Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, ki lehetett Jézus?

Mit gondoltok, ki lehetett Jézus?

Figyelt kérdés
Úgy értem,ha csak egy egyszerű tanító,akkor hogy alapíthatott ilyen maradandót?
2014. szept. 19. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Egy előző válaszomba sikerült jól összefoglalni ezért bemásolom ide:


Jézusról tudjuk nem az Atyától (teremtmény) hanem az Atyából

(egylényegű vele) származik (Ján 1,18) vagyis az Istenség része

Az Atya dicsőségét tükrözi vissza (Zsid 1,3) úgymond az Atya fényképe. (Zsid 1,3--Ján 14,7-9)

Felette áll az angyaloknak, neve minden teremtmény felett áll

(Zsid 1,4--Fil 2,9) minden térd meg hajol a nevére minden angyalé

és minden teremtményé (Zsid 1,6--Fil 2,10).

2014. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jézus az én gyönyörűség URAM. Az áldozatát nem érdemeltük meg, de annyira szeret minket, hogy megtette, elhordozta bűneinket és kifizette értük a váltságot.

Bennem van és tanít, szeret és üdvösséget adott. Aki nem ismeri, az mindenféle teóriákat gyárt, hogy ő ki volt, ahelyett, hogy megismerné.

2014. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 yuda ***** válasza:

Mivel ez a vallás rovat, merem remélni, hogy a többség Jézusról nem vélekedik sehogy, hanem Isten kijelentett igazságait fogadja el. Régen rossz , ha Isten megismerését úgy célozza meg valaki hogy előkoncepciója van.

Isten az aki.

Jézus az aki. Isten fia, Messiás.

Egyedülálló megváltói munkája során sok emberre elhat az élet üdvössége. Azokra akik hisznek Őbenne.

2014. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:
Úgy sejtem, hogy Jézus, aki élt, nem ugyanaz, mint Jézus, akiről a halála után könyveket írtak.
2014. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Isten egyszülött Fia, egyetlen olyan Fia, akit egyedül teremtett meg. Ez a Fiú az egész teremtés elsőszülöttje. Minden más az égben és a földön általa lett megteremtve. Ő a világegyetem második legnagyobb személyisége. Ő Jehovának az a Fia, akit a földre küldött, hogy váltságul adja életét az emberiségért, így lehetővé téve, hogy Ádám utódai közül mindazok, akik hitet gyakorolnak benne, örökké élhessenek. Ugyanez a Fiú, miután visszakapta égi dicsőségét, most Királyként uralkodik, és hatalmat kapott, hogy minden gonoszt megsemmisítsen, valamint hogy megvalósítsa Atyja földre vonatkozó eredeti szándékát. A Jézus név héber alakja azt jelenti: ’Jehova megmentés’; a Krisztus a héber má·sí′ach (Messiás) szó megfelelője, jelentése: ’felkent’.

2014. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus az élő Isten Fia, ki más lenne? :D

Ha van kedved beszélgetni skype-on vagy face-en akkor írj nyugodtan... amúgy ez most nem tudom hogy jött, csak úgy gondoltam, ha van kedved :)

2014. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Isten egyik legjobb gyermeke.

"egyszerű tanító"

Pont az alázatában, az egyszerűségében rejlik nagyszerűsége.

2014. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából én is hasonlóan vélekedek,csak kíváncsi voltam,mások mit gondolnak :)
2014. szept. 20. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha már egyszer megismerted Jézus Krisztus szeretetét és a mennybéli Apánk szeretetét, akkor ne érdekeljen egyátalán, hogy mások mit gondolnak ;)
2014. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!