Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó származású vagyok, de...

Zsidó származású vagyok, de nem vagyok nagyon jártas (és ezen változtatok). és szeretnék tudni egy imát, amit bármikor elmondhatok pl. iskolába menet, de héberül szeretném és fonetikusan leírva. Van ilyen ugye?

Figyelt kérdés
Mint ahogy a keresztényeknél az az ima..valahogy úgy megy, hogy add meg nekünk kenyerünket stb..

2014. szept. 12. 10:19
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Bár értelmét nem látom egy olyan ima mormolásának, amit nem értesz.

2014. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja a fordítást is tudni szeretném...ezt elfelejtettem írni..mert tényleg nincs sok értelme.
2014. szept. 12. 11:09
 3/5 megfelelő ***** válasza:
Vegyél magadnak egy Szidurt vagy Zsidó naptárat a Slomóéktól, abban benne van minden fontos ima, héberül és fonetikusan is.
2014. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az ima meghatározása: "Imádatnak minősülő közeledés az igaz Istenhez vagy hamis istenekhez hangosan vagy némán, gondolatban."


Talán ez segít. Ha valamit szeretnél elmondani Istennek, azt ne más írja le neked. Azt mondjad inkább, ami a szívedben van. Istennek is ez a lényeg, ennek alapján hallgatja meg, vagy nem az imádat.

Amit más ír le, az annak az embernek az imája. A Zsoltárokban sokat találsz ilyet. A Dávid imái is nagyon szépek, tanulhatsz tőle, milyen legyen a szíved, amikor Istenhez fordulsz.

Egyébként Isten nagyon szretné, ha "szüntelenül" közelednénk hozzá imában :-)

2014. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A leírt imák legtöbbször sokkal jobban és alaposabban fejezik ki az érzéseinket mert nálunk klasszisokkal okosabb emberek állították össze őket.
2014. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!