Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint mi a helyzet...

A Biblia szerint mi a helyzet a húsevéssel? Lehet? Nem lehet?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia ezzel nem foglalkozik.
2014. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ozmium42 ***** válasza:
92%
Noé előtt nem, Noé után igen.
2014. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Akkor Isten tévedett, mikor Illésnek húst adott, Krisztus tévedett, mert több ezer embernek halat adott, a pászka bárányt ette, stb?


Igen, lehet.


Off: Noé előtt hogy nem volt húsevés, ez pusztán következtetés.

2014. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

1Mózes 9:3 Minden mozgó állat, amely él, legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. 4 Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.


Lehet enni nyugodtan húst, csak véreztesd ki előbb! Vért enni helytelen dolognak számít, mert a vér szent dolog.


5Mózes 12:23 ...állhatatos légy, hogy a vért meg ne egyed; mert a vér, az a lélek: azért a lelket a hússal együtt meg ne egyed!


Minden, hogy sütve van vagy magában, helytelen dolog megenni. Nem halálos bűn ha elköveted (én is ettem már pl. véres hurkát, mégis itt vagyok), de ha lehet akkor inkább kerüld...


Apostolok Csel. 15:29 ...tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!

2014. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Az Isten senkire nem kényszerít senkit. Azt csinálsz amit akarsz: "minden szabad néked" ... "de nem minden használ".


A Teremtéstörténetben ezt olvassuk: 1Móz 1,29: "És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül."


Kétségkívül ez volt Isten eredeti szándéka a Teremtéskor. Persze számtalan bibliai igét és példát fel lehet hozni, hogy Isten megengedte a húsevést, de aki teheti miért ne térne vissza az eredetileg nekünk szánt táplálékokhoz?


A hal Jézus korában - és ma is sok helyen - a szegény emberek eledele volt. Ezért adta. A bárány őt jelképezte. Bizonyára oka volt annak is, hogy Illés húst kapott és nem krumplit.


Én azt gondolom, hogy a felelősen gondolkodó ember, ha lehetősége van rá az egészségesebb étrendet és életmódot választja. Ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2014. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Igen helyes.


Ahogy elöttem említette valaki, még Jézus Krisztus is ette a húst és itta a bort. :)

2014. okt. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
A csak növény evés nem egészséges. Az ember mindenevő és a húsra is szüksége van.
2014. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

1Tim 4

1. A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.

2. Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.A kik tiltják a házasságot, SÜRGETIK AZ ELEDELEKTŐL VALÓ TARTÓZKODÁST, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.

4. Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal;

...

8. Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete.



1Kor 10,25

Mindent, a mit a mészárszékben árulnak, megegyetek, semmit sem tudakozódván a lelkiismeret miatt.

(Biztos nem krumplit árultak a mészárszékben...)


Mindazok a keresztény gyülekezetek, akik a test gyakorlását hirdetik (pl: vegetarianizmus), tévelyegnek.


Ha nem esik jól a hús, ne egyed. De keresztény dogmát csinálni belőle hazugság!

2014. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Bizonyára oka volt annak is, hogy Illés húst kapott és nem krumplit. "


Például?

2014. okt. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:
67%

Szervusz


A mózesi törvény, amely alól felmentett Jézus, rendelkezett olyan állatokról, amelyek tisztátalanok voltak. De nem tíltotta a húsevést, inkább szabályozta.


Ma már minden féle húst ehet az ember, nem ír róla a Biblia, csak ki kell jól véreztetni, ahogyab a fölöttem írók idézték a Bibliából.


Egyéni döntés, hogy ki hogyan áll a húsevéssel, de a Biblia nem tíltja.

2014. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!