Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateistaként milyen érzések...

Ateistaként milyen érzések merülnek fel benned, amikor egy olyan regényt olvasol, ahol mindenki hisz Istenben és a Túlvilágban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 13:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Az csak és kizárólag a regénytől függ. Ha jó a regény, akkor jó érzések, ha rossz a regény, akkor meg nem olvasom el. De ez tényleg a sztoritól és a stílustól függ. Ilyenek a szereplők, ha a regény logikus (a saját teremtett világának szabályai szerint), akkor kiváló olvasmány lehet. Ott van pl. Umberto Ecotól a Rózsa neve, az kifejezetten egy középkori kolostorban játszódik, tele van vallási és egyházi utalásokkal, minden szereplője hívő (1-2 kivétellel), és közben egy kiváló nyomozós regény.


Mellesleg akik a keresztény Istenben hisznek, nem igazán hisznek a túlvilágban (hanem a Feltámadást hiszik, a Mennyet meg a Poklot). De az ilyen szellemes túlvilág nem az ő hitük része.


Miért, benned mi merül fel, ami zavar?

2011. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Pont ezt a könyvet akartam én is mondani. :) Nekem nincs gondom a hittel, míg nem akarnak a tudományba beleszólni, anélkül, hogy szakemberek lennének. A hit helye a templom, a tudományé a kutatóintézet. Ne keverjük a kettőt.

Ha a könyv jó, akkor nem zavar, hogy hányan hisznek Istenben és fordítva. Engem nem zavarnak a hívők.

2011. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Én nem nagyon olvasok alapból ilyen könyveket, valahogy nekem kizáró ok az, ha vallásos témájú, mivel én annyira nem hiszek ebben.
2011. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Nálam sem kizáró ok. Értelmes ember nem állít fel korlátokat maga köré.
2011. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
És még annyi: akkor ne gyönyörködjek a középkori hívő festők bibliai témájú festményében? Vagy tovább megyek: megtagadom a műtétet az orvostól, mert hívő? És egy ateistához megyek? Ha-ha-ha!
2011. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul hithű "ateistaként" illik tudni megindokolni, hogy miért nem hiszek. Ezért aztán illik elolvasni legalább néhány nagyobb vallás szent könyveit is.
2011. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok , mégis olvastam a Bibliát és semmi negatív érzést nem kelt bennem a dolog. Elfogadom, hogy mindenki másban hisz :) ahogy remélem, hogy a hívők is elfogadják, hogy én kvázi nem hiszek
2011. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, kicsit félreérthető voltam - de az oldal ilyen, nem fogalmazhatok úgy, ahogyan szeretnék.


Én nem vagyok keresztény, de ateista sem. A kedvenc regényeimet Lucy Maud Montgomery írta, s ezekben a regényekben fontos tényező az Istenben való hit. Néha úgy érzem, hogy én is tudnék keresztény lenni, mikor ezeket a könyveket olvasom, viszont az a szörnyű körítés, ami néha van az egész kereszténység körül, meg a félvad térítők elborzasztanak.

Amikor a művészettörténeti vagy bibliai részére térek ki, akkor minden csak egyszerű mítosz nekem, nem több akár a görög vagy a kínai mitológiánál.

2011. szept. 9. 14:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor olvasd úgy. De azért ajánlanám Dosztojevszikjt, Tolsztojt, hogy csak egy pár nevet említsek. Van ott gondolkodni való.


Tudod a hit nem egyenlő a vallásgyakorlással. Tehát ne ez borzasszon el. Ha nem tudsz hinni, ne tedd. Ha érdeklődsz, akkor nézz utána. De azért javaslom Dosztojevszkijt.....

2011. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Nevetek.

Jaj, régen ilyen mókásak voltak az emberek, hogy mindenféle tündérmeséket komolyan vettek :))

2011. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!