Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent János Evangéliuma...

Mit jelent János Evangéliuma 10.16-ban? -nem ebből az akolból -lesz egy akol

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

16. Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor.


Más akol=evilág istének az "akolja".Magyarul: sátán igája alatt nyögő világi emberek tartoznak a más aklába.

2014. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem Izrael törzséből...
2014. szept. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előttem szólok. mert rólunk, nem zsidókról beszél. De vannak sajnos, akik azt tanulják és tanítják, hogy a földönkívüliekről beszél, más világok lakóiról.
2014. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


Kizárt, hogy amikor az Én Juhaimról beszél Jézus, akkor a zsidókról, mint népről beszél.


János 10. 24 így kezdődik:"Körülvevék azért őt a zsidók, és mondának néki:...", majd Jézus: "De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok.....Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:"

2014. szept. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Csakhogy 12 törzs volt ea ebből csak egy a zsidó a Juda nemzettsége. Izrael népe mind a 12 nemzettség.
2014. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Zsidó lefordítva júdeabeli/Júda nemzettsége. Okés?
2014. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 János114 ***** válasza:

A muszlimokrol beszel

Mohamed a pasztor

A muszlimok a népe az akol

2014. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pietrosol ***** válasza:

# 6!


"Csakhogy 12 törzs volt ea ebből csak egy a zsidó a Juda nemzettsége."


Ez viszont azt jelentené, hogy a "De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok..." kijelentés alapján Yúda törzséből senki nem tartozik az Ő juhai közé.


Ez viszont szintén kizárt. Erre utal a következő mondat: "Monda azért Jézus a benne hívő zsidóknak: Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok;

És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket."


Tehát semmiféle származásnak és genetikai iránynak nincs és nem is volt köze ahhoz, amiről Jézus beszélt.

2014. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pietrosol!


Ne keverd a szezont a fazonnal. Nem azt írtam, hogy Júda törzséből senki nem tartozna az akolhoz, hanem arra válaszoltam, hogy a válaszod alapján egy kalap alá vetted Izrael törzsét a zsidókkal. Ez félrevezető, mert a zsidó jelentése júdabeli illetve Júda nemzettségéből való.


Szerinted Jézus kikre értette ezt?

„Körülvevék azért őt a zsidók, és mondának néki:…”

Szerinted az összes júdabeli körülvette? Szerintem nem. Kire mondta, hogy nem az én juhaim közül valók? Azokhoz, akik ott álltak. De ezt Te magad is tudod, hiszen idézted is: „Monda azért Jézus a benne hívő zsidóknak:…” Tehát Júda nemzettségéből voltak, akik az akolhoz tartoztak.


Viszont Jézus nem a zsidókhoz jött, hanem Izrael nemzettségéhez. Erre nem kicsit utalt is:

Mk 7,27

„Jézus pedig monda néki: Engedd, hogy először a fiak elégíttessenek meg. Mert nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.”


Izrael nemzettsége a fiak, és nem Izrael nemzettségéből egyetlen törzs.


Tehát az ott lévő akol Izrael nemzettsége a 12 törzzsel.

2014. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pietrosol ***** válasza:

# 9!


"Tehát az ott lévő akol Izrael nemzettsége a 12 törzzsel."


Ez újra nem stimmel, hiszen amikor azt mondta, hogy: "De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok...", ezt is zsidóknak mondta, akik tagjai kell, hogy legyenek Izrael nemzetségének. Továbbá: "Vita támadt János tanítványai és egy zsidó közt ...",..."A zsidók zúgolódni kezdtek ellene, mert azt mondotta: Én vagyok a mennyből alászállott kenyér."..."A zsidók üldözték Jézust, mert mindezt szombaton művelte."..."A zsidók erre már életére törtek, mivel nemcsak megszegte a szombatot, hanem Istent is Atyjának mondta"..."Nem akart Júdeába menni, mert a zsidók életére törtek."...stb-stb...! Emellett, ha a többi törzs igent mondott volna Jézusra, akkor a levita papokból(is) álló szanhedrin, szünhedrion nem hozta volna meg ellen a halálos ítéletet. Tehát hiába csűröd-csavarod a genetikai alapú megváltás kukába kerül. Hovatovább a szamáriai asszony vagy a galileai apostolok (Galilea=galil hág gojim=nem zsidók földje) eleve kiestek volna az általad meghúzott mágikus körből.


Jézus Krisztus egyetemes megváltó, nem politikai, gazdasági programmal vagy származási alapon válogatással: "Gyertek hozzám mindnyájan..."! Jelzi ezt az is, hogy még a farizeusok között, akik közül a legtöbb becsmérlés és gyalázkodás érte, megérkezett az igaz ember, Nikodémus.

2014. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!