Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenki, aki nem hisz Istenbe...

Mindenki, aki nem hisz Istenben, a pokolra jut?

Figyelt kérdés
Például vegyünk egy önzetlen, jólelkű kisfiút, aki a légynek se ártana, egyetlen "bűne", hogy egy afrikai erdőben él és Szent Majomhoz, a törzs toteméhez imádkozik. Isten meg csak úgy jutalomból a pokol kénköves bugyraiba száműzné halála után???
2014. szept. 30. 01:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

De hát ő imádkozik a saját Istenéhez, a Szent Majomhoz. Miért kerülne már pokolba? (Már ha feltételezzük, hogy van pokol.)

Legszívesebben azt mondanám, hogy a vallások teljesen feleslegesek, de nem mondom, mert azért nem teljesen.

2014. szept. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

A második vatikáni zsinat "Lumen gentium" kezdetű dogmatikus konstítúciója a következőt tartalmazza a témával kapcsolatban:


"Akik ugyanis Krisztus evangéliumát és az ő Egyházát önhibájukon kívül nem ismerik, de őszinte szívvel keresik Istent, és a kegyelem hatására teljesítik a lelkiismeretük szavában fölismert akaratát, elnyerhetik az örök üdvösséget. Az isteni Gondviselés azoktól sem tagadja meg az üdvösséghez szükséges segítséget, akik önhibájukon kívül nem jutottak el Isten kifejezett ismeretére, de -- nem az isteni kegyelem nélkül -- iparkodnak becsületesen élni. Mert ami jó és igaz van náluk, azt az evangéliumra való előkészületnek értékeli az Egyház és Isten adományának tartja, aki megvilágosít minden embert, hogy végül élete legyen."

2014. szept. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nem! Csak az számít milyen életet él az ember!
2014. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem, dehogy. Nem jut a pokolra a kisfiú. De miért kellene neki meghalnia?


#2-esnek:

"azt az evangéliumra való előkészületnek értékeli az Egyház"


Már annak idején sem volt szimpatikus, ahogy Kajafás Jézust megosztó személyiségnek értékelte.

Ez sem szimpatikus, hogy engem az egyház értékel.

Az egyháznak semmi köze ahhoz, hogy én hogyan imádom istent, és mit beszélgetek vele. Az egyház abban a pöffeszkedő, öntelt hitben él, hogy istennel csak rajta keresztül lehet kapcsolatom. De ez nem igaz!

2014. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Most már nem csak a biblia isten szava, hanem a vatikáni zsinatok is? Hogy van ez?
2014. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szp72 ***** válasza:

Ezért önmagában nem kárhozhat el. Isten mindenkivel szemben igazságos és irgalmas. Amikor Jézus a pokollal fenyegetőzik, olyanoknak beszél, akik hallották az örömhírt , látták a csodákat, megtérhettek volna, de nem tették.


"És te, Kafarnaum! Vajon az égig emelkedel? A pokolba süllyedsz. Ha Szodomában mentek volna végbe a csodák, amelyek benned történtek, még ma is állna. De mondom nektek: Szodoma földjének elviselhetőbb lesz a sorsa az ítélet napján, mint neked."(Mt 11,23)


"Ha nem jöttem és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük. De így nincs mentségük bűneikre. Aki engem gyűlöl, Atyámat is gyűlöli. Ha nem vittem volna végbe olyan tetteket közöttük, amilyeneket senki más nem vitt végbe, nem volna bűnük." (Jn 15,22)

2014. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Minden ember - függetlenül attól, hogy hitt Istenben vagy sem - halála után a pokolba kerül, mert a pokol a Biblia szóhasználatában (héber seol, görög hádész) a halottak tartózkodási helyét jelöli. A Szentírás szerint innen lesz feltámadás az igazaknak az üdvösségre és örök életre, a gonoszoknak pedig a kárhozatra, vagyis az örök halálra.


A példádban említett önzetlen és jólelkű kisfiú, aki a légynek se ártana értelemszerűen nem gonosz, így minden valószínűség szerint az üdvösségre fog feltámadni.


Üdv. Péter

2014. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem is tudom, csak nekem tűnik az ellentmondásosnak, hogy Isten annyira szeret mindenkit, hogy csinált egy poklot azoknak akik nem hisznek benne?
2014. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ateistaként is mennybe kerülhetsz. A lényeg, hogy békében és szeretetben éljen az ember. Még az se baj ha Sátánban hisz csak, ha elérkezik az idő helyesen kell választani.
2014. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A pokol nem egy tüzes hely, ahol kínozzák az embereket, hisz Jézus is ott volt 3 napig. Ha valaki nem tudja megismerni Istent, a feltámadáskor lehetőség lesz adva neki.
2014. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!