Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, így összeegyezt...

Mit gondoltok, így összeegyeztethető lenne Jézus megváltó tette a reinkarnáció tanával?

Figyelt kérdés

Mi van, ha a Mennyország és a Pokol létállapotok és nem fizikai helyek? Ha ezek csak két létesülés közötti időtartam alatt állnak fenn? A végső cél pedig az Istenhez való visszatérés lenne, több fejlődési szakaszon keresztül?


A Lélek (nem a gondolatok, érzések!) halhatatlan.

Az ölt testet korábbi tettek hatásaként, és két létesülés között időzik vagy a mennyben vagy a pokolban (létállapotok), ahonnan újra visszatérhet, hogy fejlődjön, és ez így megy egészen addig, amíg meg nem tisztul tökéletesen.


Ha valaki elfogadja Jézus áldozatát és megtartja az Ő tanítását, akkor vissza is jut Istenhez.

Aki nem fogadja el, de emberileg jó, az a pokolban (Istentől elválasztott létállapot) időzik, ahonnan visszatérhet, így kapva esélyt a tökéletesedésre.


Ez így nem mondana ellent és Jézus áldozata sem lenne felesleges, hiszen csak az által válhat elfogadottá az ember!


Mit gondoltok erről?


Nem, most NEM kell szentírásokból idézni.

A TI gondolataitok érdekelnek.


2014. ápr. 17. 09:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Miért is nem lehet idézni a Bibliából? Az legalább tökéletes, bár gondolom te nem olvastad.

De akkor legyen saját gondolat:

az ember 3 részből áll: fizikai test, szellemi és az életben tartó lélek. Ha a szellem végleg elrohad, ahogy sok embernek, mert ő így akarta, akkor miből gondolod, hogy a huszadik élet után hirtelen megjavul? Vagy ha kap egy új, jobb testet, akkor majd attól lesz jobb?


Egy esélyünk van. Én Jézus mellett döntöttem, mert csak ő tud választ adni minden kérdésre, javaslom te is tedd ezt, mert a béke csak nála van.

2014. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem nem emlékszem, hogy lett volna előző életem.

Ebből arra tudok következtetni, hogy nem vagyok elmeháborodott, de ez még nem elég bizonyíték rá.

Illetve szeretem magamat és nem akarok más lenni.


Reinkarnáció nem tudhatom, hogy mennyire van vagy mennyire nincs, de hogy ide a földre új testben akárki újjá fog születni, az ki van zárva. Több okból is, amit nem fejtenék ki megint, csak ha nagyon kéred.


Az ötlet viszont jó, hogy ha valaki rossz helyre született kap még egy esélyt. De azzal sok mást is elismersz.

Például, hogy szinte csak a környezetünktől függ, hogy milyen emberek vagyunk. Tehát mindenki jogosan a pokolba is kerülhetne, csak Isten kicseszett vele.

Mondjuk, ha tényleg nehéz élete van valakinek a pokol is elég nagy kicseszés.

2014. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Valóban szerető Isten lehet az, aki pár földi életév alapján dönt az örök kárhozatról vagy boldogságról...


Valóban végtelen lehet az ilyen Isten szeretete és irgalma..


Ja, és nem lenne a szeretetének és irgalmának "kijátszása" az, ha valaki több élet után térne vissza végleg Istenhez - ugyanis így is csak egy ÚT vezet(ne) Hozzá: Jézus Krisztus, az Isten Fia.

2014. ápr. 17. 09:57
 4/20 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!


Kifejtenéd mégis? Hiszen ez olyan pont, ami lényeges, és őszintén érdekel.



Senki ne vegye kérdésemet támadásnak.

Ez egy kérdés, amivel kapcsolatban érdekel mások meglátása, véleménye. (Ezért is kértem, hogy ne másoljuk be a Biblia vagy más írások szövegeit, mert az nem saját gondolat.)

2014. ápr. 17. 10:01
 5/20 anonim ***** válasza:

Mivel Isten tökéletes, ezért pontosan tudja kit hova helyez, milyen esélyei lesznek, az esélyek mindenkinek megvannak mellette dönteni, de nem mindenki teszi.

Minden esetben az emberek tehetnek a nyomorról, nem Isten. gondolom tudod, hogy hány ember kezében van a világ vagyonának a 80 %, ugye? Pár száz. Miközben emberek ezrei halnak éhen. Ez nem Isten parancsa, hogy az ember legyen mohó, irigy, fösvény, hogy imádja a pénzt. Az ő parancsa egész más: szeresd a másikat. Ha te szeretsz valakit, azt hagynád éhen halni?


Ha mindenki betartaná ezt az egyszerű parancsot, akkor nem lenne nyomor. Viszont az, hogy a te értékrended szerint az a szerencsés, akik kő gazdag, az a te lelki sivárságodat mutatja csak.


Én mellette döntöttem, átadtam neki az életem, övé szívem minden dobbanása és nagyon szeretem. Tedd te is, mert nincs más út.

2014. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

De most komolyan, mi értelme van újjá születni, hogy ha ami megszületik, valójában már nem te vagy? Az egy új ember és nem te.

Én úgy gondolom, hogy a világban egyértelműen ki derül, hogy ki milyen. Erre lett teremtve. Ez nem úgy működik, hogy valaki 20 évet jó ember, 20 évet gonosz, aztán megint 20 évet jó (majd megbánja stílusú ember). Vagy így működne a világ?

Az sem teljesen igaz, hogy sok ember azért gonosz, mert primitív és csak szeretni és tanítani kell. Vannak akik ennek ellenére hálátlanok maradnak.

Persze az a közhiedelem, hogy majd kinövi ahogy tapasztal.

Ezt a lehetőséget szerintem megadja Isten.

Bár jogos a kérdés, hogy mi van a halva született csecsemőkkel. (ők nem feltétlen jártak rosszabbul, mint mi).

2014. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
A kérdés alatti kiegészítéssel nagyjából egyetértek. A reinkarnáció egyeztethető a Bibliával. Mivel a hindu és a keresztény élet céljai, életvitele hasonló, ezért a hinduk a helyén kezelik Jézust és a keresztényeket. Felismerik, hogy a végső következtetés, ahogy írtad "Istenhez való visszatérés" mondjuk úgy 'technikai' megoldásban tér el és nincs is olyan nagy jelentősége. Az nyugati kereszténység kevésbé érti meg a hindu környezetet. Sokkal rosszabb felfogóképesség és vallási bigottság társul a nyugati emberek hitéletéhez. Nem véletlenül lebutított verziót kapták vagy lebutították a kanonizáció során. Viszont az igazság benne van csak meg kell érteni és ez a lényeg.
2014. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Viszont az, hogy a te értékrended szerint az a szerencsés, akik kő gazdag, az a te lelki sivárságodat mutatja csak. "

Nem. Illetve nem az a szerencsétlen, aki szimplán szegény.

Hanem akit eleve gyilkolásra nevelnek és minden nap vagy megkínoznak vagy becsapnak.

2014. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet semmiképp összeegyeztethető a Bibliával a reinkarnáció, ugyanis a földi élet a döntő, az után pedig már nem lehet változni. Az ember gondolatai, érzelmei emlékei megmaradnak a pokolban (seolban) és a mennyben is.


Az örökkévalóságban nem lehet már változni, ezért nincs kegyelem a Sátánnak, vagy a bukott angyaloknak sem.


Az újraszületésnek a pokolból akkor lenne értelme, ha emlékeznél az előző életedben elkövetett hibáidra. Mivel erre nem emlékszik senki, nincs értelme az egész elméletnek.


Pontosabban csak arra jó a reinkarnáció, hogy elaltassa az ember lelkiismeretét, és tutira a Seolba küldje. Onnan nagyon nehéz kikerülni...

2014. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Pontosabban csak arra jó a reinkarnáció, hogy elaltassa az ember lelkiismeretét, és tutira a Seolba küldje. Onnan nagyon nehéz kikerülni..."


Nagyon rossz és egoista gondolkozás! Sajnos még a saját vallásodat sem érted. Először is a reinkarnáció nem cél, aki érti és komolyan gondolja nem akar újraszületni. Az nyugati gondolkodás annyira egoista, hogy addig jutott el, hogy az egyedi lelkét/testét valahogy biztonságba tudja pedig ez sokkal nagyszabásúbb játék.

2014. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!