Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Amikor itt az...

Jehova tanúi! Amikor itt az oldalon válaszoltok a vallásotokkal kapcsolatos kérdésekre, azt elszámoljátok mint tanúskodással töltött időt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
a kérdés az, hogy valóban tanúskodom-e, a bibliára irányítva a figyelmet. Mert például Jézus kettesével küldte ki a tanítványait, és beszámolót várt tőlük. nagyon az óraszámlálást én sem értem, mivel Jézus úgyis látja ezt, és neki kell megfelelnünk, nem embereknek. viszont mivel semmi rosszat nem látok ebben, hogy ezt kérik, ha csak ezen múlik, én leírom nekik. egy pici veszélye van azért, hogy ezt a dolgot, mármint a hitet elkezdik számokból megítélni. a számok sok mindent eltakarnak. én erre a válaszra kb 5 percet számolok, mert bibliai példákra hívtam fel a figyelmeteket, amiket a saját bibliátokban is megtalálhattok, és személyes véleményemet is leírtam, hogy lássátok, Jehova Tanúinak van saját véleménye is. mint minden más tökéletlen embernek.
2014. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy neked milyen komoly gondjaid vannak :D :D
2014. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sandor76 ***** válasza:
En igen.
2014. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Termeszetesen nem az oraszamlalastol fugg a hitunk.

Erre csak azert van szukseg, mert igy evente osszegyujtik az egesz vilagon a predikalassal eltoltott orakat, osszeszamoljak, es ebbol tudjak megallapitani, hogy mennyire haladtak elore a predikalassal. Semmi mas oka nincs. Isten valoban latja, hogy ki mennyit tesz ennek a munkanak az erdekeben. Kimondottan a fentiekben leirtak miatt van az ora iras. Ugyan igy osszeszamoljak az utolatogatasokat, a Bibliatanulmanyozasokat, es a novekedest is minden evben.

Ebbol tudjuk meg, hogyan folyik a munka a vilagon. Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok.

U.I.; Termeszetesen ha itt valaszolunk kerdesekre, ami kimondottan Bibliai es a hittel kapcsolatos, azt beirjuk.

Udv: Judit!

2014. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!