Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók/Muszlimok! Állásinterjú...

Zsidók/Muszlimok! Állásinterjún/munkahelyen/iskolában mennyire tolerálnak titeket?

Figyelt kérdés

Főképp olyanokra gondolok akik tartják a vallási szokásokat, öltözködést.

Pl interjún is nyugodtan lerázhatnak azzal, hogy nem felelsz meg szakmailag, vagy iskolában is annyit mondanak, hogy "tiltja a szabályzat" és öltözködj úgy mint mások.


Kíváncsi vagyok arra is, hogy ki milyen területen dolgozik, ahol tolerálják (értelemszerűen vallási terület kivételével).



2014. szept. 29. 15:36
 1/8 anonim válasza:
72%
Például én nem tudnék felvenni egy muszlimot mert az építkezésen kötelező a sisak használata.
2014. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk nem az én válaszomat várod, de talán ez is több, mint a semmi. Rólam senki nem mondaná meg első ránézésre, így ilyenekkel nincs gond. Nem hirdetem, mert a magyarok többsége elég intoleráns az iszlámmal szemben. De rengetegszer van, hogy meglátják a kezemben a Koránt vagy valami muszlim könyvet és jön a "úristen, te milyen szart olvasol?! ha rámhallgatsz messziről elkerülöd ezeket" megnyilvánulás. 1-2 ember, aki rákérdez vagy komolyabban szóbajön a beszélgetések során, tudja, de inkább a negatív beszólások vannak... :( Szinte nincs nap, h valamelyik kollégám ne szidná őket (az arabokat vagy az "iszlámokat" :D ) ilyenkor megvédem, de a többségnek még mindig nem esett le, miért.

Biztonsági cégnél vagyok 22 évesen

2014. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Ha jól tudom, a magyarországi törvények tiltják a vallási alapon történő megkülönböztetést.

Amennyiben állásinterjún vallásomra kérdeznének rá, biztosan sikertelen lenne, de megismerné összes felmenőjét a kérdező.

2014. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes dolog ez. Sokan jönnek azzal, hogy nem lehet vallásilag megnyilvánulni közintézményekben. De mert a kereszt viselését semmi nem tiltja, a nők haj eltakarása mindenkinek probléma (mivel egyből muszlimokra gondolnak), pedig régen a katolikusok ill a keresztények is így hordták a hajukat ill. fejfedőt, és zártabban öltöztek, nem úgy mint ma, hogy a melltartó már-már alulról látszik, annyira mély a ruhakivágás, igen, legyünk csak erkölcsösek :) Pláne elsős gyerekeknél, ugye. "Tanító néninek miért van ki a melle?" - tőlem ezt még sosem kérdezték :)

Én tanítok. És igen, muszlima vagyok. Tiltja az iskolai szabályzat a kendőt? Nincs beleírva :) Mint ahogy az sincs beleírva, hogy keresztet lehet viselni, ha már a vallási szimbólumok megjelenéséről beszélünk.. Persze nekem van keresztény ismerősöm aki kendőt hord, azzal mi van?


Az én diákjaim nem csőlátásúak, van aki megkérdezi h minek a kendő, van aki tudja, de nem forszírozza, van akit nem is érdekel. Csak azok bunkók (ezek már mind felnőttek!) szólnak be, akik az ég egy adta világon semmit nem tudnak az iszlámról, és csak a filmes kliséket hajtogatják.

Nem akarok senkit lenézni. Tudom h ez keresztény ország. De akkor könyörgöm, a keresztények is öltözzenek már erkölcsösen és ne villantsanak állandóan vagy a tanári értekezleten vagy bulin akkor ne a pia folyjon hanem az értelmes párbeszéd. Mert a környékemen sok a keresztény de sajnos nagyon kevesen viselkednek keresztényhez méltóan.

Nem a vallás fajtáját kellene nézni, hanem az egyént az embert, a megnyilvánulásait. több diplomásban is van bunkó, de tanulatlan ember is lehet okos és értelmes. És vallásilag is így van.

2014. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó válaszoló kicsit el van tévedve. A kérdezo az olyan emberekre gondolt mint:


Például az alábbi linken szerepo holgyek:


[link]


De ezen a két képen szereplo uriemberekre is uyan ez vonatkozik:


[link]


[link]


vagy akár o is (hindu):


[link]


Vagyis akiknél nem kell rákérdezni hogy mi a vallása, mert messzirol látszik.


Kedves kérdezo, ez olyan, hogy ha valaki rasszista, akkor nem szívesen alkalmaz romákat. Még ha az az ember kifogástalanul el is tudná végezni a feladatot. Aki ellenszenvet érez a muszlimok iránt, az a munkáltató nem fog muzulmánt alkalmazni. Lehet akár mérnok vagy takarító. Az interjun nyugodtan le tudnak rázni. Ehhez sokszor elég ha egy nem túl kedves ismerosére hasonlítasz annak aki interjúztat. Lerázhat rogton egy "nincs elég tapasztalatod"-al vagy egy "majd értesíteni fogjuk".

A szabályzatot akik írják, oket nem a rasszizmus vezérli, hanem a dolgozók épsége. Ha egy adott cég munkaruháját kell viselni, akkor nincs mese, ilyenkor nem nézik el, hogy "a kendo viselése miatt nem tudja hordani a mekis sapkát" ez csak egy példa volt. A szabályzat tobbi része pl. a munkavédelmi sisak, tuzálló ruházat, hogy gépekkel dolgozók ne viseljenek ékszereket vagy kendot, ezek miatt a céget is megbuntethetik, tehát engedni kell. Például, ha a munkáltató azt kérdezi, hogy a hidjabot le tudná-e venni amíg az építkezésen tartózkodik, helyette a sisakot viselni (pl. noi muszlim mérnok) akkor célszeru rábólintani.


Magyarország nem egy toleráns ország ilyen tekintetben. Ennek a legfobb oka, hogy a legutolsó tapasztalatunk pl. muszlimokkal akkor volt mikor a torokok végigmentek az országon 500 éve. Egyszeruen idegenként kezeljuk aki valami mást képvisel és sokszor úgy is állunk hozzá, esélyt sem adva.


Én Angliában élek. Itt pl. a mostani manager-em is egy bangladesi muszlim férfi és senki nem néz furcsán. Hogy az utcán szembe jon egy talpig csadorba oltozott no, az már fel sem tunik senkinek. A rasszizmus itt is létezik. A fehérek nem szívlelik a feketéket és a barnákat, a barnák utaálják a feketéket és a sárgákat, stb... a vallással is így van, egy nagyon vallásos keresztény nem szívesen alkalmaz muszlimokat, mint ahogy egy muszlim is inkább egy másik muszlimot alkalmaz. Ez burkoltan, de mindenhol jelen van.


Ha a kérdezo is valamelyik vallás elkotelezett tagja, akkor halkan azt tanácsolnám, hogy a hite inkább a szívében mutatkozzon meg mint a ruházatában. Persze ez mindenki saját dontése. A másik tanácsom, hogy ne veszítse el a reményt, ha valahol diszkriminálják. Tanuljon és mutassa meg, hogy mire képes.


Ha a kérdezo pusztán elgondolkozott ezen, akkor remélem egy kicsit kielégítettem a kíváncsiságát.

2014. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Arab országokban a kendő tetejére is simán felveszik a mekis sapkát a muszlimák :) Tudom, tudom, csak példa volt, de én ezen olyan jót mosolyogtam, mikor először jártam arab országban :)
2014. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2:

Azt tudom, hogy a többség semmit nem tud a vallásokról és gyűlölködik. Gondolom te az a fajta vagy aki nem is jár közösségbe így másoktól sem tudsz tapasztalatot mondani, akik viselnek is magukon egyértelmű jegyeket.


3:

Elvileg sok dolgot tilt a törvény, amit napi szinten csinálnak az emberek, munkáltatók.


4:

Ezek szerint neked első pillanattól elfogadta az iskola, hogy muszlima vagy? Próbálkoztál már más helyeken is? Milyen a viszonyulás?


5:

Igen, ilyesmire gondolok, bár azt kijavítanám, hogy az utolsó hindu, mivel lehet szikh is, és az átlag ember pontosan ennyire nem tudja megkülönböztetni a hindut a muszlimtól.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy elsőre látszik, hogy nem átlagos kinézetű.


"a kendo viselése miatt nem tudja hordani a mekis sapkát"

Ilyen nincs, mint ahogyan az első is tévedett. Az az eset nem arról szólt, hogy nem viselt sapkát, hanem hogy a sapka alatt ott volt a kendő. Semmi nem akadályozza a sisak viselését, amennyiben az illető nem egy nagy méretű turbánt hord.

De nem ez a lényeg.


" hogy gépekkel dolgozók ne viseljenek ékszereket vagy kendot"


Ez sem igaz, rengeteg gépkezelő van, akinek van testékszere, ráadásul a kendő munkavédelmi eszköz, pont nem veszélyt okozó, míg egy átlag szabályzat által elfogadott bő ruházat vagy olcsó munkavédelmi cipő sokkal veszélyesebb. Ilyenkor is látszik, hogy ezek nem valódi okok, hanem kifogások, és maguk a kifogásolók sem szoktak érteni hozzá.

De ez sem lényeg.


"a hite inkább a szívében mutatkozzon meg mint a ruházatában"


Ez olyan, mintha egy apácát arra kérnénk, hogy öltözzön bikinibe és táncoljon a rúdon, az csak egy munka, ettől még szívében ott van Jézus... Ez nem ilyen egyszerű.



Azért köszönöm, hogy érkeztek válaszok, de sajnos nem olyanok, mint amire vártam, okkal, hiszen kevés ilyen ember van. Anglia meg más világ.

2014. okt. 2. 07:06
 8/8 anonim ***** válasza:

5.válaszoló vagyok.

Kezdjuk ott, hogy amikor írtam, akkor nem láttam, hogy írtak elottem 10 perccel. Így utolsó helyett utols elotti válaszólóra gondoltam.


Igen, valóban lehet szikh is :)


"amennyiben az illető nem egy nagy méretű turbánt hord"

Mi van akkor ha pont azt hord?

Írok jobb példát. Pl. Szomáliában a muszlim holgyek jellegzetes ruhára a fejtetotol a lábszárig tartó egyberuha, mely csak az arcot engedi szabadon hagyni (ennek nem vagyok tisztában a megnevezésével). Egyelore ezekben az országokban a nok nem dolgoznak, sokan újságokat, magazinokat sem olvashatnak, mert tiltott és rossz. De a változás itt is jelen van. Egyre tobb lány végez felsofokú tanulmányokat. Bár erre nem igazán van példa, de tegyuk fel, hogy (akkor már hazai terepen) itt Londonban szeretne pénzt keresni. Vannak luxushotelek, ahol az árak miatt a legtobb vendég arab. A lány itt szeretne dolgozni, mondjuk reggeliztetni. A hotel kijelenti, hogy az alkalmazottaknak kotelezo a hotel által biztosított egyenruhát viselni, ami egy rovidujju térdig éro egyberuha. Itt van az amit írtam. A mekis sapkát valóban tudja viselni kendo felett, én is látom naponta, hogy így teszik, de vannak helyzetek, amikor ezt nem lehet kivitelezni.


"rengeteg gépkezelő van, akinek van testékszere, ráadásul a kendő munkavédelmi eszköz"

Valóban, de rengeteg olyan gépkezelo van, aki a szabályzat miatt nem viselheti.

Saját példa, hogy iskolásként nyaranta dolgoztam egy gyárban, ahol még az is gondot jelentett, ha a melltartó merevítoje fémbol van. Egy részleg telefonokat szerelt ossze. Úgy kell elképzelni, hogy meg van a munkaruha, amellyel az ember biztosítja, hogy elektromosság (itt is van egy jobb szó, csak nem jon a nyelvemre) mentes legyen. Itt tiltott minden egyéb anyag viselése.


"Ez olyan, mintha egy apácát arra kérnénk, hogy öltözzön bikinibe és táncoljon a rúdon"

Itt arra gondoltam, hogy lehet ettól fuggetlenul konzervatívan, erkolcsosen oltozni, hogy a kendo nincs az emberen. Sok muszlim holgy kendoje csupa csilli-villi és kozben annyi sminket magára ken, hogy egy szinészen sincs annyi. Ez lenne a tisztaság? Egy voros rúzs sokkal jobban felkelti a férfiak érdeklodését mint egy befont haj. Míg elso esetben a holgy koveti a vallás által eloírt kedo viselését, de a megjelenése minden tekintetet magára vonz, míg utóbi esetben megjelenése visszafogott.

2014. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!