Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt hogyan magyarázzák, akik...

Ezt hogyan magyarázzák, akik a háromságban hisznek?

Figyelt kérdés

A számozott kérdésekre írjatok biblikus választ. Off, illetve témakerülő kérdés nem érdekel. Kíváncsian várom válaszaitokat.


1. János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Galátziabeliekhez írt levél 3. rész 28. "Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan EGYEK vagytok a Krisztus Jézusban. "

2. Jézus kihez imádkozott, ha ő maga az Atya? Ráadásul azt mondta Atyjának, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied." (Lukács 22:42)

3. Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Tehát ha az Atya tudja, ő viszont nem, hogyan lehetnének egyazon személy?



2013. dec. 15. 12:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
34%

Én is kérdezek valamit:


1. "Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;...És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal." (János ev. 1. fejezet- el lehet olvasni az egészet). Ha akarod matematikai képlettel levezetem, hogy Jézus Isten.


2. "És nyolc nap múlva ismét benn valának az ő tanítványai, Tamás is ő velök. Noha az ajtó zárva vala, beméne Jézus, és megálla a középen és monda: Békesség néktek! Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő. És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!" (János ev. 20,26-28) - 1. ezért akár meg is feszíttethették volna Tamást, mivel Jézust Istennek mondta

-2. Jézus nem mondta neki, hogy nem vagyok Isten, pedig kellet volna, ha Ő maga nem volna Isten


3."És én János vagyok az, aki ezeket hallottam és láttam: és mikor hallottam és láttam, leborulék az angyal lábai előtt, hogy őt imádjam, aki nékem ezeket megmutatta vala. Az pedig monda nékem: Meglásd, ne tedd; mert szolgatársad vagyok néked, és a te atyádfiainak a prófétáknak, és azoknak, akik megtartják e könyvnek beszédeit. Az Istent imádd." (Jelenések könyve 22,8-9) - ha olvastad/olvasod a Bibliát, tudhatod, hogy Jézust sokan imádták, leborultak előtte(most nem fogom belinkelni azokat a részeket), de Jézus nem intette meg őket, hogy ne tegyék, pedig kellett volna, ha nem volna Isten.


és most válaszolva a kérdéseidre:

1. Jézus azt mondta, hogy "a mint", vagyis nem pont UGYANÚGY, hanem amint, mint, tehát nem teljesen úgy mint, ők.

2. Jézus felvette a romlandó testet, amiben neki is kellett támogatás az Atyától. Ha el tudnád képzelni, hogy az Atya, Jézus, és a Szent Lélek egy, de mégis hárman vannak, akkor tudhatnád, hogy tudnak egymás között kommunikálni.

3. nézd meg a második válaszomat,

Amúgy szerintem senki sem mondta, hogy Jézus és az Atya egy azon személy.

2013. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a kérdésre kell a válasz, de mindegy.

"az Atya, Jézus, és a Szent Lélek egy, de mégis hárman vannak, akkor tudhatnád, hogy tudnak egymás között kommunikálni. " Ha egy, akkor ugyanazt mindhárman tudják és nem kell egymással kommunikálniuk, hiszen nincsenek többen. Illetve, akkor a "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied." kijelentésnek sem lenne értelme, és Krisztusunk is tudta volna mikor jön el a vég.

Most akkor el kéne dönteni, hogy 3 különálló személy, vagy pedig egy személy. Nem mindegy. A 2. és 3. kérdésre tehát nem érkezett válasz.

Amit pedig írtál, hogy Jézus előtt leborultak:

Amikor az ördög megkísértette és azt mondta neki, hogy mutasson be imádatot, Jézus mit mondott? Azt hogy imádj te engem, mert én vagyok az Isten? Nem. Meg amúgy is, ha ő lenne az Atya, ilyennel meg sem lehetett volna kísérteni.

2013. dec. 15. 15:32
 3/43 A kérdező kommentje:

Máté 16:16. Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

Ez is azt mutatja, hogy Jézus az Isten Fia, nem pedig maga az Atya.

Meg egyébként is, azt mondta, hogy a "Te szavad igazság", nem pedig, hogy a mi szavunk igazság, vagy az én szavam igazság.

Mi volt a vád, amiért kivégezték az Urat?

János 19:7. Felelének néki a zsidók: Nékünk törvényünk van, és a mi törvényünk szerint meg kell halnia, mivelhogy ISTEN FIÁVÁ tette magát.


De továbbra is kíváncsian várom az eredeti kérdéseimre a válaszokat.

2013. dec. 15. 15:52
 4/43 anonim ***** válasza:
53%

ha elolvastad volna a válaszomat tudnád, hogy nem írtam, hogy Jézus és az Atya egy azon személy. Azt írtam, hogy Isten egyenlő Atya plusz Fiú plusz Szent Lélek. Tehát NEM így: Atya egyenlő Fiú egyenlő Szent Lélek.

3 személy 1 Isten.

Azért pedig nem ölték volna meg Jézus, mert Isten fia volt, hisz: "Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket, És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr."(2 Kor 6,17-18)

Azért ölték meg, mert ezt mondta: Én és az Atya egy vagyunk.(János ev. 10,30) Vagyis Ő Isten. "hogy te ember létedre Istenné teszed magadat." - az írástudók tudták mit jelentett amit mondott, csak ti nem tudjátok.

2013. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 titak ***** válasza:

Nem válasz a kérdésre, csak reakció a válaszokra:

Ezek szerint a zsidók (a kiválasztott nép!!!) annyira gagyik, hogy több ezer év alatt sem vették észre, hogy Isten részekre osztódik? Pedig nekik aztán igen gyakori "légyottjuk" volt a mindenhatóval.

A keresztény vallásban a Fiú-t Jézussal, az Isten Fiával társítják. Jézus tehát része a Szentháromságnak, így egylényegűnek tekintendő Istennel.

Hogy mondta Jézus az utolsó szavaiban?: "Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?" > "ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI?". Nem az Atyát hívta, ahogy a szentháromság törvénye szerint logikus lenne, hanem az Istent, és ezzel azt fejezte ki, hogy 'Isten, miért hagyom el magam'!


Vagy talán megfeledkezett a Biblia 22. zsoltáráról?

> a Zsolt 22:2. szerint aki panaszkodik, hogy elhagyta az Isten, így szól magáról:

-de én féreg vagyok és nem férfiú. Embernek csúfja és a nép utálata. (Zsolt 22:7)

Nagyon jól ismerhették Jézust a környéken, hogy őt választották bűnösnek.

2013. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Na most: a háromságtan egyik alappillére, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek egyenrangú.

De akkor hogyan mondhatta a Fiú az Atyának, hogy „ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd”?

Illetve hogy-hogy csak az Atya tudta, hogy mikor jön el a vég, ha hárman egyenrangúak és hárman egyetlen lényt alkotnak?

2013. dec. 16. 08:38
 7/43 anonim ***** válasza:

T. Valaszadok!

En is szeretnek hozzatenni egy gondolatot ahhoz a valaszhoz, amikor arrol volt szo, hogy mikor jon el a veg.

Jezus azt valaszolta: "Azt a napot es orat sem az eg angyalai, sem a Fiu, csak az Atya tudja". Ha eszrevettetek, itt meg csak meg sem emliti a Szent Szellemet. Marpedig ha "egy Istenben harom szemely lenne", akkor mindharman ismernek a veg idejet. De csak az Atya ismeri. Ha ez sem eleg a "haromsaghivoknek" bizonyitekkent, akkor nagyon elvakultak. Mar bocsanat a kifejezesert.

A vallas jol belejuk sulykolta a sajat hamis nezeteiket.

Mert ez a tanitas az i.sz. II-III.szazadban kezdett elterjeldni, es meg a Vatikanban is sokaig nagy vitak voltak arrol, hogy elfogadjak-e, vagy elvessek. A vegen elfogadtak, de sok fopap emiatt lemondott a tisztsegerol, mivel nem tartottak Bibliai tanitasnak. Es nekik volt igazuk.

Meg annyit: amikor Jezus azt mondta "en es az Atya egyek vagyunk", azzal nem azt mondta, hogy egy szemely lennenek. Hanem azt fejezte ki, hogy mindenben egyetertenek, egykent gondolkodnak es cselekednek. Tehat Jezus az Atyjanak tokeletes tukorkepe volt. /Nem fizikai ertelemben, hanem szellemileg/.

Mint ahogy ma is elofordul hogy egy fiu tokeletesen visszatukrozi az apjanak a tulajdonsagait, a tetteit. Mindenben egyetertenek, egyutt csinalnak mindent. Ilyenre szoktak mondani: "tiszta apja ez a fiu".

Csak ennyit szerettem volna hozzatenni! Udv; Judit!

2013. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Ez mindaddig vita téma lesz a ,a tanúk és az igaz keresztyén hívők között ,amíg Jézus Krisztus vissza nem jön.

Hiszen csak az újjá született kersztyének hiszik el a bibliában leírt dolgokat,és nem válogatnak benne,hogy ez így van az úgy van,

A tanúk és akiben nem Isten,vagy Krisztus Szelleme munkálkodik,nem fogják fel ,bolondság számukra.

Ezért felesleges velük ,vitatkozni, érvelni.

2013. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

8-as!

A kérdésre válaszolj kérlek. Igaz kereszténynek tartod magad, mégsem tudod a választ. Inkább nem akarsz "vitázni" (senki sem vitatkozott), hogy ne kelljen válaszolni?


Tehát, továbbra is a kérdés: Ha az Atya, a Fiú és a Szentlélek egyenrangú, akkor hogyan mondhatta a Fiú az Atyának, hogy „ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd”?

Illetve hogy-hogy csak az Atya tudta, hogy mikor jön el a vég, ha hárman egyenrangúak és hárman egyetlen istent alkotnak?

2013. dec. 16. 13:15
 10/43 anonim ***** válasza:

te írtad, hogy egyenrangúak(mármint szerinted szerintünk). Vegyünk egy vállalkozást, három főnök van, mindegyik egyenrangú, de egyikőjük sem tud az másik összes dolgairól, de mégis összhangban vannak, nem egymás ellen dolgoznak.

Persze ez csak egy példa, nem 100%-osan tükrözi a háromságtant.

2013. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!