Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól értelmezem Jézus főpapi...

Jól értelmezem Jézus főpapi imáját (János 17? )

Figyelt kérdés

Jehova tanúi régebben azt bizonygatták (emlékszem rá), hogy mi egyek lennénk Jézus Krisztussal és így a Mennyei Atyával is egyek lennénk... aztán ezt az egészet valahogy úgy tálalták fel, hogy Jézus tulajdon képen nem is Isten...


Szóval mi tényleg egyek lennénk Jézus Krisztussal és a Mennyei Atyával abban az értelemben, ahogyan Jézus is egy az Atyával (János 10:30)?


Többször is elolvastam a János 17-t, a kedvenc részem, viszont én mindig észreveszem a "MINT" szót, ami inkább egy olyan hasonlatosságot fejezne ki...

"Egyek legyenek, MINT mi" stb, és ez a MINT szó mindenhol ott van, ahol Jézus az egységről beszél, ezért se tudom azt elképzelni, hogy Jézus úgy értette volna az egységet a keresztények és az Atya és Ő közte, ahogyan értette volna az egységet Ő maga és az Atya közt (János 10:30).


Én úgy tudom ezt elképzelni, hogy egyedül Jézus Krisztus által MI keresztény testvérek, egyek vagyunk Jézus Krisztusban és a Mennyei Atyában. Jézus Krisztus és az Atya mi bennünk van és mi Ő-benne, de nem vagyunk Velük egyek, mert egyedül a Fiú és az Atya egy (János 10:30).



2014. jún. 4. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Tofy!


Szerintem alapjában véve igen. A három isteni személy - az Atya, a Fiú és a Szentlélek - tökéletesen egy jellemében, szándékában és minden munkájában. Az isteni tulajdonságokban és a hatalomban is egyenlőek, nyilvánvalóan ebben mi nem osztozunk velük.


Ha valaki befogadja Jézust a szívébe, akkor annak a jelleme egyre inkább hasonlítani fog a jézusi jellemre, a szándéka is meg fog egyezni Jézus szándékával, és minden munkájában a jézusi munkát fogja megvalósítani. Ez a fajta egység Jézus életében is tetten érhető, hiszen ő az Atya jellemét tükrözte vissza, és minden szándékában és munkájában egyezett az Atya akaratával. Ezt szeretné a mi életünkben is megvalósítani.


Az "isteni természet részesei" leszünk Péter apostol szavai szerint (2Pt 1,4), de az isteni hatalom csak megnyilvánulhat általunk, az nem válik a sajátunkká, mint ahogy életünk sem lesz önmagunkban, mint teremtmények mindig függő viszonyban leszünk a Teremtőtől, és mindenhatóvá sem válunk.


Üdv. Péter

2014. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tofy, ha jól odafigyelsz, megérted mit is jelent a János 17 része.


Az egységröl beszél. Teljes mértékben kifordítja a háromságtan dogmáját.


Megmutatja, hogy Jézus hogyan egyenlö az Atyjával, tulajdonképpen egységben, összhangban vannak. Éppen úgy mint a tanítványok.


Hozzá hasonlíthatod ahhoz a Bibliai szöveghez is, amikor elolvasod az 1.Mózes könyvében a teremtéskor, mint mondott Isten a házastársakról, hogy a házasságkötésnél, a férfi és a nö, már nem két test, hanem egy test.


Ezt ugye minden normális ember megérti mit jelent. Egy akaraton, egységesen élni, akkor lesz sikeres a házasság


Katy

2014. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!