnek tartja. Szerintem meg halálos bűn bármiért is elvenni egy ember vagy élőlény életét. Nincs hozzá jogunk, legyen szó bármiről is. Halálos bűn szeirntem az emberi hülyeség is, nagy részben amiatt tartunk ott, ahol. De valóban, a második legártalmasabb a muzulmán/iszlám vallás, tehát a legnagyobb világvallás a keresztnység mellett. De ez is a manipuláló emberek és a hülye emberek miatt volt/van.
2011. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Egyértelműen a zsidó.
2011. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Iszlám.
2011. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A hamis vallás okozza a legtöbb szenvedést az emberi történelem folyamán, ahol "megvan a kegyesség látszata, de magtagadják annak erejét" - ahogyan Pál apostol fogalmazza. A hamis vallás megismerhető arról, hogy szeretetet hírdet, de közben tűzzel vassal írtja és üldözi azokat, akik kiállnak az igazukért.


Üdv. Péter

2011. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház egyértelműen. De az iszlámok is egyre több szenvedést okoznak sajnos...
2011. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves mab!


Nem tudom, mit szeretnél elérni ezzel a kérdéssel...


Senki nem fog tudni pontos kimutatást, statisztikát mutatni neked erről, gondolom, ezt te is tudod. Egyéni véleményeket hallhatsz csak, melyeket sok összetevő befolyásol (saját hitek, történelmi ismeretek vagy azok hiánya, érzelmek, előítéletek, stb.). Ezzel pedig szerintem csak veszekedésre, gyűlölködésre adsz alkalmat.

Ha ebből bármi jó is ki fog jönni - bár eddig nem úgy néz ki - , akkor elnézést kérek.

2011. aug. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
32%
Zsidó
2011. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!