Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok az emberek, akik nem...

Azok az emberek, akik nem hisznek Istenben, mivel magyarázzák a megtérést?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdem, mert én úgy gondolom, hogy egyedül Isten képes teljesen megváltoztatni emberek életét. Például hallottam olyan esetekről, hogy drogfüggő fiatalok befogadták Jézust, és soha többé nem nyúltak droghoz(David Wilkerson: Kereszt az aszfaltdzsungelben). Én hiszem, hogy erre csakis Isten képes. Persze tudom, hogy nem csak "nagy" bűnöket elkövető embereknek van szüksége Istenre...csak azért gondoltam erre a példára, hogy a hitetleneknek bizonyíték lehet. Van még valaki itt, aki velem egyetért? :)

2014. szept. 13. 19:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
87%
Legyen már egy kis történelmi rálátásod. Amiről te beszélsz az pedig placebo
2014. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
A gyengéknek mindig kell valami, amivel menekülhetnek a valóságtól. Kinek a drog, kinek a vallás...
2014. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Én egyet értek, mert magam is átéltem. A kérdezettek pedig nem ismerik azt, amit szapulnak és cáfolnak. Szerencsétlenek.
2014. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Történelmi rálátás? Nemigazán értem, mire gondolsz..
2014. szept. 13. 20:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi a valóság?
2014. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az élet a valóság, de mindenkié egyedi.
2014. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
85%
Úgy értem a történelmi rálátást, hogy gondolkozz el azon hogy miért találták ki a vallást, miért volt szükség rá.
2014. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
És akkor te kedves kérdező mivel magyarázod azt, hogy ugyanez a "megtérési" jelenség lejátszódik más vallások hívei között is, miközben szerinted, csak 1 igaz isten van?
2014. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Ugyanez nem játszódik le más vallásoknál, ott egyszerűen csak elhiszi az ember, hogy amit tanítanak, az igaz. Mint csillag jóslás, lélekvándorlás. Mondom én, hogy fogalmazok sincsen a megtérés jelentéséről. Nem éltétek át, nem ismeritek. Már meg sem kérdezem, hogy akkor miért írtok ebben a témában, mert felesleges. Ha úgy gondoljátok, hogy jogotok van olyanban okoskodni, amihez semmi közötök, mert ismeretlen téma kör, nulla tudással, ám legyen, nem minket jártatok le, hanem magatokat és egyre jobban megerősítitek azt az igét, hogy azt káromoljátok amit nem is ismertek és ösztönállatok módjára viselkedtek.


A vallást nem kitalálták, ahogy a Bibliát sem pár középkori ember írta, hogy ezzel uralják az embereket, ezt a legbutább emberek állítják.

2014. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

"Ha úgy gondoljátok, hogy jogotok van olyanban okoskodni, amihez semmi közötök"


A kérdés pont a "hitetleneket" szólította meg. Szóval kérlek ne botránkozz meg, és maradj a realitás talaján.


"Ugyanez nem játszódik le más vallásoknál"


Más vallások hatására is tették már le emberek a sörösüveget, a drogos tasakot, a pengét amivel vagdosták magukat stb. stb.

Ez épp olyannyira tény, mint amit a kérdező közölt velünk. Szóval csak semmi kitérés a válasz elől ilyenekkel:


"ott egyszerűen csak elhiszi az ember, hogy amit tanítanak, az igaz. Mint csillag jóslás, lélekvándorlás."


Semmivel sem tudsz bizonyítani, nem is értesz más vallásokhoz, mégis okoskodsz.


"A vallást nem kitalálták, ahogy a Bibliát sem pár középkori ember írta, hogy ezzel uralják az embereket, ezt a legbutább emberek állítják."


1. erre semmi bizonyíték.

2. azok a buta emberek a történelem alapján mondják azt ami, szóval van logikai alapja

2014. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!